Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Arkadiusz Jastrzębski
|
aktualizacja

Szef PKW: wybory mamy najbezpieczniejsze na świecie. Wiesław Kozielewicz o protestach

6
Podziel się:

Na pół procenta ocenił przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej szanse na to, że w okręgu senackim nr 2 odbędzie się powtórne głosowanie. Wiesław Kozielewicz ocenił również skargi złożone przez Prawo i Sprawiedliwość.

Przewodniczący PKW Wiesław Kozielewicz
Przewodniczący PKW Wiesław Kozielewicz (East News, Jan Bielecki)

Szef PKW w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną" poinformował, że następne posiedzenie komisji, na którym będą omawiane zarzuty z nadsyłanych przez SN protestów odbędzie się w poniedziałek 28 października. Pierwsze spotkanie ws. skarg odbyło się w czwartek, a PKW odrzuciła na nim wniosek PiS ws. powtórnego przeliczenia głosów w okręgu nr 75 (Katowice), zaznaczając, że ostateczną decyzję w tej sprawie podejmie jednak Sąd Najwyższy.

Wiesław Kozielewicz dopytywany o protesty PiS, wyjaśnił, że w przypadku wątpliwości przy nieznacznej różnicy głosów między kandydatami, bliższa mu jest "stara szkoła przedwojenna". - Bo świadczy o poziomie państwa. W jej duchu wypowiadał się też w niektórych orzeczeniach SN w latach 90. - powiedział szef PKW.

Zobacz także: Nowi posłowie mają problem. Zadaliśmy kilka prostych pytań

- Zgodnie z tą szkołą istotne znaczenie ma fakt, że w skład komisji obwodowych wchodzą przedstawiciele wszystkich partii biorących udział w wyborach. Po co? Aby patrzeć sobie nawzajem na ręce - stwierdził Kozielewicz w rozmowie z "DGP".

Jego zdaniem "trudno założyć, że ci, którzy na co dzień zwalczają się na śmierć i życie, nagle się skrzykną, by sfałszować wybory". Sędzia Kozielewicz podkreślił, że polskie wybory są najbezpieczniejsze na świecie.

Wyniki wyborów. Błędy na kartach

Sędzia odniósł się także do sytuacji w okręgu nr 2, gdzie na kartach do głosowania logo komitetu SLD znalazło się przy kandydacie innego komitetu o nazwie "Polska Lewica".

- Sęk w tym, że kwestia decyzji, co do druku kart wyborczych nie należy do PKW. To efekt nieprzestrzegania jasnych procedur w sprawie druku kart wyborczych i kontroli tego procesu - powiedział Kozielewicz "DGP". Szanse na powtórzenie głosowania w okręgu nr 2 ocenił na pół procenta.

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(6)
koko
3 lata temu
jak taki gościu może gledzic o wyborach, które sam organizował, co powie że były złe? Zachwalił się jaki on jest wyśmienity
marek
3 lata temu
mówi co mu każą pisowcy :-) wybory sfałszowane :-)
akuku
3 lata temu
a po wyborach dowiedzieliśmy się że mafia watowa banansia ścigała mafie ale tylko konkurencji własnej nie ruszała no i jeszcze system waloryzacji emerytur okazał sie nieaktualny
prp
3 lata temu
Też bym zaprotestował ale jestem tylko krzyżykiem na karcie.
hmn
3 lata temu
Monopol na władzę nie osiągnięty i trzeba cyrk rozkręcić.Może wybory prezydenckie powtórzyć ale w sumie się nie opłaca.W maju wyskoczą jak królik z kapelusza i będą kicać przed Polakami.
tyle
3 lata temu
Żenada.Nic więcej.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić