o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Marianna Fijewska
Marianna Fijewska
|

Udostępnił na Facebooku "Ucho Prezesa". Kuratorium podjęło decyzję ws. nauczyciela

63
Podziel się

Wuefista z Żagania udostępnił na swoim prywatnym profilu na Facebooku jeden z odcinków "Ucha Prezesa" oraz obrazki satyryczne broniące Jurka Owsiaka i WOŚP. Publikowane przez nauczyciela treści "wzbudziły poważne wątpliwości" dyrektora placówki, który zgłosił sprawę do komisji dyscyplinarnej. Przez ostatnie miesiąca, kariera zawodowa mężczyzny wisiała na włosku.

Udostępnił na Facebooku "Ucho Prezesa". Kuratorium podjęło decyzję ws. nauczyciela
(Youtube.com)
bEIMzeBN

Oficjalnie, jak poinformowało Kuratorium Oświaty, postępowanie wobec nauczyciela zostało wszczęte "w związku z uchybieniem godności zawodu i obowiązkom nauczyciela przez prezentowanie w mediach społecznościowych wypowiedzi pełnych agresji wobec kościoła katolickiego i władz państwowych". Bartłomiejowi Wosiowi groziło dyscyplinarne zwolnienie z pracy.

W obronie nauczyciela stanął między innymi burmistrz Żagania oraz Rzecznik Praw Obywatelskich. "Decyzja o wszczęciu postępowania dyscyplinarnego na podstawie Karty Nauczyciela powinna uwzględniać konstytucyjne oraz międzynarodowe gwarancje wolności wypowiedzi oraz swobody wyrażania poglądów" - skomentował Adam Bodnar.

Rzecznik dyscyplinarny zajmujący się sprawą Wosia podjął decyzję o umorzeniu postępowania. "Nie popełnił on czynu uchybiającego godności nauczyciela" - brzmi oficjalne wyjaśnienie
Postanowienie o umorzeniu sprawy zostało oficjancie podpisane przez kuratora oświaty 22 maja.

bEIMzeCq
Źródło:
WP Wiadomości
KOMENTARZE
(63)
emeryt
4 lata temu
Miernoty Pisowskie do wszystkiego są zdolne nawet upokorzyc człowieka za satyrę lub za prawdę, taka to dobra zmiana naszych pierszych katolików z torunia na czele,wstyd i obłuda.
Syfilis polit...
4 lata temu
A ja satyrycznie orzekam że jest przyzwolenie dla Qlaunów politycznych w szkołach , przedszkolach...
&
4 lata temu
Jeżeli tak, to trzeba zatrudniać w szkołach , sądach i kuratoriach przedstawicieli allacha...
bEIMzeCr
Rzecznik Nies...
4 lata temu
A co na to ksiądz Sowa ? Ksiądz Pieronek ?
złodziej z ma...
4 lata temu
Jest to potwierdzeniem że trzeba demontować obecny dziwnie niesprawiedliwy układ ...
Ordynans Ambe...
4 lata temu
Nie wiadomo czy to członek Amber Gold...
Prawdziwy ped...
4 lata temu
Przede wszystkim jest nauczycielem WF-u a nie zawodowym politykiem PO, czy innej wściekłej organizacji liberałów-aferałów. Powinien dostać dyscyplinarne wypowiedzenie pracy...
gg
4 lata temu
Nie mylić wykształciuchów z ludżmi wykształconymi !!!!!!!!!!!!!
Ojciec Gimnas...
4 lata temu
nie teraz to później, kiedy sprawa przycichnie. podstawią mu jakąś "bielankę", wrobią w to i owo i wyleją. Jak to mówią: ........ nie rychliwy, ale sprawiedliwy. Tylko w tym przypadku to porzekadło z Panem Bogiem nic wspólnego oczywiście nie ma
II sort
4 lata temu
I to już jest początek Państwa Policyjnego!!! Koniec Wolności !
fredi
4 lata temu
to PiS oglada te odcinki....
?
4 lata temu
Czyli tak zwana "mowa nienawiści", jeśli dotyczy PiS-u, środowisk patriotycznych, czy kościoła jest jak najbardziej akceptowalna? Nie wolno jej tylko stosować wobec wszelkiej maści dziwaków, "odmieńców", polityków z Brukseli, imigrantów, komunistów itp ???
ciec
4 lata temu
Dyrektora to pisiorka
bEIMzeCj
Wpięty
4 lata temu
Dyrektorowi zamarzył się ciepły pewny fotelik w kuratorium zamiast niepewnego dyrektorskiego więc chciał zabłysnąć. No tak i udało się :)
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić