Wróć na
Łukasz Michalik
Łukasz Michalik
|

Tajemniczy samolot bojowy. Amerykanie mają maszynę nowej generacji

51
Podziel się

Za najnowszy samolot bojowy, który powstał w Stanach Zjednoczonych, uważa się powszechnie F-35. Okazuje się, że Amerykanie mają w zanadrzu jeszcze nowocześniejszą maszynę – tajemniczy samolot nowej generacji o nazwie NGAD.

Tajemniczy samolot bojowy. Amerykanie mają maszynę nowej generacji
Jedna z wizualizacji samolotu nowej generacji (Air Force Research Laboratory)
bCXxPkPV

Will Roper, zastępca sekretarza amerykańskich sił powietrznych ds. zakupów, technologii i logistyki, ujawnił istnienie nowej maszyny. Potwierdził, że samolot NGAD (Next Generation Air Dominance – maszyna dominacji powietrznej nowej generacji) nie tylko istnieje, ale rozpoczęła już próby w locie.

Zbudowaliśmy już pełnowymiarowy demonstrator samolotu do prób w rzeczywistym środowisku i pobiliśmy w ten sposób rekordy – stwierdził Will Roper.
bCXxPkPX

Co wiadomo o NGAD?

Szczegóły dotyczące samolotu NGAD pozostają na razie tajemnicą – nie jest znany ani producent, ani nawet oficjalne oznaczenie. Nie wiadomo nawet, czy jest to maszyna załogowa, czy kolejny bezzałogowiec.

Zdaniem Ropera przemysł musi być gotowy, by dostarczyć nowy samolot w czasie do 5 lat. Oznacza to radykalną zmianę w pozyskiwaniu przez amerykańskie siły powietrzne maszyn kolejnych generacji. Dotychczas lata prac koncepcyjnych, projektowania i badania prototypów składały się na długie dekady oczekiwania na nowe samoloty. W obliczu nowych wyzwań proces ten ma ulec skróceniu.

bCXxPkQy
Źródło:
WP Tech
KOMENTARZE
(51)
Dopiero
2 dni temu
Amerykanie nie znają prototypów Antoniego.
Podejrzane
2 dni temu
W izraelu nie pokazano nowego modelu
Lido
2 dni temu
Zanim dostaniemy f35 to będą już przestarzałe 🤣
bCXxPkQz
Jacek
2 dni temu
Każdy samolot jest nowej gqeneracji dopuki się nie zestarzeje.
🛸🛸🛸🛸
2 dni temu
🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸
Najnowsze komentarze (51)
Juliusz
8 godz. temu
Dudzio podpisuje kontrakty na miliardy to budują sobie samoloty i płacimy jadę za tzw obronę pic na wodę bo przecież za kurtyną USA świetnie dogadują się z Rosją.Zastanowmy się dlaczego rozważają atak Rosji tylko w stronę zachodnią Europy przecież najlepiej i najszybciej byłoby uderzyć od strony Alaski 😉Jedni i drudzy potrzebują poligonu bo na swoich ziemiach będą walczyć w ostateczności.
Rozbawiony
13 godz. temu
Siła ciągu plus siła nośna. Podstawowe zasady samolotu braci Wright. W sumie to nadal ewolucja a nie rewolucja. Reszta to gadżety.
violleta
21 godz. temu
właśnie mi przyszła myśl że jak pomyśli tak jest... 0 to czarny im ciemniej tym lepiej świeci...
bartek
21 godz. temu
może się poleci... albo na minusie też w miarę może być
CNNNC
21 godz. temu
To juz pewnie samolot bez pilota . Tak zapowiadali wczesniej
Mokotów
wczoraj
A nie wspomnieli że jeszcze sokół milenium w hangarze stoi
tteedd
wczoraj
jeśli to pokazali to nie jest już najnowszy - ma być na sprzedaż - a my mamy w garażu coś lepszego o czym nie powiemy do momentu jak znów coś lepszego tam nie zaparkuje - chyba nie myślicie że ktokolwiek chwaliłby się czymś najlepszym w arsenale - to jest najlepszy nietajny i szykowany na sprzedaż
222
wczoraj
Rosja ma samoloty załogowe jak zginie pilot ,to mówią u nas ludzi mnogo.
bCXxPkQr
Dany
wczoraj
Powyżej f35 samoloty miały być bezzalogowe, to było wiadome już ponad 10lat temu. Taka maszyna wygra z każdym pilotem, nie wiem czy będzie miała sztuczną inteligencję czy sterowanie zdalne jak drony. To normalne sprzedajemy stare dla siebie mamy lepsze nowe.
pl.
wczoraj
Prezydent Andrzej Duda podpisał postanowienie w sprawie uruchomienia liczącego do 80 osób Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Turcji – powiedział szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch. Polscy żołnierze wejdą w skład sojuszniczej misji obecnej w Turcji od 2015 r.
Tadzio
wczoraj
USA zawsze będzie do przodu technologicznie , z uzbrojeniem,to co pokazują na pokazach że najnowszy sprzęt tak na prawdę nie jest najnowszy bo nad nim jest jeszcze ,coś bardziej zaawansowanego niczym z gwiezdnych wojen.
Krzychu
wczoraj
To było raczej pewne ze Amerykanie maja inna maszynę.Zbyt chętnie sprzedawali f35 byle komu
abc
wczoraj
św. pamięci Cz.NIEMEN zaśpiewał (b.pięknie) "...mam tak samo jak TY miasto MOJE a w nim...". Ludzie, do Niego też mieć "żaluzje".
WLW
wczoraj
Przysłowia są mądrością narodów: "Kowal zawinił, a cygana powiesili". Lech Kaczyński był dysponentem samolotu, jeśli ktoś kwestionuje odpowiedzialność Lecha Kaczyńskiego, to dlaczego w kokpicie był dyrektor Kazana?
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić