o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Paweł Wiejas
|

TYLKO w WP. Polacy o "Tylko nie mów nikomu": To obiektywny film (Badanie)

0
Podziel się

Film braci Tomasza i Marka Sekielskich uderza w Kościół jako instytucję, ale nie jest to kolejna nagonka na Kościół. Taką opinię wyrazili Polacy, którzy wzięli udział w badaniu dla Wirtualnej Polski na panelu Ariadna.

Kadr z filmu "Tylko nie mów nikomu".
Kadr z filmu "Tylko nie mów nikomu". (Facebook.com, Tomasz Sekielski)
bEslyjKd

Dokument "Tylko nie mów nikomu" o seksualnym wykorzystywaniu nieletnich i tuszowaniu tych spraw przez niektórych hierarchów polskiego Kościoła miał premierę w ostatnią sobotę.

Do dziś wyświetlony został blisko 12 mln razy.

Zobacz także: Zobacz też rozmowę z Tomaszem Sekielskim:
bEslyjKf

Dokument, choćby tylko ze słyszenia zna 37 proc. uczestników badania na panelu Ariadna. Jego znajomość zadeklarowało 62 proc. wyborców Platformy Obywatelskiej i 35 proc. wyborców Prawa i Sprawiedliwości.

Dokument zamierza obejrzeć lub już obejrzało 36 proc. wszystkich badanych. 26 proc. nie zamierza tego robić, a 38 proc. nie podjęło jeszcze decyzji.

bEslyjKl

Spośród osób, które znają film choćby tylko ze słyszenia, aż 82 proc. wyrobiło sobie opinię, że film ujawnia prawdę o patologii w Kościele. O tym, że jest nakręcony obiektywnie i bezstronnie przekonanych jest 67 proc.

52 proc. ankietowanych uważa, że film uderza w Kościół jako instytucję, ale zaledwie 32 proc. wiąże to z kolejną nagonką na Kościół (55 proc. nie zgadza się takim twierdzeniem).

bEslyjKm

Większość uczestników badania uważa, że Kościół nie będzie w stanie samodzielnie rozwiązać problemu wykorzystywania nieletnich, którego dopuszczali się niektórzy duchowni.

Badanie dla Wirtualnej Polski na panelu Ariada. Próba ogólnopolska licząca N=1053 osób w wieku od 18 lat wzwyż. Struktura próby dobrana według reprezentacji w populacji dla płci, wieku i wielkości miejscowości zamieszkania. Metoda: CAWI. Termin realizacji: 10-13 maja 2019 roku.

bEslyjKG
Źródło:
Ariadna
KOMENTARZE
(0)
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić