Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Filip Skowronek
|

Ten sondaż to ostatni dzwonek dla PiS. Partia rządząca idzie łeb w łeb z Platformą

20
Podziel się:

Najnowszy sondaż IBRiS to powód do niepokoju dla partii Jarosława Kaczyńskiego. Przewaga PiS nad PO jest już niemal niezauważalna.

Ten sondaż to ostatni dzwonek dla PiS. Partia rządząca idzie łeb w łeb z Platformą
(PAP)

Coraz bliżej zmiany lidera. Zgodnie z sondażem IBRiS PiS idzie łeb w łeb z Platformą Obywatelską. O ile partia rządząca wciąż może cieszyć się sporym poparciem (30,5 proc.), o tyle już wynik największej partii opozycyjnej musi być dla Prawa i Sprawiedliwości niepokojący. PO traci do lidera zaledwie 1,5 punktu procentowego (z wynikiem 29 proc.), czyli poniżej błędu statystycznego.

Ciekawie jest także na kolejnych pozycjach. Na podium zmieścił się ruch Pawła Kukiza, choć od dwóch pierwszych miejsc dzieli go przepaść (8,8 proc.). Dopiero na czwartej pozycji wylądowała partia Ryszarda Petru. Nowoczesna może liczyć na głos zaledwie 7,4 proc. ankietowanych, choć do niedawna walczyła z PO o fotel lidera opozycji.

Do parlamentu trafiłyby jeszcze dwa ugrupowania. Tradycyjnie już PSL z 6,6 proc. głosów. Z perspektywy na powrót w sejmowe ławy może się też cieszyć SLD (6 proc.). Poza sejmem znalazłyby się Razem (4,9 proc.), Wolność Korwina-Mikke (1,1 proc.) i Prawica RP (0,4 proc.). Sondaż przeprowadzono na zlecenie portalu Onet.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(20)
frank
5 lata temu
Niepotrzebne straszenie tymi imigrantami , bardziej groźny jest napływ ukraińców bo tak pozaniżają stawki godzinowe że 5-6 zł za godz pracy będzie normą .... pis nie robi z tym nic ... Polska musi przyjąć ok 6 tyś imigrantów - jak przyjedzie 6 tys to po tygodniu i tak wszyscy zwieją do niemiec na lepszy socjal pełno juz było takich przypadków w różnych parafiach więc po co ta panika ?
motor22
5 lata temu
Prima aprilis już minął , spóżnia się ta stacja.Pewno jaka stacja tacy redaktorzy.
jkk
5 lata temu
Ooooczywiśćie!!!???!!!
Szkoda czasu
5 lata temu
Wierni Pis są żenujący , oni potrafią zrozumieć tylko co mają włożone łopatą do głowy : Pis = 500+ , UE =Polska na kolanach , Smoleńsk =zamach, Kaczyński = miesięcznica , Tusk = Niemiecki wermacht ,PO= lewaki , złodzieje afery , i tak w koło Macieju , klepią codziennie to samo , do znudzenia .
SABINA
5 lata temu
KTO w TYCH ZŁODZIEI UWIEŻY...JUŻ MIELI SWOJE 5 MINUT-Z KORYTA ICH SPOŁECZEŃSTWO ODSUNEŁO OD WŁADZY ONI I TAK W TO NIE WIEŻĄ ŻE PRZEGRALI W KRETESACH po JEST ANTY POLSKĄ PARTIĄ KRADLI PRZEZ 8 LAT I IM MALO ZA PARE LAT SKOŃCZĄ JAK PALIKOT I SAMOOBRONA...
aswa
5 lata temu
To byłaby porażka, gdyby peło ponownie doszło do władzy. Ja liczę,że utworzy się jakaś nowa partia z rzetelnymi ludźmi. Póki co stawiam na Kukiza, bo nie będzie na kogo głosować, no chyba,że pisowcy si postarają.
asd
5 lata temu
Kwietniowy sondaż z radiazet gdzie głosuje każdy kto chce i tylko raz może zagłosować. Na którą partię zagłosowałbyś w wyborach parlamentarnych? PiS 12% PO 28% .Nowoczesna 6% SLD 8% PSL 2% Kukiz'15 5% Wolność (dawniej KORWiN) 33% Prawica RP 1% Razem 5% Inna 0%
pan nikt
5 lata temu
Pisowska młodzieżówka zaszalała:))
koper
5 lata temu
żydowsko- niemieckie portale zrobią wszystko żeby zaszkodzić Polsce i Polakom
Obiekt
5 lata temu
Jednym z najsilniejszych atutów PIS, jest nieprzyjmowanie imigrantów islamskich. PO za wszelką cenę chce to złamać i doprowadzić do napływu tych imigrantów. Wtedy PIS straciłby część poparcia społecznego i na tym zależy PO-wcom. Mają nadzieje przejąć władzę, uniknąć odpowiedzialności za lata korupcji i defraudacje i na powrót dopaść koryta. Gdyby nie rządy PO, Polacy żyliby dużo dostatniej.
ktoś
5 lata temu
Onet i to ma być poważny sondaż.
fa
5 lata temu
Kierownik ankieterów przyznał, że miał polecenie manipulować danymi tak, żeby był wynik niekorzystny dla PIS. W rzeczywistości PIS ma ogromną przewagę nad resztą partii, a na drugim miejscu jest Kukiz
ollla
5 lata temu
cud czy niemieckie sondaże hahahahha że gang Olsena dogonił w sondażach Demokratyczny Rząd Polski hahahaha bajkopisarze z o2 hahaha
Tt
5 lata temu
Wg sondaży TK uzna za zgodne z Konstytucją odebranie obywatelstwa członkom PO. Ponoć 80% Polaków jest za. 20% posiadajacych paszport polski jest przeciw. PIS przegra, gdy wpuści do Polski uchodźców. Każdy kto podejmie ta decyzje przegra.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić