Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Marcelina Kolewska
|

Uczeń poparzył się kwasem. Nauczycielka odpiera zarzuty

8
Podziel się:

Do wypadku doszło w październiku ub. roku w jednej z elbląskich podstawówek. Nauczycielka chemii wyznaczyła czterech uczniów do przeniesienia do pracowni pakunków. Jeden z nich został poparzony kwasem podczas przenoszenia paczek.
Nauczycielka złożyła wyjaśnienia i przedstawiła swoją wersję zdarzeń
Nauczycielka złożyła wyjaśnienia i przedstawiła swoją wersję zdarzeń (iStock.com, Shaiith)

Prokuratura Rejonowa w Elblągu oskarżyła nauczycielkę miejscowej szkoły podstawowej o nieumyślne narażenie na niebezpieczeństwo zdrowia uczniów. Podczas przenoszenia paczek z materiałami jeden z chłopców upuścił paczkę na korytarzu. Z uszkodzonych szklanych opakowań wyciekły żrące chemikalia. Uczeń doznał oparzeń II i III stopnia.

13-latek najprawdopodobniej potknął się, upuścił karton i stłukł fiolki, a ich zawartość wylała się na niego.

- W naszym przekonaniu wina nauczycielki polega na braku ostrożności, braku przewidywania tego, co mogło się zdarzyć w tej konkretnej sytuacji - tłumaczy prokurator rejonowy w Elblągu Jarosław Żelazek w rozmowie z RMF24. - Dzieciom powierzono do noszenia paczki ze szczególnie niebezpiecznymi substancjami, co nigdy nie powinno mieć miejsca - mówi.

Zobacz także: Zobacz także: Ks. Zieliński: pedofilia występuje wszędzie. Nie ma świętych krów

Nauczycielka nie przyznała się do zarzutu. Złożyła wyjaśnienia i przedstawiła swoją wersję zdarzeń. Grozi jej kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do roku. Prokuratura nie zastosowała wobec niej środków zapobiegawczych.

- Skierowaliśmy akt oskarżenia przeciwko jednej osobie - zaznacza prokurator. - Uznaliśmy, że najpoważniejszą odpowiedzialnością jest obarczona nauczycielka, bo to ona zamawiała te rzeczy - mówi.

W trakcie trwającego pięć miesięcy śledztwa sprawdzano m.in. czy paczki z chemikaliami były właściwie zabezpieczone i oznakowane.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: rmf24 / info.elblag.pl

Źródło:
WP Wiadomości
KOMENTARZE
(8)
Nowy
4 lata temu
Przewrócił się to sam powinien za to odpowiadać, nauczycielka nie zmusiła go raczej żeby jej pomagał. To teraz np. uczeń dostanie sprawdzian i powiedzą że się zaciął kartką i to wina nauczyciela bo taką kartkę złą dał. Za chwilę nikt nie będzie chciał być nauczycielem, kiedyś było inaczej.
Rodzic
4 lata temu
A dlaczego moje dziecko ma nosić cokolwiek w szkole? On tam ma chodzić się uczyć i to jest jego praca a jego zapłatą są oceny. Od noszenia są osoby, które w szkole biorą zapłatę w PLN. Nikt teraz temu dziecku nie zrobi prywatnych lekcji za ten czas kiedy nie było go w szkole przez nauczyciela a klasówkę napisać musi.
Pasmantullo
4 lata temu
Powinni dana osobę trzepnać za to.
uczeń
4 lata temu
a woźny gdzie , pewnie siedzi i pali papieroska ?szkodliwe substancje powinien przenosić ktos dorosły w obecności nauczycielki chemii.
jacek
4 lata temu
to niemozliwe w polsce dziala wszystko wedlog prawa i duda potwirdzil ze tak jest. Ten uczen t5o napewno rosyjski albo amerykanski szpieg i musi do wiezienia
napad
4 lata temu
jak prokurator z pisu to okarze sie ze to emigrantka napadla na polske i nie chce sie przyznac
szkola
4 lata temu
nie dziwie sie . Jest z Pisu to zaprzecza wszystkioemu
tak jest
4 lata temu
Kierunki pedagogiczne czekają na kolejnych jeleni (łanie w zasadzie). W szkole jest taka kolejność dziobania: dyrektor(ka), katechet(k)a, woźny(a), sprzątaczki, rodzice, uczniowie, .... długo nic ... i nauczyciele.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić