Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Adam Styczek,Arkadiusz Jastrzębski
|
aktualizacja

Uczestnikiem karambolu na A2 jeden z najwyższych rangą dowódców Wojska Polskiego

53
Podziel się:

W poniedziałkowym karambolu 23 aut na autostradzie A-2 wziął udział wysokiej rangi dowódca Wojska Polskiego, pierwszy zastępca szefa Sztabu Generalnego generał broni Michał Sikora. - Generał nie doznał obrażeń - mówi Wirtualnej Polsce mjr Artur Karpienko, rzecznik prasowy Żandarmerii Wojskowej.

Uczestnikiem karambolu na A2 jeden z najwyższych rangą dowódców Wojska Polskiego
(Shutterstock.com, Dmitry Kalinovsky)

Generał podróżował służbową skodą superb, prowadzoną przez zawodowego kierowcę. - Sprawą zajmuje się policja. To ona prowadzi postępowanie i gromadzi wszelkie materiały, które dopiero do nas trafią. Na tym etapie nie zajmujemy się tą kolizją - dodaje mjr Karpienko.

Informacje nt. wypadku generała Sikory potwierdza też MON. - Auto, którym podróżował generał, brało udział w kolizji. Nikomu nic się nie stało - powiedziała TVN24 rzeczniczka MON mjr Anna Pęzioł-Wójtowicz.

Wciąż nieznane są przyczyny karambolu, ale jak informuje nieoficjalnie TVN24 - policja bierze pod uwagę scenariusz, w którym jednym z pierwotnych powodów było zderzenie pojazdu wiozącego generała z cywilnym audi. - Następni kierowcy mogli nie zachować wystarczającej ostrożności i wpadali na siebie - twierdzi rozmówca stacji.

Michał Sikora jest I zastępcą Szefa Sztabu Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych. Na to stanowisko w lipcu 2016 roku powołał go szef MON Antoni Macierewicz. Miesiąc później Sikora został awansowany przez prezydenta do stopnia generała broni.

19 samochodów zostało uszkodzonych na trasie w kierunku Świecka. Z kolei cztery auta zderzyły się w tym samym miejscu, ale na nitce w kierunku Poznania. Przyczyną drugiego karambolu mogła być nieuwaga kierowców przyglądających się zdarzeniom po drugiej stronie jezdni.

W karambolu zginęła jedna osoba, dziewięć jest rannych.

źródło: TVN24

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
WP Wiadomości
KOMENTARZE
(53)
Nik
6 lat temu
Spokojnie - poczekajmy aż specjalnie powołana nowa komisja rządu PIS ustali szczegóły tej katastrofy i zdementuje wszelkie pomówienia i malwersacje godzące w dobre imię partii. Może być tak,że na autostradzie rosła brzoza!
+_+
6 lat temu
wystarczy aby gdzieś pojawiło się auto "rządowe" i już jest karambol ! normalnie jak z UFO !
gosc
6 lat temu
jak tvp pokazywalo karambol to bylo widac jak nastepna limuzyna jechala po generala
fdf
6 lat temu
Chyba Misiewicz miał mieć tę Skodę ale dostał BMW 7 a generał Skodę
gość
6 lat temu
Wciąż nieznane są przyczyny karambolu, ale jak informuje nieoficjalnie TVN24 -TVN już wszystko wie. I tyle w temacie.
szarak
6 lat temu
LUDZIE ZEJDŹCIE Z DROGI BO PIS VIP JEDZIE
Jaca1968
6 lat temu
Jaracie się jakby to generał kierował, a on był tylko pasażerem. Wypadki normalnie (!) jadących VIP-ów się zdarzają. Mnie martwią rajdy kolumn z rządowymi limuzynami łamiące wszelkie przepisy ruchu drogowego i to bez jakiegokolwiek sensownego powodu (np. powrót do domu). To te stanowią realne zagrożenie na ulicach.
word
6 lat temu
Tragedia wojskowi z RP zaczynają brać przykład z amerykańskich oferm
gość
6 lat temu
Psy szczekają {jak to na o2)., karawana idzie dalej. No i dobrze!
hej
6 lat temu
jak na mój gust to tych kolizji dużo za dużo !!!!!!!!!!!! --- albo ktoś poluje na służbowe auta albo kierowcy na szkolenie powinni się zgłosić i też przejść test psychologiczny-sprawnościowy , albo tu coś nie gra w tym zespole kierowców.
zły_porucznik
6 lat temu
Dlaczego trepy okradają biednego podatnika? Generał tak mało zarabia, że musiał prywatnie jechać służbowym autem?
szer
6 lat temu
jak chcesz zobaczyć rasę panów to zapraszam do sądów tam dopiero zobaczycie jaka jest rasa panów a nie szczekacie jak psy nie mając pojęcia o niczym
jxx.
6 lat temu
Pewnie pośpiech sprawcą kolizji gorzej będzie jak służbowych limuzyn już nie będzie to pozostaną rowery albo hulajnogi bo tyle są warci.
un
6 lat temu
Rasa panow szaleje znowu
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić