Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Izabela Trzaska
|

Szczodra ręka PiS. Ojciec Rydzyk dostał kolejne pieniądze

139
Podziel się:

Poseł Platformy Obywatelskiej Mariusz Witczak podał na Twitterze odpowiedź na interpelację, którą przekazał do wszystkich ministerstw pod rządami PiS. Polityk pytał o pieniądze przekazane podmiotom związanym z ojcem Tadeuszem Rydzykiem. Samo ministerstwo Jarosława Gowina wypłaciło ojcu dyrektorowi 500 tys. zł.


Ojciec Tadeusz Rydzyk
Ojciec Tadeusz Rydzyk (Agencja Gazeta, Michał Lepecki)

Jak pisze Interia, poseł PO dostał odpowiedź na interpelację od kolejnego ministerstwa.

Do tej pory m.in. z Ministerstwa Zdrowia wypłacono 225 tys. zł, z Ministerstwa Środowiska - 261 tys. zł, z Ministerstwa Sprawiedliwości - 400 tys. zł, a z Ministerstwa Kultury - 325 tys. zł.

O tym, ile pieniędzy przekazuje PiS na podmioty związane z ojcem Rydzykiem, niedawno pisaliśmy. Na co fundacje ojca Tadeusza Rydzyka wydają publiczne pieniądze? Takie pytanie do Fundacji Lux Veritas i Fundacji Nasza Przyszłość wysłała Sieć Obywatelska Watchdog Polska. Rok temu. I walczyła o odpowiedź.

- To nie jest walka z ojcem Tadeuszem Rydzykiem. To jest walka o jawność wydawania środków publicznych. I to w organizacjach, które tych środków wydają naprawdę dużo - wyjaśniała money.pl Katarzyna Batko-Tołuć, wiceprezes organizacji.

Mimo że rząd sypie pieniędze do kasy ojca dyrektora ten nie jest z tego zadowolony. - Mimo że jest ta dobra zmiana w Polsce, my ze spółek Skarbu Państwa mamy mniej, niż kot napłakał - stwierdził o. Tadeusz Rydzyk w czasie audycji w Radiu Maryja. Redemptorysta zastanawiał się nad małą liczbą reklam w TV Trwam.

Założyciel Radia Maryja narzekał, że jego stacja ma słaby zasięg i przypomniał, że od dawna zabiega w KRRiT o przyznanie kolejnych częstotliwości. Sugerował, że przy obecnym układzie politycznym powinno być to łatwiejsze.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
WP Finanse
KOMENTARZE
(139)
Realista
5 lata temu
Jak długo ten bandzior w habicie przestanie grabić? Chorzy w szpitalach głodują, a tem spaślak ciągle żąda haraczy za nakłanianie dewot do głosowania na PiS!
frechen
5 lata temu
to nie jest Szczodra ręka PiS te pieniądze należą do podatników
Ks. Józef Tis...
5 lata temu
Za pieniądze to i ksiądz dobry. Im większy "datek" tym silniejsze błogosławieństwo ojca muchomora. Jak ktoś daje ze swoich, to nie ma sprawy. Płacenie ze wspólnej kasy to ŁAJDACTWO!
Fanglce
5 lata temu
Oszust.
Szukający
5 lata temu
Najlepiej się zrobi aby zaniechać takich rzeczy wybrać partie które teraz nie są w rządzie może mniej będą kradli a przekazywanie tylu pieniędzy Rydzykowi to potwierdzenie,że Rydzyk już dawno zapomniał jaki powinien być ksiądz i jak żyć w ubóstwię a nie nie wyciągać rękę do PISu po kolejne miliony
jhe
5 lata temu
Za PO dostawał nie mniejsze. Zrozumcie pacany, że jesteście tylko bydłem do kupienia.
Suveren-Katol...
5 lata temu
Ja Suweren PROTESTUJĘ !!!
Gośka
5 lata temu
Jak widać każe ministerstwo dostało od Kaczki nakaz płacenia "Ojcu" Rydzykowi bo za dwa lata wybory więc trzeba dbać o tego pseudo chrześcijanina. Kaczyński jest święcie przekonany że media dają władzę dlatego zawłaszcza Trwam i Maryja po tym jak zrobił to w TVP.
Adam
5 lata temu
Kaczyński z pieniędzy podatników w tym również "Gorszego sortu", "Ulicy" płaci "Ojcu" Rydzykowi i przekonany jestem że to dopiero początek bo im bliżej będzie wyborów to Kaczyński chętniej będzie smarował Rydzykowi.
Olo
5 lata temu
Ojciec Rydzyk zlodziej ...inaczej tego nie mozna nazwac.
Odrealnionych...
5 lata temu
Deficyt budżetowy zmalał w Polsce na tyle, że pod koniec roku będziemy mieć pierwszy raz od 1989 dodatni. PiS może dawać sobie te marne tysiące na ojca Rydzyka, rządzą dobrze.
ak001
5 lata temu
hahahahaaaaa :) Głosujcie znów na PiS - będzie stały podatek: haracz rydzykowy :)
prawdziwy pol...
5 lata temu
powinien ktoś z tym łobuzem zrobić porządek, zastanawiam się tylko gdzie są ci wielcy patrioci i zwolennicy organizacji zwanej pisem . co na to wielcy polacy jak jakiś zbrodniarz dostaje naszą kase za nic. na miłość boską z jakiej okazji????
Rozliczymy te...
5 lata temu
Jak zmieni się władza na niezależną , powołamy komisję w sprawie afery Rydzyka , prawdziwy prokurator postawi zarzuty , i winni tego przekrętu pójdą na długie lata do więzienia na odpoczynek od niszczenia Polski .
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić