o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
aktualizacja

Tragedia w Policach. Nie żyje 11-latka

24
Podziel się

11-letnia dziewczynka zatruła się czadem w mieszkaniu w Policach w Zachodniopomorskiem. Mimo szybkiej pomocy dziecka nie udało się uratować.

Do tragedii doprowadziła prawdopodobnie awaria piecyka gazowego
Do tragedii doprowadziła prawdopodobnie awaria piecyka gazowego (WP.PL, WP.PL)
bDyDbDAl

Dramat rozegrał się w czwartek wieczorem w kamienicy przy ul. Robotniczej. Dziewczynka kąpała się, ale po pewnym czasie przestała odpowiadać na pytania ojca i nie otwierała drzwi. Mężczyzna natychmiast wezwał służby.

- Niestety po przyjeździe stwierdziliśmy bardzo duże stężenie tlenku węgla. Pomagaliśmy zespołowi ratownictwa medycznego w prowadzeniu akcji resuscytacyjnej - mówi Radiu Szczecin młodszy kapitan Tomasz Kubiak z zachodniopomorskiej straży pożarnej.

Dziewczynka była długo reanimowana, ale nie udało jej się uratować.

bDyDbDAn

Wszystko wskazuje na to, że do tragedii doprowadziła awaria piecyka gazowego w łazience. Wiadomo, że urządzenia przechodziło przegląd techniczny dwa miesiące temu. Jak podaje gs24.pl, rodzina 11-latki wprowadziła się do mieszkania niedawno.

Okoliczności śmierci dziecka wyjaśnia policja.

Cichy zabójca

Przestarzałe lub niesprawne piecyki gazowe, łazienkowe, kaflowe, piece opalane węglem i drewnem lub kominki to najczęstsza przyczyna wypadków z tlenkiem węgla. W temperaturze pokojowej czadu nie zobaczymy ani nie poczujemy.

Skutki zatrucia tlenkiem węgla są zależne od stężenia w powietrzu i czasu, przez jaki organizm jest narażony na działanie szkodliwego związku.

bDyDbDAt

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Zobacz także: Izraelski dziennikarz o konferencji w Warszawie: to nie jest konferencja pokojowa. Tłumaczy dlaczego
bDyDbDAO
KOMENTARZE
(24)
asker
2 lata temu
Wyrazy współczucia dla rodziny. Z drugiej strony około 100 zł za czujnik ....
barbara
2 lata temu
Ja ostatnio przychodze do domu ciotki i czuje gaz w calym mieszkaniu. Wezewalam natychmiast pogotowie gazowe przyjechali ze swoim ,,sprzetem: i niczego nie wykryli i jeszcze na mnei morde wydarli. To szwagier przyjechal ze swoim sprzetem i wyskoczylo katastrofalne przekroczenie wszelkich norma. Gdyby nie on bylo by po ciotce. oto polskie bagnio wlasnie. Na pomoc czy to od gazu czy sluzby zdrowia czy sadownictwa nie ma co liczyc. gardze tym krajem
:((((((((((((...
2 lata temu
:(((((((((((((((((((((((((((((((((((
bDyDbDAP
Hobel
2 lata temu
No to mają piękny początek...niech to szlag...do nowego mieszkania sprowadzasz się, myśląc, że będzie lepiej się w nim żyć, a tu coś takiego...biedna dziewuszka
osa
2 lata temu
wprowadzić obowiązek instalowania czujników w mieszkaniach gdzie może być czad !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 100 złotych a taka tragedia ---błagam o rozum !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Najnowsze komentarze (24)
zydzi = piece...
2 lata temu
winni są żydzi okradający Polaków, których na piec gazowy nie stać...
Czytelnik
2 lata temu
Wentylacja i dopływ świeżego powietrza to podstawa,piecyk potrzebuje dziesięć razy więcej powietrza niż gazu.Co do przeglądów to spółdzielnie przeznaczaj na ten cel mniej jak minutę w ciągu roku,przychodzi pracownik czujnikiem sprawdza szczelnośc i na fym koniec
qeqweqe
2 lata temu
wszystkie bloki te w miastach i te na wsiach po pegggerach powinny zostac wyremontowane na koszt panstwa jak to mozliwe ze bloki i kamienice są ruinami a ludzi tam mieszkaja?
ksz
2 lata temu
gaz nie truje
Xx
2 lata temu
Czujnik mozna kupic za kilkadziesiąt zlotych
polin
2 lata temu
to zwykła śmierć dla polaka to rzecz normalna .ale dla żyda to jest przeżycie wyższego rzędu coś niesamowitego.....
zmaruda
2 lata temu
Czujniki czadu powinny być obowiązkowe.
anetalyszewsk...
2 lata temu
Każdemu się łatwo mówi, ale ludzie czasem naprawdę na taki czujnik nie mają. Bardzo współczuję...
bDyDbDAH
m
2 lata temu
Redaktorze, to nie piecyki (stare czy nowe) są przyczyną zaczadzenia, a niewłaściwa ich eksploatacja. Do spalania potrzebny jest tlen i to w całkiem sporej ilości. Skoro szczelnie pozamyka się wentylację, to nic nie pomoże. Zaczadzimy się i kropka. Chemii nie przeskoczysz. Oczywiście awarie pieców lub kominów zdarzają się, ale zwykle przyczyną powstania czadu jest nieprawidłowy proces spalania wynikły z braku odpowiedniej wentylacji. Nie pomoże żaden czujnik, bo skoro nie ma dobrej wentylacji, czujnik będzie się włączał kilka razy dziennie i w końcu ludzie go wyłączą lub wyrzucą, a przyczyna niedomagania pieca pozostanie.
qwerty
2 lata temu
A czujnik czadu kosztuje 100 zł i wystarcza na 10 lat! :(
rzwawiec
2 lata temu
urła czujnik kosztuje 30 zł .
Wiki
2 lata temu
Dlaczego ludzie nie montują czujników?
ja
2 lata temu
Wyrazy współczucia rodzinie, ale nigdy nie pojmę, dlaczego ludzie żałują pieniędzy na czujnik w obliczu tak częstych ostatnio zatruć czadem...Całe szczęście, że nie mam w domu gazu, którego tak się boję.
qwer
2 lata temu
Miałem taki piecyk ale zawsze na podłodze w łazience czuwał detektor CO. Piecyk sprawny, wentylacja drożna, ale wystarczyło zamknąć szczelnie wszystkie okna w mieszkaniu i detektor wykrywał podwyższenie CO. Piec gazowy w mieszkaniu = detektor CO i GAZU. To powinna być norma.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić