Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Radosław Rosiejka
|

Urzędnicy Mateusza Morawieckiego zwrócili nagrody. Premier im kazał

22
Podziel się:

Z otoczenia premiera Mateusza Morawieckiego płyną sygnały, że nagrody wypłacono "przez pomyłkę". Jak zapewniała rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska premie zostały zwrócone.

Decyzja dot. premii miała zostać podjęta przez pomyłkę
Decyzja dot. premii miała zostać podjęta przez pomyłkę (WP.PL, WP.PL)

Joanna Kopcińska mówiła, że decyzję o zwróceniu pieniędzy podjęła sama. Jednak według ustaleń RMF FM, kilkanaście osób zwróciło nagrody, bo premier im kazał.

Decyzja o wypłaceniu premii miała zostać podjęta przez pomyłkę. Jak podało RMF, dokumenty miał podpisać bez czytania szef kancelarii premiera Michał Dworczyk, który nie skomentował sprawy.

Joanna Kopcińska wyjaśniała rano w RMF FM, że znalazła się w gronie osób z nagrodami, ale ją zwróciła. - Zrobiłam kliknij, zrób przelew - tłumaczyła. Nie zdradziła jednak, o jakiej sumie mowa.

Zobacz także: Zobacz także: "Kto nami rządzi?" "Nie wchodźmy na takie tematy". Joanna Mucha ruga dziennikarza"
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(22)
niedlapisowsk...
4 lata temu
Michał Dworczyk - dalej dworuje z prezesa , rządu i wszystkich obywateli naszego kraju . Tylko taki nieudacznik może pomiatać z cynicznym uśmiechem z Jarosława, Mateusza , Tadeusza i wielu innych tak ważnych jak Jacek placek czy jeden z tych co chcieli ukraść księżyc. Mówiła mi o tym wnuczka z SOPOTU- w szkole jest ubaw po pachy !!!
wiesiek
4 lata temu
po cichu sobie nadpaca,napewno 1 sort nie straci, a po drugie wiaza koniec z koncem wiec im sie nalezy
gość
4 lata temu
Gdyby nie te "natrętne" media, nikt by nawet nie wiedział....
dde
4 lata temu
kto daje i odbiera...
gute
4 lata temu
chciałabym to zobaczyć nie widzę , nie wierzę
z bliska
4 lata temu
Nikt nic nie zwrócił. To informacja dla tych słabo myślących.
gosc
4 lata temu
fajna pomylka kosztujaca podatnikow miliony zl. a Pani ktora za 1 xero nie wydala paragonu 5 groszy, trafila do sadu. BRAWO- TRZYMAC TAK DALEJ
Gość
4 lata temu
Teraz widać że dobra zmiana to jedna wielka pomyłka. Premie dają pomyłkowo. Inni piją i są według sądu trzeźwi. Gdzie tu jakaś logika?????
lidia
4 lata temu
ale o co chodzi rząd odniósł sukces i pani Szydło dała na odchodne nagrody za dobra prace to po co zabierać -- nikt nie oczekuje od rządu by pracowali za psie pieniądze , niech zarabiają i dobrze pracują , ale niech tez słusznie dzielą to co wypracują by naród też uczestniczył w tym sukcesie -- i po temacie -- tyle hałasu o nic ,
Justyna
4 lata temu
Dzieki ekipa podatnik info za to, że dzieki wam uniknęłam w tym roku tego całego stresu związanego z rozliczaniem PITa.
Nick
4 lata temu
134 minut rozliczenie, 2 minuty oczekiwania na UPO. Łącznie 7 minut spędzone nad PITem w tym roku. Już nigdy nie zrezygnuję z podatnik info. Mam nadzieję, że nie mają zamiaru usunąć programu!
jbox-er
4 lata temu
tak,tak.Oni wszystko przez pomyłkę biorą.Tak jak roztargniony sędzia.hahaha
&*.
4 lata temu
Nie tak prosto zwrócić wypłaconą lub przyznaną premię. Może nie będzie w przyszłości takich wysokich nagród,ale zgodnie z prawem wypłacone pieniądze nie podlegają zwrotowi.Wyjątkiem jest świadczenie wypłacone z powodu błędu,bo nie było imiennie na daną osobę.
oko
4 lata temu
gdzie prokuratura za kradzież pieniędzy z budżetu państwa?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić