Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Katarzyna Bogdańska
|

Szokujące informacje po ekshumacji. "Przechodziły mnie dreszcze"

46
Podziel się:

- Znaczna część polskiego narodu zapamięta, kto nie stanął na wysokości zadania. Rządzącym z koalicji PO-PSL nie chodziło wtedy o prawdę - powiedział poseł PiS Janusz Szewczak. Odniósł się do wstrząsających informacji o ekshumacji ciała admirała Karwety.

Szokujące informacje po ekshumacji. "Przechodziły mnie dreszcze"
(PAP)

- Przechodziły mnie dreszcze, kiedy słuchałem wdowy po admirale Andrzeju Karwecie. Widać, jak wiele bólu i cierpienia ponoszą rodziny ofiar katastrofy smoleńskiej. To są konsekwencje pogardy i indolencji urzędniczej oraz braku szacunku do szczątków zmarłych - powiedział w programie "Gość poranka” poseł PiS Janusz Szewczak.

Zobacz: Katastrofa smoleńska. Szokujące wyniki ekshumacji

Wdowa ujawnia

Wstrząsające szczegóły ekshumacji Andrzeja Karwety, który zginął w Smoleńsku. Wdowa po admirale ujawniła, że w trumnie znaleziono worki na śmieci oraz żółtą reklamówkę. Potwierdziła również wcześniejsze informacje o tym, że w trumnie były szczątki ośmiu innych osób.

Mariola Karweta na specjalnej konferencji prasowej mówiła o wynikach ekshumacji szczątków męża. Zostałyone ekshumowane dokładnie w siódmą rocznicę pierwszego pochówku admirała - 26 kwietnia.

Szczątki admirała zostały przewiezione do Zakładu Medycyny Sądowej w Warszawie. Jak podawała "Gazeta Polska", śledczy byli zszokowani tym, co zobaczyli. W trumnie znaleziono obce szczątki.

Teraz wdowa po admirale potwierdziła te informacje, ale zdradziła o wiele więcej, szokujących, szczegółów.

Kilka worków w trumnie

Jak powiedziała, w trumnie znaleziono kilka worków. Jeden z nich służył do transportowania ciała ofiar. Był związany białym sznurem nylonowym. Obok leżały dwa duże worki na śmieci. W trumnie była również żółta, przejrzysta reklamówka.

- Mam ogromny żal do rządu, który nie zadbał o bezpieczeństwo człowieka, który dbał także o nasze bezpieczeństwo, nie zadbał o godny pochówek. Mam ogromny żal do ludzi, którzy teraz mówią, że trzeba było zrobić wspólną mogiłę i nie byłoby problemu - mówiła.

Źródło: TVP Info/PAP/WP

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
WP Wiadomości
KOMENTARZE
(46)
.
5 lata temu
"Mam ogromny żal do ludzi, którzy teraz mówią, ..." Tzn, do prokuratora nadzorującego całość tej sprawy bezpośrednio po katastrofie.
Gość
5 lata temu
Tam nie było całych ciał ofiar. . Te szczątki ciał to tylko symbole śmierci tych ofiar.., bo nasze ciało po śmierci zamienia się w proch.Przecież te tylko szczątki ofiar były zbierane wraz z ziemią ..., bo to była straszna katastrofa. A liczy się już jedynie DUSZA zmarłego i modlitwa i pamięć o nim. Po co teraz grzebać w tych gnijących zwłokach i upajać się nimi i siać tylko partyjną pisowską propagandę. To NEKROFILIA. Pokój ich duszy.
Lm
5 lata temu
Przecież ich tam wszystkich przemielilo na fragmenty. Dziwcie się że nie było co zbierać?
Babcia 70 tka...
5 lata temu
Myślę, że odpowiedzialni za takie traktowanie ofiar katastrofy w Smoleńsku nienawidzili Polaków i całego narodu. Fakty zostaną utrwalone w historii Polski. Pozostały wdowy, wdowcy, dzieci, wnuki i prawnuki, ich bliscy znajomi, koleżanki, koledzy - naród to zapamięta, jak został oszukany.
j22
5 lata temu
Tusk i Kopacz powinni być pochowani we wspólnym grobie na terenie Rosji obok Putina.
Pytam
5 lata temu
Mam pytanie do lemingow...czy w ich tvn24 mówią cos na ten temat?
smoleńsk
5 lata temu
Proszę o informację co było w tych workach na śmieci oraz żółtej reklamówce. Czy szczątki męża były czy też nie !!!!!!!!!!!!!!!
baba
5 lata temu
co robiły rodziny w Moskwie?Gdzie były podczas pakowania zwłok??
gdzie była de...
5 lata temu
a jak nie ma być innych szczątków czy dna? wszystko zachlapane krwią 96 ofiar jest....
drom
5 lata temu
Ludzie opanujcie się. Co wam się wydaje, że ci ludzie jak walnęli o ziemię to nadal wszyscy byli w jednym kawałku i można ich było podnieść i pooglądać ? Troszkę wyobraźni; jak się zbiera ciała ofiar wypadków samochodowych to często nie wiadomo gdzie noga a gdzie głowa nie mówiąc już o tym czyja ? Część tych szczątków wygląda jak lada u rzeźnika a nie jak ciała i do czego chcielibyście to zbierać ? Do próbówek, pudełek, szkatułek .... ? No nie no właśnie zbiera się to do worków, a że było to w Rosji to jak i cała ona worki były dość siermiężne i często przypadkowe. Rozumiem, że to jest przykre dla rodzin ofiar ale taka jest rzeczywistość śmierci i trzeba się z nią pogodzić a nie rozdrapywać i jątrzyć :-( Swoich bliskich najbardziej i z honorami trzeba pochować i pożegnać w swoich głowach a nie w symbolicznych drewnianych skrzynkach.
QQQ
5 lata temu
PO było jest i będzie złem dla Polaków.
yaro
5 lata temu
ludzie to była katastrofa lotnicza ,wiec czego oczekujecie ?
emerytka
5 lata temu
to jest prawda ekshumacja jest niepotrzebna , PIS musi zarobić - winna byc jedna mogiła!!!!!!!!!
nie mnie nie ...
5 lata temu
niedługo powiedzą że wogóle nie było katastrofy
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić