Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Marianna Fijewska
Marianna Fijewska
|
aktualizacja

Tyle lat żyje przeciętny Polak. Najnowsze dane GUS

23
Podziel się:

Głównymi przyczynami zgonów w Polsce są choroby układu krążenia, nowotwory, zatrucia i urazy.

Tyle lat żyje przeciętny Polak. Najnowsze dane GUS
(East News, imago stock&people)

W ubiegłym roku w Polsce mężczyźni żyli przeciętnie 73,9 lat, a kobiety – 81,9 lat. W porównaniu z 1990 r. żyjemy dłużej odpowiednio o 7,7 i 6,7 lat – wynika z najnowszych danych Głównego Urzędu Statystycznego.

"Podobnie jak w innych krajach, występuje u nas nadumieralność mężczyzn, jednak skala tego zjawiska jest znacznie wyższa. W miastach mężczyźni żyją dłużej niż na wsi. W przypadku kobiet średnia długość życia jest taka sama" - komentują autorzy badania.

Z danych Eurostatu z roku 2015 wynika, że najdłużej żyją kobiety w Hiszpanii i Francji, a mężczyźni w Liechtensteinie i Szwajcarii. Najkrócej żyją Rosjanie, niezależnie od płci.

Zobacz także: Zobacz też: Czym jeżdżą Polacy? Raport Najwyższej Izby Kontroli
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
WP Wiadomości
KOMENTARZE
(23)
tor
5 lata temu
odkrył ameryke!!!
www.
5 lata temu
Zyjemy teoretycznie dluzej bo to pasuje zlodziejskiemu ZUSowi a rzeczywistosc jest przerazajaca , co drugi Polak nie dozywa emerytury , tylko gdzie sa ich skladki.
lili
5 lata temu
TO KACZYNSKIEMU DUZO NIE ZOSTALO
Sarah
5 lata temu
W Polsce są wszystkie choroby świata - A w innych Krajach -to chodzące samo ZDROWIE ???Co za Deep napisał ten artykuł !!!!!!!!!!!!!!!!!!
statystyk
5 lata temu
GUS jest instytucją ukrywającą bezrobotnych, produkujących dane na zamówienie wystarczy dopasować wskaźniki. Nie długo przy odpowiednim wskaźniku kobiety średni dożyją 99 lata, a mężczyźni 89 co przełoży się na wysokość emerytury i będą umierać z głodu czego GUS nie odnotuje bo nie posiada takiego wskaźnika.
Sceptyk
5 lata temu
To bardzo ciekawe. ZUS do obliczania emerytury, liczy lata dożycia dla mężczyzn, średnio 83 lata. Faktycznie żyją 10 lat krócej...
Andrzej
5 lata temu
Coś tu nie halo ! ZUS wyliczył , że mam wiek dożycia 82 lata i podzielił moją emeryturę. Czyli skubnął mnie na 9 lat . Cop tu jest grane ....gdzie udać się po sprawiedliwość?
gojek
5 lata temu
Wiek sredni zycia Polaka docelowy, (cel rzadu i medycyny) to dlamezczyzn 65 lat,a dla kobiet 60 lat.Wtedy ZUS moglby sie juz oficjalnie nazywac Urzedem Skarbowym, a skarb panstwa zyskalby , co juz od zawsze bylo wsrod narodu rozumiane jako powod do radosci.
www
5 lata temu
Te statystyki to same kłamstwa i ustawienia pod potrzeby . SUS poda ze na emeryturze bede zył min 20l. Prawda jest i tak inna dzieci płci męskiej urodzonych 70-75l temu dziś jest nie spełna 10% takie dane podają prawdziwą długość życia a nie gdybanie ze kilku dożyło to należy podnieść średnią wieku
dobre
5 lata temu
GUS KŁAMIE STATYSTYKI SĄ JASNE NA CMENTARZACH KŁAMIĄ JAK POwskie SBeki z schetyno nejman i reszta
edi
5 lata temu
Przeciętny Polak żyje...od pierwszego do...pierwszego.:))
metanoia
5 lata temu
Dożyje się może 74, a może 82 lata,a potem i tak śmierć. Skoro tak jest to mądry inwestuje nie tylko w teraźniejszość ale głównie w wieczność. Czy jesteś pojednany z Bogiem? Z czym staniesz przed Stwórcą? Jezus cię kocha. "4 prawa życia duchowego" youtube
matka
5 lata temu
Dziwne, ludzie dookoła mnie umierają młodo, najczęściej z powodu raka.
pawełek flasz...
5 lata temu
to i tak lepiej niż w średniowieczu bo wtedy średnia długośc życia wynosiła 28 lat
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić