oprac. Bartosz Goluch| 

Wałbrzych. Ksiądz oskarżony o nękanie żony organisty. Wcześniej miał z nią romans

69
Podziel się:

45-letni duchowny z Wałbrzycha został oskarżony o grożenie i poniżanie żony organisty z parafii, w której pracował. Wcześniej ksiądz miał być w nieformalnym związku z kobietą.

Sąd pierwszej instancji warunkowo umorzył postępowanie
Sąd pierwszej instancji warunkowo umorzył postępowanie (iStock.com)

Ksiądz Piotr M. został skierowany przez władze kościelne jako wikariusz do wałbrzyskiej parafii pw. św. Józefa Oblubieńca NMP w 2011 roku. Tam poznał małżeństwo, które pracowało w parafii. Z biegiem czasu ksiądz zbliżył się do żony parafialnego organisty.

W związku z romansem, w 2013 roku sąd wydał orzeczenie o separacji, o które wnioskowała kobieta. Po pewnym czasie postanowiła jednak wrócić do męża. Wówczas duchowny miał zacząć ją nękać. - Dzwonił do niej i wysyłał wiadomości, przez co wzbudził u niej uzasadnione poczucie zagrożenia - mówi Marcin Witkowski, szef wałbrzyskiej prokuratury rejonowej.

Nękanie miało trwać od grudnia 2015 do czerwca 2016 r. Ostatecznie kobieta złożyła w tej sprawie doniesienie w prokuraturze. Za zarzuty, które przedstawiono Piotrowi M. duchownemu groziło do 3 lat więzienia, jednak sąd warunkowo umorzył postępowanie wobec duchownego na okres próby dwóch lat. Zasądzono również nawiązkę na rzecz pokrzywdzonej w wysokości 1 tys. zł. Zarówno pokrzywdzona, jak i prokurator wniósł apelację.

Zobacz także: Zobacz także: Miasto murem podzielone. Naprzeciw siebie stoją Polacy i Romowie

Kuria zaznacza, że nie otrzymała żadnej informacji o tym, by ksiądz był sądzony w procesie karnym. Ksiądz M. nie pracuje już jednak w Wałbrzychu. W czerwcu został administratorem kościoła pw. św. Mikołaja w niewielkim Kaczorowie koło Bolkowa. Wcześniej przez trzy miesiące był administratorem parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Zagórzu Śląskim.

Źródło: wyborcza.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić