Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Michał Kurek
|

Ten kraj bierze się za diesle

30
Podziel się:

Władze Paryża ogłosiły w czwartek, że od 1 lipca samochody osobowe o napędzie dieslowskim wyprodukowane przed 2001 r. nie będą mogły jeździć po mieście w godz. 8-20. To samo dotyczy o rok młodszych furgonetek oraz autokarów i ciężarówek.

wydech,rura,dym
wydech,rura,dym (Materiały prasowe, webautoservice.pl)

- Władze Paryża ogłosiły w czwartek, że od 1 lipca samochody osobowe o napędzie dieslowskim wyprodukowane przed 2001 r. nie będą mogły jeździć po mieście w godz. 8-20. To samo dotyczy o rok młodszych furgonetek oraz autokarów i ciężarówek.

Kierowcom, którzy złamią ten zakaz zmierzający do redukcji zanieczyszczenia powietrza w mieście, będą grozić grzywny w wysokości 68 euro w przypadku samochodów osobowych i dostawczych do 3,5 tony oraz 135 euro, gdy chodzi o samochody ciężarowe i autokary.

Ponadto każdy, kto wjeżdża samochodem do Paryża, jest zobowiązany pod groźbą kary do umieszczenia na pojeździe winiety "Crit'Air". Są drukowane w różnych kolorach, a każdy kolor oznacza - zgodnie z francuskimi kryteriami - klasę pojazdu, jeśli chodzi o emisję spalin.

Pierwsze restrykcje dotyczące emisji spalin przez silniki samochodowe zależnie od wieku pojazdów stolica Francji wprowadziła w lipcu 2016 roku. Obejmowały częściowy zakaz ruchu samochodów osobowych i dostawczych o silnikach benzynowych i napędzanych ropą, które były zarejestrowane po raz pierwszy przed 1 stycznia 1997 r., oraz motocykli z rejestracją sprzed 1 czerwca 1999 r. (PAP)

Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(30)
B52
5 lata temu
tłumaczenie z lewactwa do Paryża biedota może wjeżdżać od 20 do 8
olo
5 lata temu
No jak to tak zakazać wjazdu francuskim dCI?? :)
oko
5 lata temu
sprzedaż samochodów salonowych spada. więc trzeba wziąć się za pyski aby mieć zyski
Sly
5 lata temu
Auta z 2001 roku to już 16 letnie szroty. Więc dlaczego ktoś się dziwi? Poza tym ile tam jest takich starych samochodów?
ank
5 lata temu
Kierowcy prywatni i firmy widocznie nie za bardzo wiedzą co to są przeglądy techniczne i obsługi techniczne. To samo wszędzie, jeździ się od awarii do awarii, a o regulacjach każdego podzespołu po określonym przebiegu jak Producent przykazał nikt nie myśli.
999
5 lata temu
riksze pujdą w ruch, araby za wielbłądy?
Twój nick
5 lata temu
Francja Francja aaa to ten kraj wyznawców allaha
gilda
5 lata temu
ileś lat temu wszyscy mówili że diesle mniej kopcą a teraz wszystko na odwrót chyba się wszystkim w głowach po przewracało!!!!!!!!!
VIV
5 lata temu
...........Naród który lubi dręczyć " ...lub jest dręczony ? ...przez pewną ...garstkę "
SAD
5 lata temu
Francuzi są śmieszni xd
ciekawski
5 lata temu
A kiedy, nie beda mogly latac samoloty rozpryskujace chemtrails?
Francuz
5 lata temu
Jak teraz dojadę do pracy ,nie dam rady zarobić na muslinów których sprowadził mój mądry rząd.
t.i.r
5 lata temu
tym zakazem francuzi dali prace uchodzcom w paryzu ktorzy beda im taczkami towary do sklepow dostarczac skoro dostawczaki i ciezarowki niebeda mogly wjezdzac do miasta
hahaha
5 lata temu
Większości Polaków myśli ze 16 letni szrot jest nowym prosto z salonu samochodem. kraje mocniej rozwinięte zdają sobie sprawę ze samochody 10 letnie to szroty. Z jednej strony to dobrze w Polsce będzie więcej samochodów za 500+
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić