Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Marianna Fijewska
Marianna Fijewska
|

Udawał bezinteresownego lekarza. Zaraził 33 pacjentów wirusem HIV

6
Podziel się:

Przychodził do swoich pacjentów o każdej porze dnia i nocy. Uchodził za bezinteresownego i oddanego swojej pracy. Indyjska policja zatrzymała mężczyznę, który zaraził wirusem HIV co najmniej 33 osoby.

Lekarz został zatrzymany przez indyjską policję
Lekarz został zatrzymany przez indyjską policję (Pixabay.com, public domain)

W indyjskim mieście Bangarmau, Rajendra Yadav uchodził za dobrego lekarza, który z poczuciem misji wypełnia swoje obowiązki. Mężczyzna dojeżdżał do pacjentów na rowerze bądź przychodził pieszo. Za wizytę brał zaledwie kilka centów. Pytany o swój, godny podziwu, stosunek do pracy odpowiadał, że chce poprawić trudną sytuację chorych w Indiach.

W pewnym momencie władze miasta otrzymały niepokojący raport - okazało się, że liczba zarażonych wirusem HIV drastycznie wzrosła. Dane dotyczyły tylko jednego obszaru. Podczas przesłuchań chorych okazało się, że wszystkich leczył doktor Rajendra Yadav. Pacjenci zostali zapytani, czy są pewni, że doktor stosował nowe igły. Odpowiedzieli, że nie.

Policjanci szybko ustalili, że mężczyzna nie posiada żadnych uprawnień, by leczyć innych i aresztowali go w mieszkaniu jednego z jego krewnych w Bangarmau. Mężczyzna odpowie za podszywanie się za lekarza, szerzenie groźnej choroby i zamiar popełnienia zabójstwa.

Przyjaciel Yadava zeznał, że Yavad odwiedził go rok wcześniej i zwierzył się, że został zarażony wirusem HIV.

Według danych z 2017 roku, na jednego lekarza przypada 1596 mieszkańców Indii. Rząd Indii podejmuje działania mające na celu podniesienie jakości opieki zdrowotnej poprzez utworzenie nowych uczelni medycznych i modernizację istniejących.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
WP Wiadomości
KOMENTARZE
(6)
głupibizonkry...
5 lata temu
Znowu myślałem, że to ten amator chirurg z dębna a kiedyś z goleniowa po tym cymbale wszystkiego można się spodziewać
janek
5 lata temu
Zrobić z nim to samo co robił z liudźmi śmieć ludzki
Zet
5 lata temu
33 osoby to drastyczny wzrost? No może w Polsce ale nie w Indiach. Tyle osób to tam jedzie jednym samochodem.
werciarz
5 lata temu
a ja nie wiem, nie obchodzi mnie to nawet tego nie czytam
pielwpowstani...
5 lata temu
wszystkie gloryfikowane teraz osoby, które zabijały obywateli Polski w Polsce dostały słuszne wyroki. To ekstremiści poza prawem, analogi hitlerowców.
zdziwiony
5 lata temu
30 dni razy 30 pacjentow daje w ciagu miwsiaca przebadanych 900 osob. To ile przypada na jednego lekarza pacjentow 5000 ? Ze takie kolejki ?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić