oprac. Nina Harbuz| 

Tragiczny pożar w wigilię. W zgliszczach znalezione ludzkie szczątki

6
Podziel się:

Pożar wybuchł w nocy i niestety został zauważony dość późno. Dom, który doszczętnie spłonął stał na uboczu. Kiedy przyjechali strażacy drewniana konstrukcja stała w ogniu i płonęła jak pochodnia.

W płonącym domu zginęły dwie osoby.
W płonącym domu zginęły dwie osoby. (Youtube.com, ExpressKaszubski)

Tragicznie zakończyła się noc z soboty na niedzielę dla dwóch osób mieszkających w domu jednorodzinnym w Janowie koło Nidzicy w województwie warmińsko-mazurskim. W domu wybuchł pożar, w którym zginął 58 letni mężczyzna i jego 83 letnia matka. Zwęglone szczątki znaleźli strażacy.

Jak poinformował oficer prasowy nidzickiej straży pożarnej asp. sztabowy Andrzej Osowski, pożar wybuchł po północy. Dom miał drewnianą konstrukcję przekładaną trocinami i słomą. - Kiedy przyjechaliśmy na miejsce, cały dom stał w ogniu. Wyglądał jak pochodnia - powiedział Osowski.

Dom stał na uboczu, z dala od innych zabudowań. Pożar zauważono dość późno. Gasiło go pięć jednostek straży pożarnej. Na miejscu tragicznego zdarzenia pracuje policja pod nadzorem prokuratora. - Na chwilę obecną nie jest możliwa identyfikacja ofiar pożaru. Wiemy tylko, że pod tym adresem rzeczywiście zamieszkiwała 83-letnia kobieta z synem - powiedziała Izabela Demska z nidzickiej policji.

Potężny pożar w Radomiu. Przeczytaj o akcji ratowniczej.

Źródło: RMF24

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić