o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
ESO
|

"Unikajcie łabędzi". Groźna choroba wykryta w Wielkiej Brytanii

4
Podziel się

Sześć czarnych łabędzi w brytyjskim mieście Dawlish padło z powodu ptasiej grypy w poniedziałek - potwierdziły testy Departamentu Środowiska, Żywności i Spraw Wiejskich (Defra).

"Unikajcie łabędzi". Groźna choroba wykryta w Wielkiej Brytanii
Zdjęcie ilustracyjne. (Pixabay)
bErTDfvV

Czarne łabędzie pochodzące z Australii od dziesięcioleci są istotną atrakcją turystyczną i od ponad 40 lat symbolem miasta Dawlish, w Wielkiej Brytanii.

Niestety testy przeprowadzone w tym tygodniu przez Departament Środowiska, Żywności i Spraw Wiejskich (Defra) potwierdziły śmierć sześciu łabędzi z powodu zarażenia się ptasią grypą. Władze miasta przestrzegają mieszkańców, by nie zbliżać się do łabędzi, aby uniknąć zagrożenia rozprzestrzeniania się wirusa.

bErTDfvX
Rozumiemy, że ryzyko przenoszenia tego szczepu wirusa na ludzi jest minimalne, jednak bezpieczeństwo publiczne jest naszym priorytetem. Prosimy wszystkich, aby trzymać się z dala od pozostałych ptaków i unikać karmienia ich lub dotykania- przestrzega urzędnik miejski, Andrew McKenzie.

Rada Miejska Dawlish informuje także, że ​​we wtorek zmarły dwa inne czarne łabędzie, chociaż ich przyczyna śmierci nie została jeszcze ustalona. Pozostałe łabędzie są stale monitorowane przez strażników rady ds. ptactwa wodnego.

W mediach społecznościowych Brytyjczycy wyrazili swój smutek z powodu śmierci tych wyjątkowych i pięknych ptaków.

To bardzo smutne i rozdzierające serce nie tylko dla społeczności Dawlish, ale także dla tych z nas, którzy nie mogą się doczekać spotkania z nimi podczas wakacji - pisze internautka Iris Taylor.
bErTDfwd
Oglądanie łabędzi online przynosi ulgę w tych okropnych czasach - pisze Gillian Dobbs.

Burmistrz Dawlish Alison Foden powiedziała, że jest to druzgocąca wiadomość nie tylko dla radnych, ale dla całej społeczności Dawlish.

Jesteśmy znani z naszych czarnych łabędzi na całym świecie, zajmują one szczególne miejsce w naszych społecznościach, a ich zdrowie i dobre samopoczucie są dla nas naprawdę ważne - przyznaje Alison Foden.
bErTDfwe

W ostatnich dniach z powodu wirusa ptasiej grypy padły inne populacje ptaków w południowo-zachodniej Anglii. Jak podaje Public Health England większość zidentyfikowanych wirusów ptasiej grypy nie jest zakaźna dla człowieka.

Zobacz także: Cios w branżę mięsną. Jesteśmy potęgą, choć są problemy
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bErTDfwy
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(4)
obserwator
9 miesięcy temu
to znaczy że, angole dalej tylko wnoszą... nawet po wyjściu ciągle się udzielają.. dziękujemy za te piękne dary też do życia niezbędne
5.99
9 miesięcy temu
Unikajcie turbo🐣🐣🐣powoduje🦞🦞🦞🦞🦞🦞🦞🦞🦞🦞🦞🦞🦞🦞🦞🦞🦞🦞🦞🦞🦞🦞🦞
Durch das
9 miesięcy temu
Wszystkiego unikajcie ludzi drzewa zwierzęta. Ptaki a nawet jak się uda do unikaj samego siebie głupota nie zna granic i najlepiej zamknij się tam gdzie nie musisz nikogo unikać powodzenia
bErTDfwz
Pierwszy raz
9 miesięcy temu
W lato widziałam cz. bociana przelotnie na Błoniach Kamionkowskich,postał i odleciał, niesamowite...
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić