Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Anna Kozińska
|
aktualizacja

Ujawniła problem molestowania w Żandarmerii Wojskowej. Kapral Anna została wyrzucona z wojska

26
Podziel się:

Podczas gdy Sejm głosuje nad zmianami w sądownictwie, Tomasz Siemoniak z Platformy Obywatelskiej donosi na Twitterze o wyrzuceniu z wojska jedna z kapralek. Sprawie wagi dodaje fakt, że kobieta ujawniła przypadki molestowania i mobbingu w Żandarmerii Wojskowej. "Wstyd" - podkreśla poseł PO.

Według kapral Anny była molestowana i mobbingowana w Żandarmerii Wojskowej
Według kapral Anny była molestowana i mobbingowana w Żandarmerii Wojskowej (East News)

O kapral Annie zrobiło się głośno po tym, jak zdradziła w rozmowie z portalem Onet kulisy służby w Żandarmerii Wojskowej. Opowiedziała, że była mobbingowana, molestowana i zastraszana. Teraz musi odejść w wojska.

O sprawie w mediach społecznościowych poinformował poseł Siemoniak. Sam dowiedział się o niej od najbardziej zainteresowanej czyli od kapral Anny. "W czasie glosowań przeciw zamachowi PiS na sądy, dostałem dramatyczną wiadomość od kapral Anny, pierwszej bohaterki tekstów Onetu. Właśnie otrzymała rozkaz zwalniający z wojska!" - napisał.

Do tej informacji dołączył swój komentarz. Nie krył oburzenia. "Molestowali ją, potem zaszczuli i teraz wyrzucają! Macierewicz nie kiwnął nawet palcem. Wstyd!" - zaznaczył.

Dlaczego kobieta nie wstawia się za kobietą?

Alarmuje też dziennikarka Edyta Żemła, która współtworzyła tekst z historią kapral Anny. W twitterowym wpisie zwróciła się do ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza i Michała Dworczyka z pytaniem, dlaczego pozwolili na nękanie żołnierki.

Kolejne pytanie skierowała z kolei do rzeczniczki MON Anny Pęzioł-Wójtowicz: "Gdzie są przedstawicielki praw kobiet w armii?

Źródło: Twitter/Onet

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(26)
fhm,khvl
5 lata temu
Frau Kozińska umieć pisać po polski? chyba nie bardzo. "....na Twitterze o wyrzuceniu z wojska jedna z kapralek.."i taka "redaktor" bierze wypłatę. Kpina !!!!!
guten morgen
5 lata temu
" na Twitterze o wyrzuceniu z wojska jedna z kapralek..." ja,ja po polsku umieć pisać "Redaktor" Kozińska?
Rezerwista
5 lata temu
Same pchaja sie do łóżka. W yen sposób licza na lepsze traktowanie albo awans lub etat. A jak im sie to nie uda bo przełożony ma jej zaloty gdzies i traktuje ja na rowni z żołnierzami to nawet potrafią oskarzyc przełożonego o molestowanie lub mobbing. Baby w armi to samo zło. Nawet na misjach maja lepoej... Wystawi sie taka i ciepły etacik przy dowódcy jest.
GB
5 lata temu
Widać zburzyła jakieś chore koncepcyje naczelnikowi MON Antkowi Macierewiczowi.
starszy szere...
5 lata temu
Bo wojsko to nie miejsce dla kobiety dobrze jej tak bo co się pcha w miejsce gdzie pracują sami mężczyźni. Żołnierzom chce się seksu a ona jedna na kilkunastu chłopa to jak sobie ona to wyobrażała? Z resztą kobieta w mundurze we wojsku traci swoją kobiecość to tak jakby mężczyzna został by sekretarką to już nie jest męski zawód. Kobiety muszą wiedzieć że nie które zawody nie są dla nich a mimo to się tam pchają. A później płaczą i po sądach się włóczą bo ten czy tam ten mnie molestował czy też zgwałcił
Majorka pen
5 lata temu
W wojsku baby awansują często przez łóżko a potem maja pretensję. Ktoś kto mieszka w mieście gdzie jest sporo wojska to widzi. Ile % kobiet jest wstanie na równi z facetem biegać z kałachem
X-?
5 lata temu
Antoś ma ważniejsze problemy zwykły żołnierz to miasko armatnie Antoś celuje o wiele wyżej w generalicję to jest jego target Trzeba zwiekszyć dawkę leków a jak nie pomoże to kaftan
Ttyuuu
5 lata temu
Maciarewicz czy na pewno chcesz dalej być ministrem Mon????
Mario.pl
5 lata temu
Maciek bawi się papierowym helikoptetami i szuka zamachu w Smoleńsku. A ojciec z Torunia mu powiedział źe kobiety są jak szatan .pewnie dlatego nie interesuje go sprawa Pani Kapral. Wstyd i hańba posowskiego rządu
Luk
5 lata temu
Czytam i nie wierzę. Każda naj mniejsza pacyfikacja drugiej płci jest zła. Przykre jest to że ludzie są tak bez duszni i plytcy. Przykre jest to że dopiero teraz można o tym mówić. Gdyby kilka lat wstecz ktoś zajął się ta sprawa może nie doszło by do takiej tragedii
++++
5 lata temu
Hm, młodzi silni sprawni mężczyżni, młoda silna sprawna kobieta, aż pachnie grzechem. Kobieta ma być słaba, delikatna i kochająca, pani chyba pomyliła się z powołaniem.
pol
5 lata temu
dobra zmiana a będzie jeszcze lepiej
Inga
5 lata temu
To za poprzedniego ministra dochodziło do tych nieprawidlowisci
xxx
5 lata temu
żałosne durne facety.mysli że jak ma mundur i odznake to mu wszystko wolno
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić