o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
aktualizacja

Theresa May zrezygnowała. Zdecydowany faworyt do zajęcia jej miejsca

15
Podziel się

Theresa May zrezygnowała z przewodzenia partii Torysów. Według brytyjskiego dziennika "Daily Mail" jest jeden poważny kandydat, by zastąpić ja na tym stanowisku. To były burmistrz Londynu Boris Johnson.

Theresa May zrezygnowała z przewodzenia partii Torysów
Theresa May zrezygnowała z przewodzenia partii Torysów (East News, Tolga Akmen/AFP)
bEiVYIBh

Kto powinien być następnym liderem Torysów - takie pytanie zadali internautom autorzy sondy. 36 proc. Spośród 2 tysięcy jej uczestników wskazała właśnie Borisa Johnsona. Ich zdaniem to właśnie były burmistrz Londynu i minister spraw zagranicznych najlepiej poradzi sobie z brexitowym chaosem.

Johnson zdeklasował pozostałych kandydatów w zestawieniu. Drugi Sajid Javid uzyskał 9 proc. głosów, trzeci Michael Gove - 7. 42 proc. respondentów zadeklarowało, że chętniej odda głos na Torysów po rezygnacji May. Tyle samo deklaruje, że ich głos na partię będzie bardziej prawdopodobny, gdy Johnson przejmie nad nią pieczę.

bEiVYIBj

Wielka Brytania w chaosie. Theresa May rezygnuje

"Daily Mail" zadał też pytania o smutny koniec Theresy May, która w piątek zrezygnowała z przewodzenia Torysom. Zdaniem 45 proc. ankietowanych historia zapamięta premier jako tę, która "zawiodła kraj". Tyle samo osób uważa, że to ona została zawiedziona przez swoją partię.

Zobacz także: Zobacz też: "Mamy dosyć tego bałaganu". Poirytowanie w Londynie po przełożeniu brexitu o pół roku

Zdaniem respondentów to właśnie część parlamentarzystów, którzy sprzeciwili się liderce odpowiada za porażkę umowy brexitowej zaproponowanej przez May. Tak uważa 54 proc. z nich, dwa razy mniej jest zdania, że to wina samej May.

bEiVYIBp

Wielka Brytania chce wyjść, ale nie może. Szkoci opuszczą Zjednoczone Królestwo?

W tym samym sondażu Brytyjczycy przychylili się do opinii, że zamieszanie związane z Brexitem mogą przerwać tylko kolejne wybory. Takiego rozwiązania oczekuje 43 proc. z nich.

Ankietowani obawiają się też o los Szkocji, która nie godzi się na warunki wyjścia z UE, nad którymi debatuje brytyjski parlament. 40 proc. respondentów uważa, że Szkocja opuści z tego powodu Zjednoczone Królestwo. 21 proc. jest przeciwnego zdania.

bEiVYIBq

Masz news, ciekawy film lub zdjęcie? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl. Opiszemy najciekawsze historie i materiały!

bEiVYIBK
KOMENTARZE
(15)
dr
2 lata temu
Biedy nie bedzie napewno miala.Tak jak nasi pseudo politycy ze wszystkich partii
olkczel
2 lata temu
może jakiś muślin tak jak burmistrz Londynu
a
2 lata temu
gdyby ta UE była taka super to nikomu nie przyszłoby do głowy wychodzić, a jak Niemcy wszystkich okradają to tak jest
bEiVYIBL
Bye, bye ...
2 lata temu
Super, wreszcie. To fałszywa baba trzymająca się kurczowo stanowiska. Nieudolna we wszystkim za co się wzięła. Była przeciw Brexitowi, udawała respektowanie wyników referendum. Grała na czas, aby doprowadzić do drugiego anulującego pierwsze. A teraz wychodzi na mównicę, mizdrzy się, stroi małpie gesty, a potem beczy? Brak klasy i godności.
Adam
2 lata temu
Jechać Unie Europejską.
Gucio
2 lata temu
Godz 12.25 ,sobota 25 maja 2019 r. Licznik komentarzy 12. Po rozwinięciu menu okazuje się ,że jest tylko 9 a 3 zniknęły bez śladu, Sami sobie wyciągnijcie wnioski. A jeśli chodzi o Wielką Brytanię to nie potrafi wziąć odpowiedzialności za własne czyny
Fatage
2 lata temu
Zielony
😕
2 lata temu
Poza May, wszyscy tam z Corbynem i Johnsonem na czele nienawidzą emigrantów.
Będzie źle
2 lata temu
Oj, wyrzucą większość Polaków z kraju I nic ich tam nie uchroni,a już na 100% nie gòzik warta rezydentura. Kroją się rządy twardej ręki.
Masakra
2 lata temu
Z żadnym kolejnym premierem nie będzie lepiej. Johnson-debil jak Farage, a po przeciwnej Jeremy Corbyn gorszy niż Tusk.
Anna
2 lata temu
Borys Johnson!?? To kameleon ideologiczny I skrajny brexitowiec. Dopiero narobi bałaganu!
xyz
2 lata temu
Powazny kandydat? Gdy w jednej z wypowiedzi obrazil osoby niepelnosprawne intelektualnie dziennikarze dali mu do rozwiazania w sumie 3 zagadki ktorych nie rozwiazal.Oto jedna z nich. Do domu ktorego kazda ze scian skierowana jest na poludnie podszedl niedzwiedz.Pytanie brzmi jakiego koloru jest niedzwiedz?
iga
2 lata temu
A czy to jej wina? Raczej wina tej calej Izby, ktora tylko chce czegoś od UE a sama w zamian nic nie oferuje. Mieć ciastko i zjeść ciastko, czyż nie? Z takimi bucami to żaden premier nie da sobie rady....
bEiVYIBD
ff
2 lata temu
borys borys przecierz to angielski kmiotek
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić