Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Violetta Baran
|

Tragedia w Bośni: śmierć Polki na przejściu granicznym. W ciężarówce puścił ręczny hamulec

15
Podziel się:

Na przejściu granicznym między Czarnogórą a Bośnią i Hercegowiną ciężarówka uderzyła w auto, którym podróżowała polska rodzina. Kobieta zginęła na miejscu, jej bliscy zostali ranni.

Dramat na przejściu granicznym Deleusa
Dramat na przejściu granicznym Deleusa (East News, Martina Berg/Panther Media)

Do tego tragicznego wypadku doszło w ubiegły czwartek ok. godz. 17 na przejściu granicznym Deleusa w Bośni. Straż graniczna zawróciła Polaków, bo nie okazali wszystkich potrzebnych dokumentów - informuje "Super Express".

Małżeństwo, które podróżowało z dwoma córkami, zatrzymało samochód na poboczu. Kobieta wysiadła z auta i zaczęła szukać w bagażniku dokumentów, które gdzieś się zawieruszyły. Nawet nie zauważyła ciężarówki, która nadjechała z tyłu i dosłownie ją zmiażdżyła.

Ranny został także mąż kobiety i jedna z jej córek. Przewieziono ich do szpitala w Czarnogórze.

Jak doszło do tego tragicznego wypadku? Okazuje się, że na poboczu, na lekkim wzniesieniu, zaparkował swój pojazd także kierowca ciężarówki. Mężczyzna zaciągnął ręczny hamulec i wysiadł. Niestety, hamulec puścił i ciężarówka stoczyła się wprost na auto polskiej rodziny.

- Nie wiem, jak to się mogło stać - opowiadał bośniackim mediom kierowca ciężarówki Luka Tomić. - Wóz był sprawny, regularnie przechodził badania techniczne. Jak tylko zobaczyłem, że ruszył, próbowałem wskoczyć do środka i go zatrzymać, ale się przewróciłem - dodał.

Wyjaśnieniem przyczyn tragicznego wypadku zajmuje się policja w Trebinje. Stan techniczny ciężarówki sprawdzają bośniaccy eksperci.

Źródło: "Super Express"

KOMENTARZE
(15)
Wampir
4 lata temu
Dla mnie to przykre😦gdyż sam jestem kierowca szacunek dla naszych rodaków i żal dla ich rodzin w smutku a dla tych frajerów co piszą posty z palca i jakimś zmywaku bende stał na papie zapraszam do kapelusza wampir
Małgorzata 🌼
4 lata temu
Życie.
opo
4 lata temu
Niemożliwe, Hamulec w ciężarówce może się zablokować i trzymać ale nie może "puścić". Jest pneumatyczny i potrzebuje powietrza by zwolnić hamulec.
zawodowy kier...
4 lata temu
Kierowca samochodu ciężarowego który ma mózg pozostawiając pojazd na spadku drogi powinien zaciągnąć hamulec skręcić koła w stronę uniemożliwiającą pojazdowi samowolne stoczenie się podłożyć klin pod koła. Tyle w temacie
Dżems Bąd
4 lata temu
Ponieważ ciężarówki nie zostawia się na biegu, (sprzęgło pneumatyczne), pozostaje hamulec postojowy. W pojazdach EU gdy kierowca otworzy drzwi a hamulec jest niezaciągniety, odzywa sie alarm. Ale to byl pewnie gosc z "trzeciego świata". I pieprzy teraz że hamulec mu puścił. Ha ha nie ma takiej opcji. A w ogóle to rada taka: UNIKAĆ BOŚNI (i Hercegowiny tez) DZICZ.
Ala
4 lata temu
Ci internetowi samo nazwani poloniści ortografi to Polska tragedia. Za głupi żeby cokolwiek rozumieć ale brednie opowiadać i kraść potrafią. Samonagrodowcy PiSu też mówią że nie kradli tylko dostali nagrodę
dasasd
4 lata temu
Jak pneumatyczny hamulec mógł puścić?
ppp
4 lata temu
bałkańscy tirowcy tak jeżdżą po europie
Mrok
4 lata temu
Człowiek zginął a psychopaci na forum widzą tylko błędy w tekście.
Charllie27
4 lata temu
Licho nie śpi...
Reczny
4 lata temu
Co to za bajka hamulec puscil?
mechanik
4 lata temu
Hamulec w ciężarowym samochodzie nie może puścić taka jest jego konstrukcja, Pan kierowca nie zaciągnął hamulca ręcznego i tragedia gotowa.
cent77
4 lata temu
tragedia, dla dzieci, rodziny...
gruzpol
4 lata temu
ta znajomosc polskiej ortografii akurat na zmywak wam sie przyda
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić