o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Marianna Fijewska
Marianna Fijewska
|

Urodziła dziecko dzień po przejściu huraganu Irma. "To było straszne! Dom się rozpadał."

3
Podziel się

Hiszpanka Johana Cardona przebywająca na wyspie Saint-Martin urodziła dziecko dzień po przejściu huraganu Irma. Maleństwo jest całe i zdrowe, choć na świat przyszło w dramatycznych okolicznościach. Świeżo upieczona mama wraz z dzieckiem została ewakuowana.

Noworodek przychodzi na świat w szpitalu
Noworodek przychodzi na świat w szpitalu (123RF.COM)
bEDrfBKJ

Dziennikarze amerykańskiej stacji CNN natknęli się na kobietę z maleńkim dzieckiem na rękach. Okazało się, że hiszpanka Johana Cardona, urodziła dzień po przejściu przez Saint-Martin huraganu Irma.
- W czasie huraganu byłam w domu. To było straszne, dom się rozpadał - mówiła roztrzęsiona matka. - Byłam bardzo zdenerwowana że dziecko przyszło na świat w takim momencie.

Cardona została ewakuowana na położoną na południu Gwadelupę razem z innymi osobami, niezwłocznie wymagającymi opieki - seniorami i matkami z dziećmi. Kobieta nie kryła ulgi w związku z ewakuacją. Opowiedziała dziennikarzom, że na wyspie nie da się żyć. - Na Saint-Martin jest wojna. O wodę, jedzenie. Nie ma elektryczności. Nic. - mówiła.

Aktualnie huragan osłabł do drugiej kategorii w skali Saffira-Simpsona i przemieszcza się z prędkością 170 metrów na godzinę. W niedzielę Donald Trump ogłosił stan klęski żywiołowej.

bEDrfBLm
Źródło:
WP Wiadomości
KOMENTARZE
(3)
CBA
4 lata temu
Mój wujek zabłądził w 1953 roku wędrując przez słabo zaludniony obszar Argentyny. Nagle z jednego z gospodarstw wyszedł...Adolf Hitler. Udzielił mu instrukcji jak dojść do miasta i nawet dał kilka jabłek na drogę. Wujek do tej pory dobrze go wspomina i uważa, że wcale nie był taki zły jak go opisują w książkach.
ABC
4 lata temu
Moja babcia urodzila dziecko w Majdanku i pomagala jej mloda Niemka,ktora sluzyla dla SS.Przynosilo dziewcze jedzenie,od mleka po kielbase,nie bylo tego duzo,ale zawsze cos.Babcia jä wspominla do konca zycia,ze nie wszyscy byli zli.
ix
4 lata temu
Wojna nie wojna ,tornada nie tornada dzieci się rodzą...
bEDrfBLn
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić