oprac. Violetta Baran,oprac. Katarzyna Bogdańska| 
aktualizacja 

Suchedniów: wykoleiły się dwa pociągi towarowe. Ogromne problemy komunikacyjne

1
Podziel się:

Na przystanku kolejowym Berezów w Suchedniowie wykoleiły się dwa pociągi towarowe. Pociągi jeżdżą już jednym torem. Nieprzejezdna jest jednak nadal droga wojewódzka nr 751.

Suchedniów. Na przejeździe kolejowym wykoleiły się dwa pociągi towarowe
Suchedniów. Na przejeździe kolejowym wykoleiły się dwa pociągi towarowe (Fotolia)

Jak informuje Radio Kielce pociągi wykoleiły się na przejeździe kolejowo-drogowym w Suchedniowie (woj. świętokrzyskie) około godziny 1 w nocy. W jednym ze składów wypadł z szyn wagon. Jadący sąsiednim torem pociąg zahaczył o niego. To spowodowało, że wykoleił się wagon w drugim składzie.

Wypadek spowodował poważne utrudnienia w kursowaniu pociągów. Spółka Przewozy Regionalne informowała, że przez kilka godzin wprowadzona została zastępcza komunikacja autobusowa na odcinku Łączna - Suchedniów. Pociągi dalekobieżne Intercity kierowane były na trasę zamienną przez Rakoszyn i Włoszczowę Północ. Pasażerowie Intercity podróżujący do stacji Skarżysko i Radom mogli korzystać z zastępczej komunikacji autobusowej i Przewozów Regionalnych.

O godzinie 11.30 pociągi wróciły na trasę Kielce - Suchedniów - Skarżysko-Kamienna. Na razie mogą jednak jeździć tylko jednym torem, ale pasażerowie nie muszą już korzystać z zastępczej komunikacji autobusowej. Pociągi PKP Intercity nie kursują już natomiast objazdami. Drugi tor jest cały czas wyłączony w użytkowania. Został on uszkodzony na odcinku kilkuset metrów.

Ponieważ do wypadku doszło na przejeździe, zablokowana jest także droga wojewódzka nr 751. Policja wyznaczyła objazdy.

Źródło: radiokielce.pl, gazeta.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić