Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Arkadiusz Jastrzębski
|
aktualizacja

Tragedia w Policach. Nie żyje 11-latka

24
Podziel się:

11-letnia dziewczynka zatruła się czadem w mieszkaniu w Policach w Zachodniopomorskiem. Mimo szybkiej pomocy dziecka nie udało się uratować.

Do tragedii doprowadziła prawdopodobnie awaria piecyka gazowego
Do tragedii doprowadziła prawdopodobnie awaria piecyka gazowego (WP.PL, WP.PL)

Dramat rozegrał się w czwartek wieczorem w kamienicy przy ul. Robotniczej. Dziewczynka kąpała się, ale po pewnym czasie przestała odpowiadać na pytania ojca i nie otwierała drzwi. Mężczyzna natychmiast wezwał służby.

- Niestety po przyjeździe stwierdziliśmy bardzo duże stężenie tlenku węgla. Pomagaliśmy zespołowi ratownictwa medycznego w prowadzeniu akcji resuscytacyjnej - mówi Radiu Szczecin młodszy kapitan Tomasz Kubiak z zachodniopomorskiej straży pożarnej.

Dziewczynka była długo reanimowana, ale nie udało jej się uratować.

Wszystko wskazuje na to, że do tragedii doprowadziła awaria piecyka gazowego w łazience. Wiadomo, że urządzenia przechodziło przegląd techniczny dwa miesiące temu. Jak podaje gs24.pl, rodzina 11-latki wprowadziła się do mieszkania niedawno.

Okoliczności śmierci dziecka wyjaśnia policja.

Cichy zabójca

Przestarzałe lub niesprawne piecyki gazowe, łazienkowe, kaflowe, piece opalane węglem i drewnem lub kominki to najczęstsza przyczyna wypadków z tlenkiem węgla. W temperaturze pokojowej czadu nie zobaczymy ani nie poczujemy.

Skutki zatrucia tlenkiem węgla są zależne od stężenia w powietrzu i czasu, przez jaki organizm jest narażony na działanie szkodliwego związku.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Zobacz także: Izraelski dziennikarz o konferencji w Warszawie: to nie jest konferencja pokojowa. Tłumaczy dlaczego
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(24)
zydzi = piece...
4 lata temu
winni są żydzi okradający Polaków, których na piec gazowy nie stać...
Czytelnik
4 lata temu
Wentylacja i dopływ świeżego powietrza to podstawa,piecyk potrzebuje dziesięć razy więcej powietrza niż gazu.Co do przeglądów to spółdzielnie przeznaczaj na ten cel mniej jak minutę w ciągu roku,przychodzi pracownik czujnikiem sprawdza szczelnośc i na fym koniec
qeqweqe
4 lata temu
wszystkie bloki te w miastach i te na wsiach po pegggerach powinny zostac wyremontowane na koszt panstwa jak to mozliwe ze bloki i kamienice są ruinami a ludzi tam mieszkaja?
ksz
4 lata temu
gaz nie truje
Xx
4 lata temu
Czujnik mozna kupic za kilkadziesiąt zlotych
polin
4 lata temu
to zwykła śmierć dla polaka to rzecz normalna .ale dla żyda to jest przeżycie wyższego rzędu coś niesamowitego.....
zmaruda
4 lata temu
Czujniki czadu powinny być obowiązkowe.
anetalyszewsk...
4 lata temu
Każdemu się łatwo mówi, ale ludzie czasem naprawdę na taki czujnik nie mają. Bardzo współczuję...
m
4 lata temu
Redaktorze, to nie piecyki (stare czy nowe) są przyczyną zaczadzenia, a niewłaściwa ich eksploatacja. Do spalania potrzebny jest tlen i to w całkiem sporej ilości. Skoro szczelnie pozamyka się wentylację, to nic nie pomoże. Zaczadzimy się i kropka. Chemii nie przeskoczysz. Oczywiście awarie pieców lub kominów zdarzają się, ale zwykle przyczyną powstania czadu jest nieprawidłowy proces spalania wynikły z braku odpowiedniej wentylacji. Nie pomoże żaden czujnik, bo skoro nie ma dobrej wentylacji, czujnik będzie się włączał kilka razy dziennie i w końcu ludzie go wyłączą lub wyrzucą, a przyczyna niedomagania pieca pozostanie.
qwerty
4 lata temu
A czujnik czadu kosztuje 100 zł i wystarcza na 10 lat! :(
rzwawiec
4 lata temu
urła czujnik kosztuje 30 zł .
Wiki
4 lata temu
Dlaczego ludzie nie montują czujników?
ja
4 lata temu
Wyrazy współczucia rodzinie, ale nigdy nie pojmę, dlaczego ludzie żałują pieniędzy na czujnik w obliczu tak częstych ostatnio zatruć czadem...Całe szczęście, że nie mam w domu gazu, którego tak się boję.
qwer
4 lata temu
Miałem taki piecyk ale zawsze na podłodze w łazience czuwał detektor CO. Piecyk sprawny, wentylacja drożna, ale wystarczyło zamknąć szczelnie wszystkie okna w mieszkaniu i detektor wykrywał podwyższenie CO. Piec gazowy w mieszkaniu = detektor CO i GAZU. To powinna być norma.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić