Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Krystian Winogrodzki
|
aktualizacja

Trzech urzędników warszawskiego ratusza schwytanych przez CBA. Przyjęli łapówki na 300 tys. zł

9
Podziel się:

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało kolejne osoby w związku z aferą dotyczącą reprywatyzacji. Jak poinformował Zbigniew Ziobro podejrzani otrzymali łapówki na łącznie 300 tysięcy złotych. W tej sprawie aresztowano już 25 osób.

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali trzech warszawskich urzędników
Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali trzech warszawskich urzędników (East News, STANISLAW KOWALCZUK)

CBA zatrzymało w poniedziałek trzech urzędników warszawskiego ratusza. Prokuratura Krajowa ogłosiła, że operacja została przeprowadzona na zlecenie Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu. Zatrzymani zostali ujęci w związku z działalnością przestępczą odnośnie reprywatyzacji warszawskich nieruchomości – informuje PAP.

Zbigniew Ziobro na spotkaniu z mediami poinformował, że członkowie ratusza przyjęli łapówki na łączną kwotę 300 tys. złotych. - Podejmowali decyzje, umożliwiając oszustom wyłudzanie kamienic w zamian za łapówki, które w formie gotówki były im wręczane – poinformował Prokurator Generalny.

Jak podkreślił Minister Sprawiedliwości "czynności z zatrzymanymi są wykonywane, one będą kontynuowane zapewne w dniu jutrzejszym". Podejrzani zostaną przewiezieni do Wrocławia, gdzie zostaną im przedstawione zarzuty. To kolejna z afer w urzędzie rządzonym przez Hannę Gronkiewicz-Waltz. W związku z reprywatyzacją CBA zatrzymało dotychczas 25 osób.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(9)
babcia
2 lata temu
Ciemny lud wszystko kupi. Czy jakaś afera zakończyła się wyrokiem?
gosc
5 lata temu
mamy wiec caly obraz ratuszow w polsce z urzednikow zrobili sie mafiozi dziwie sie ze pani waltz nie siedzi w kryminale czekam na dalsze komusje w ratuszach calego kraju pozatem ustawa o ochronie praw lokatorow winna brzmiec o ustawie praw mafi miejskich
Azja
5 lata temu
I to napewno nie byli urzędnicy namaszczeni przez PiS. Gdyby tak było, sprawa została by zamieciona pod dywan.
Witamy w kacz...
5 lata temu
Partia rządzi,partia sądzi...kiedyś już to było,prokuratorzy na telefon też. Taka afera,tyle kamienic,a tylko 300 tyś łapówek wzieli ? Ciemny lud wszystko kupi...
fakty
5 lata temu
Jakby HGW ukradła chociaż długopis,to już by siedziała,niestety mimo nagonki i usilnych starań PISu jak na razie tylko robią z siebie głupków
oby
5 lata temu
Czemu schwytano? Czy oni uciekli z domu?
Bb
5 lata temu
A skąd pewność że to prawda udowodniona. Ja pisowi a zwłaszcza ziobrze nie wierzę. Oni ciągle kłamią. Lawina kłamstw zacznie się przed wyborami.
Podatnik
5 lata temu
A bezczelna Waltzowa dlaczego nadal na wolności
B52
5 lata temu
a gdzie my POmieścimy tylu POgan
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić