oprac. Bartosz Goluch| 

Trump ostrzega koncerny medialne. "Tłumicie głosy konserwatystów. Zajmiemy się wami"

26
Podziel się:

Prezydent Stanów Zjednoczonych kontynuuje swoją walkę z "fake newsami" i manipulacjami mediów. Tym razem za cel obrał m.in. Google oraz największe media społecznościowe. Donald Trump twierdzi, że celowo eksponują informacje przedstawiające go w złym świetle.

Donald Trump zarzuca medialnym gigantom stronniczość
Donald Trump zarzuca medialnym gigantom stronniczość (East News, Associated Press)

- Myślę, że to co robi Google i co robią inni, jeśli spojrzeć na to, co dzieje się na Twitterze, jeśli spojrzeć na to, co dzieje się na Facebooku (...) powinny być ostrożne, ponieważ nie wolno robić tego ludziom - powiedział prezydent USA. - Myślę więc, że Google, Twitter i Facebook naprawdę poruszają się po bardzo, bardzo pełnym problemów terytorium i muszą być ostrożne. To nie fair wobec wielkiej części ludności - dodał.

Trump zaatakował media społecznościowe również za pośrednictwem... mediów społecznościowych, konkretnie Twittera.

"Wyniki wyszukiwania w Google dla "Trump news" pokazują tylko treści 'Fake News Media'. Innymi słowy, zmniejszają wyniki wyszukiwania moje i innych, tak, że prawie wszystkie historie i wiadomości są złe. Fałszywa CNN jest widoczna. Konserwatywne i uczciwe media są ograniczane. Są nielegalne?" - pyta Donald Trump.

Zobacz także: Zobacz także: Jacek Sasin broni Tomasza Poręby

W dalszej części swojego wywodu prezydent USA wylicza, że 96 proc. wyników wyszukiwania dla hasła "Trump news" pochodzi z "portali lewicowych". Polityk twierdzi, że ów trend jest "bardzo niebezpieczny.

"Google oraz inne firmy tłumią głosy konserwatystów, ukrywając informacje i wiadomości, które są dobre. Kontrolują to, co możemy i czego nie możemy zobaczyć. To bardzo poważna sytuacja - zajmiemy się nią!" - zapowiada.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

W reakcji na wypowiedzi Trumpa szefostwo Google zapewniło, że nie manipuluje pozycjonowaniem stron w wyszukiwarce. "Wyniki nigdy nie są klasyfikowane w celu manipulowania opinią publiczną. Wyszukiwarka nie jest stosowana do promowania jakiegoś programu politycznego i nie zmieniamy naszych wyników zgodnie z jakąkolwiek ideologią polityczną" - podkreśliła firma.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić