Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Marcin Makowski
Marcin Makowski
|

Trzy związki zawodowe LOT-u wycofują się z akcji strajkowej planowanej na majówkę

3
Podziel się:

Jak dowiaduje się Wirtualna Polska, na poniedziałkowym zebraniu związków zawodowych PLL LOT, pomimo wcześniejszych zapewnień o jedności w obliczu planowanego na 1 maja strajku generalnego, z przeprowadzania akcji protestacyjnej wycofały się trzy z sześciu organizacji.

Nie będzie strajku LOT-u w majówkę?
Nie będzie strajku LOT-u w majówkę? (Shutterstock)

Związki zawodowe wystosowanych oświadczeniach odnoszą się do wyroku Sądu Okręgowego w Warszawie, uznając, że pomimo "wielu zastrzeżeń co do sposobu postępowania Zarządu PLL LOT", do czasu pełnego postępowania sądowego w sprawie legalności strajku zawieszają swój ewentualny udział w protestach.

Pod pismami podpisały się: Związek Zawodowy Pracowników PLL LOT S.A, Związek Zawodowy Pracowników LOT IKAR oraz NSZZ "Solidarność" Region Mazowsza Organizacja Międzyzakładowa nr 205. Poniżej publikujemy treść dokumentów.

Jak w rozmowie z WP przekonuje rzecznik przewoźnika Adrian Kubicki: "W obecnej chwili nie ma żadnych przesłanek żeby twierdzić, że jakikolwiek z zaplanowanych na weekend majowy lotów się nie odbędzie". Przedstawiciele trzech związków, które nie wycofały się jednak z zapowiedzi strajku, póki co nie skomentowały sprawy.

Marcin Makowski dla WP Wiadomości

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
WP Wiadomości
KOMENTARZE
(3)
PUP
4 lata temu
Ileż można im płacić? Dajcie spokój macie umowy o pracę, świadczenia socjalne dobre zarobki i jeszcze się strajków zachciewa. Jak wam się nie podoba to się zwolnijcie i zatrudnijcie gdzie indziej, mamy przecież kapitalizm i wolny rynek pracy.
rozumiejacy
4 lata temu
polska rasistowska zastraszył pracowników teraz pewnie się modlą na kolanach w podzieńce ze nie ma strajku ohhh przeca to CUD!!!
ZenekBetoniar...
4 lata temu
Ja bym po prostu nie przyszedł do pracy > gdyby inni też tak zrobili to te zarozumiałe stołki w końcu by doceniły pracowników > po stracie paru milionów, i zdali by sobie sprawę że bez ludzi tych ich firm i pieniędzy by po prostu nie było , bo to dzięki ludziom harującym przez ponad połowę życia , mają firmy i te swoje miliony , a ludzi po 60tce mają gdzieś bo się do niczego nie nadają więc dają im marne grosze za przepracowaną większą połowę życia.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić