oprac. Adam Styczek| 

Szkocja: Polak zaatakowany nożem, bo nie poczęstował papierosem

55

Imigrant z Polski bestialsko zaatakowany w Glasgow. Mężczyzna otrzymał bardzo groźne ciosy nożem tylko dlatego, że odmówił poczęstowania papierosem.

Szkocja: Polak zaatakowany nożem, bo nie poczęstował papierosem
(scottish sun, Artur Machnowski)

Artur Machnowski z pewnością nie tak wyobrażał sobie swoją podróż za lepszym życiem do szkockiego Glasgow. 23-latek został zaatakowany nożem przez 22-letnią Tracey Dobbie. Kobieta przypuściła atak na Polaka tylko dlatego, że ten nie chciał poczęstować jej papierosem.

- Byłem przekonany, że umrę. Lekarz, który zszywał ranę, powiedział że od tragedii, tj. przecięcia tętnicy dzieliły mnie ledwie milimetry. Normalnie wykrwawiłbym się w kilka minut – opowiada Polak.

Machnowski, pracownik logistyki, przybył do Glasgow z Warszawy w 2015 roku ze swoją partnerką Karoliną i dwuletnim synem Nikodemem.

Kobieta odpowiedzialna za brutalny atak została skazana na 20 miesięcy pozbawienia wolności. Zdaniem Machnowskiego zasądzona kara jest zbyt łagodna. - To szalona i niebezpieczna kobieta. Szkocja to piękny kraj, ale raczej będę chciał się przeprowadzić, żeby więcej nie mijać miejsca, w którym o mało nie straciłem życia – kończy Polak.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić