oprac. Violetta Baran| 

Trzęsienie ziemi w Indonezji. Mieszkańcy są przerażeni

0
Podziel się:

W Indonezji znów zatrzęsła się ziemia. Tym razem, na szczęście, w słabo zaludnionej prowincji Papua Zachodnia. Wstrząsy, według amerykańskiej służby geologicznej USGS, miały magnitudę 5,8. Służby indonezyjskie twierdzą, że trzęsienie miało magnitudę 6,1.

Trzęsienie ziemi w Indonezji, w prowincji Papua Zachodnia
Trzęsienie ziemi w Indonezji, w prowincji Papua Zachodnia (iStock.com)

Epicentrum trzęsienia znajdowało się na lądzie, w pobliżu miasta Manokwari. Hipocentrum - na głębokości 55 km - informuje reuters.com. Wstrząsy były mocno odczuwalne przez kilka sekund. Władze wykluczyły możliwość wystąpienia tsunami.

Nie ma na razie informacji o ofiarach śmiertelnych czy stratach materialnych. Prowincja Papua Zachodnia jest słabo zaludniona. Według agencji Associated Press sama informacja o trzęsieniu wywołała panikę wśród mieszkańców Indonezji, dotkniętej niedawno falą tsunami, która uderzyła w wybrzeża nad Cieśniną Sundajską między wyspami Jawa i Sumatra w Indonezji.

Fala, wywołana osunięciem się części krateru Anak Krakatau, spowodowała śmierć 430 osób, 843 zostały ranne. Tysiące ludzi zostało pozbawionych dachu nad głową.

Indonezja położona jest w aktywnym sejsmicznie rejonie tzw. ognistego pierścienia na Oceanie Spokojnym. W 2004 roku wywołane trzęsieniem ziemi tsunami spowodowało śmierć 226 tys. ludzi na północnym wybrzeżu Sumatry i w 14 krajach regionu Azji Południowej, w tym ponad 120 tys. w samej Indonezji.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić