Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Katarzyna Bogdańska
|
aktualizacja

Tymoteusz Szydło zdecydował. Zaskakujące oświadczenie

164
Podziel się:

Tymoteusz Szydło złożył prośbę do papieża o przeniesienie do stanu świeckiego. "Uznałem, że będzie to uczciwe w stosunku do Wiernych" - napisał. Wydał oświadczenie, w którym tłumaczy powody swojej decyzji.

Ksiądz Tymoteusz Szydło złożył prośbę do papieża o przeniesienie do stanu świeckiego
Ksiądz Tymoteusz Szydło złożył prośbę do papieża o przeniesienie do stanu świeckiego (Forum)

Ksiądz Tymoteusz Szydło zmagał się ostatnio z szeregiem plotek na swój temat. Teraz postanowić je uciąć i wydał oświadczenie. Przekazał je Katolickiej Agencji Informacyjnej przez swojego pełnomocnika, adwokata Macieja Zaborowskiego z Kancelarii Kopeć Zaborowski Adwokaci i Radcowie Prawni.

"Moja reputacja jako księdza jest zdruzgotana przez plotki i domysły. Z bólem stwierdzam też, że nie udało mi się pokonać kryzysu wiary i powołania. W tej sytuacji nie pozostało mi nic innego, jak złożyć w kurii diecezji bielsko-żywieckiej prośbę skierowaną do Ojca Świętego o przeniesienie mnie do stanu świeckiego, by uregulować moją pozycję kanoniczną i nie pozostawać w konflikcie sumienia" - napisał Tymoteusz Szydło.

Wyjaśnił także, że w ostatnich miesiącach przeżywał głęboki kryzys wiary i powołania i coraz częściej myślał o odejściu ze stanu duchownego. Dlatego poprosił o kilka miesięcy urlopu.

Tymoteusz Szydło wspomina o mamie

"W tamtym okresie nie uważałem, że powinienem informować opinię publiczną o moich rozterkach duchowych. Uznałem, że nie jestem osobą publiczną i że mam prawo do prywatności" - czytamy dalej w oświadczeniu, cytowanym przez Radio Em. Tłumaczy, że czas, który chciał poświęcić na refleksję, przyniósł jeszcze więcej zamętu.

Wyznał, że bardzo bolesne jest dla niego także to, że "zainteresowanie tematem podsycały również osoby blisko związane z Kościołem". "Mam świadomość, że rozpoznawalność, której nigdy nie chciałem, jest związana z funkcjami, które pełni moja Mama" – napisał w oświadczeniu.

Przeprosił także tych, którzy mogą czuć się zawiedzeni jego decyzją.

Plotki wokół księdza Tymoteusza Szydło

Przypomnijmy, ksiądz Tymoteusz Szydło pełnił posługę w parafii w Buczkowicach. Pod koniec wakacji został jednak przeniesiony do kościoła pod wezwaniem świętego Maksymiliana Męczennika w Oświęcimiu. Miał tam regularnie odprawiać msze trydenckie.

W ostatnich dniach sierpnia okazało się, że duchowny nie pojawi się w nowej parafii. Wyszło na jaw wówczas, że ks. Tymoteusz Szydło poprosił o bezterminowy urlop.

Wówczas przedstawiciele diecezji bielsko-żywieckiej stwierdzili, że ks. Tymoteusz robi przerwę i na razie nie będzie pracował na parafii. - Urlop został udzielony na prośbę księdza Tymoteusza i nie jest określony czasowo - powiedział portalowi bielskobiala.wyborcza.pl ksiądz Mateusz Kierczak.

Pojawiły się plotki na temat jego sytuacji osobistej. Medialną burzę wokół syna bardzo przeżywała Beata Szydło. Przestała nawet bywać na Nowogrodzkiej, w siedzibie PiS.

- Odcięła się od wielu współpracowników z PiS. Z prezesem się nie widuje. Te plotki o Tymoteuszu ją zniszczyły. To dla niej potężny cios, na razie nie jest w stanie się podnieść. To, że została europosłanką, w tej sytuacji na dobre jej wyszło, bo nie musi się pojawiać na Wiejskiej, gdzie nie opędziłaby się od dziennikarzy. Większość czasu spędza w domu – mówił nasz rozmówca.

Zobacz także: Zobacz też: Beata Szydło szefową kampanii Dudy? Wicerzecznik PiS: to byłoby niezłe rozwiązanie

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
WP Wiadomości
KOMENTARZE
(164)
Uuuu
3 lata temu
Nie świeci garnki lepią 😱
M.D.
3 lata temu
Prawy młody człowiek, miał odwagę zrezygnować i wyznać prawdę. Księża powinni mieć rodziny i świecić przykładnym życiem. Spowiedź powinna być przed Bogiem. Ksiądz jest potrzebny, poprzez kazania powinien kształtować sumienie ludzi i w razie potrzeby doradzać.
Nicki
3 lata temu
....I zostać wielkim celebrytą....
Taka prawda
3 lata temu
Ksiadz to teraz zawod jak kazdy inny. Mieszkanie sluzba kucharka oraz kasa. A na boku kobiety lub faceci. Zycie
Alfonsjo
3 lata temu
Teraz na legalu będzie mógł się trzaskać z partnerkami , albo partnerami to obojętne
Mik
3 lata temu
Napewno coś mu się należy .
KAMA
3 lata temu
NO I BARDZO DOBRZE ZROBŁ GDYBY MIAŁ BYĆ NESZCZĘŚLIWY DO KOŃCA ŻYCIA PRZEZ TO ŻE NA SIŁĘ BYŁBY KSIĘDZEM ZE WZGLĘDU CO LUDZIE NA TO POWIEDZĄ ŻYCZĘ MU WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO ŻEBY SOBIE UŁOŻYŁ ŻYCIE I BYŁ SZCZĘŚLIWY I TRZYMAM ZA NIEGO KCIUKI
Farida2019
3 lata temu
Przynajmniej będzie miał czyste sumienie. Niestety coraz więcej młodych księży opuszcza na zawsze posłannictwo Boże i rezygnuje z kapłaństwa. A wiecie dlaczego ????? Księża z wyższą rangą piorą mózgi młodym chłopakom w seminariach. Nawet sobie nie zdają sprawy jak na prawdę jest poza murami klasztorów , poza murami seminariów . Młodzi są poniżani przez swoich przełożonych. Uważam ,że Tymoteusz słusznie dokonał wyboru. Nie będzie żałował.
wania
3 lata temu
Chłopie koś puki kosa kosi i jest co kosić.
Wiślanin
3 lata temu
Prawda boli najbardziej od plotek i domysłów.Dobrze zrobił założy rodzinę i będzie wychowywał syna.Bo nie ma większej hipokryzji niż udawanie gorliwego księdza katolika który ma nieczyste sumienie.Przydała by się ta refleksja pozostałym księżom a przede wszystkim biskupom.Tyle że od nich wymagać uczciwości i skromności to jak wymagać pychy od bezdomnego który mial by zrezygnować z bogactwa.
72 latka
3 lata temu
Brawo młodzieńcze jesteś uczciwym i przyzwoitym młodzieńcem. WSZYSTKO się ułoży . Życzę szczęścia.
72 latka
3 lata temu
Pani Beato z bólem stwierdzam , że pani postawa w "dobrej zmianie" była żenująca i kompromitująca człowieka prawego. Natomiast DUMNA JESTEM Z POSTAWY PANI SYNA TYMOTEUSZA bez względu na pobudki , zrobił to co się należało i co mu CZYSTE SERCE PODPOWIEDZIAŁO !!! Brawo młodzieńcze. INNI duchowni powinni brać z Ciebie przykład.
Dd
3 lata temu
Plotki zdruzgotaly mu reputację. Ale jaja. To juz mogl napisac ze zostal ksiedzem bo zalozyl zie z kolega o 100 zl w klasie maturalnej
Aga
3 lata temu
Księże Tymoteuszu, jesteś jeszcze młodym człowiekiem i do tego bardzo wrażliwym. Rozważ jeszcze głoszenie słowa Bożego za granicą, może misje? Ale na miejscu Twojej mamy wolałabym zrezygnować z wykonywanej pracy niż stać na drodze mojego dziecka - służby Bogu i ludziom. Nie jestem z żadne partii - myślę jak matka.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić