oprac. Radosław Rosiejka| 

Trzęsienie ziemi w Iranie i Iraku. Wzrosła liczba ofiar

5
Podziel się:

Cały czas rośnie liczba ofiar trzęsienia ziemi na pograniczu iracko-irańskim. Według najnowszych doniesień, w samym tylko Iranie zginęło 407 osób.

Najbardziej ucierpiała irańska prowincja Kermanszah
Najbardziej ucierpiała irańska prowincja Kermanszah (East News)

Do trzęsienia ziemi o sile 7,4 magnitudy doszło w niedzielę wieczorem. Epicentrum znajdowało się w w okolicach Halabdży przy granicy z Iranem. Następnie doszło do kilku mniejszych wstrząsów wtórnych.

Jak podaje agencja Reuters, według najnowszych danych w Iranie zginęło 407 osób, a 6,6 tys. jest rannych. Wcześniej władze informowały o ponad 200 zabitych i co najmniej 1,7 tys. rannych.

Ocenia się, że skutki trzęsienia ziemi są odczuwalne w 14 z 31 irańskich prowincji. Najbardziej ucierpiała prowincja Kermanszah, w której zginęło co najmniej 300 osób.

Po irackiej stronie granicy najbardziej ucierpiało miasto Darbandichan w autonomicznym Regionie Kurdystanu. Cytowany przez agencję Reuters kurdyjski minister zdrowia Rekawt Hama Rasheed powiedział, że sytuacja jest krytyczna. Uszkodzony zostały m.in szpital w Darbandichan skąd musiano ewakuować rannych. Lokalne władze podały, że zginęło 13 osób, a rannych zostało około 400 osób.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić