Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Adam Przegaliński
|

Tragiczny rekord na polskich drogach. W ciągu siedmiu dni zginęły 53 osoby

46
Podziel się:

Nie zdejmujemy nogi z gazu i nadal wsiadamy za kółko po kilku głębszych nawet we Wszystkich Świętych. Ten rok jest najbardziej tragiczny od 2014 r. jeśli chodzi o liczbę ofiar śmiertelnych, rannych i kierowców przyłapanych na jeździe pod wpływem.

Policję na drogach wspierała Żandarmeria Wojskowa
Policję na drogach wspierała Żandarmeria Wojskowa (Policja, KGP)

W czasie trwania akcji Znicz na polskich drogach, w ciągu siedmiu dni, doszło do 609 wypadków, w których zginęły 53 osoby, a 719 zostało rannych - informuje policja. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy badania stanu trzeźwości pozwoliły na ukaranie 1821 nietrzeźwych kierujących. Do wielu wypadków doszło z powodu "brawurowej jazdy kierowców i nadmiernej prędkości".

Zobacz także: Zobacz też: Ile kosztuje prędkość?

W zeszłym roku, w podobnym okresie, tylko o jeden dzień krótszym, na polskich drogach doszło do 534 wypadków, w których zginęło 49 osób, a 654 zostały ranne. Policjanci zatrzymali aż 1363 nietrzeźwych kierujących.

W 2015 r. - od 30 października do 2 listopada - ofiar śmierterlnych było 36, a rannych 340. Doszło do 294 wypadków. Przyłapanych na jeździe pod wpływem było o 500 mniej niż w 2017 r. (1337).

W 2014 r. podczas akcji "Znicz" doszło do 196 wypadków, w których śmierć poniosło 20 osób, a 252 osoby zostały ranne. Policja zatrzymała 910 nietrzeźwych kierowców.

W tym roku akcja Znicz rozpoczęła się w piątek 28 października a zakończyła 2 listopada. W całym kraju nad bezpieczeństwem czuwało codziennie kilkanaście tysięcy funkcjonariuszy Policji, wspieranych przez Żandarmerię Wojskową, Straże Miejskie i Gminne, Służbę Ochrony Kolei, pracowników nadzoru ruchu. Wszystko po to, by zapewnić maksymalne bezpieczeństwo wszystkim, którzy w te dni odwiedzali groby najbliższych.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
Policja
KOMENTARZE
(46)
Antua
5 lata temu
PiS daje taki przyklad .
wlodek
5 lata temu
No i jak co roku przybywa więcej zniczy.
smutne ale pr...
5 lata temu
Polska dzicz na drogach - prawie 2000 pijaków.......
olek
5 lata temu
Tak najgorsza statystyka akcji znicz, tylko że ta akcja trwa coraz dłużej. Zaczęliście ją już od piątku a Wszystkich Świętych było w środę.
Kierowca
5 lata temu
Z roku na rok gorzej. A w mediach: "po wprowadzeniu pewnych ograniczeń, po wprowadzeniu nakazu jazdy na swiatłach, po wprowadzeniu wzmocnionych patroli etc, etc. liczba wypadków wyraźnie spada. A rzeczywistość swoje!
kierowca mate...
5 lata temu
53 / 7 * 6 = 45 Dla niedomyślnych "legenda": 53 ofiary w tym roku, w ciągu 7 dni, rok temu akcja trwała 6 dni ... więc proporcjonalnie w 6 dni ofiar było 45... Rok temu było 49 ... Dziwne... do tej pory sądziłem że 45 jest mniej niż 49 ... Ale zdaniem powyższego artykułu jest inaczej ...
prawda
5 lata temu
Najbardziej irytujące jest jeżdżenie''na bombie''.Siebie jak siebie ale jak niewinni giną przez takiego.Jedziesz i nie wiesz czy dojedziesz.
Dama z kosa ...
5 lata temu
MOZE TYLE OFIAR BO SAMOBUJCY DROGOWI....................BYLI PILNOWANI ! TRZEBA BYŁO PUŚĆIC TO NA .............ŻYWIOŁ !!
gość
5 lata temu
I tak za mało mogłoby być 530, ZUS zaoszczędzi, ksiądz ma kasę a rodzina za skórę. Biedne auta i drzewa one cierpią najbardziej a nic nie mogą bo głupota ludzka nie ma granic.
Jasio
5 lata temu
Odebrano dożywotnio prawo jazdy któremu z tych morderców?
upiorny
5 lata temu
500+ w szmelcu?
nn
5 lata temu
Czy nadmierna prędkość to też brawura ,bo wydaje się że to masło maślane.
Haste
5 lata temu
należy zakazać świąt i samochodów... będzie bezpieczniej...
cd
5 lata temu
to jak to jest że tvp-is mówią że jest dobrze i mało wypadków
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić