Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Daniel Bochen
|

Waszczykowski: wielu z nas oczekiwało innych wyników wyborów

30
Podziel się:

Wczoraj w 649 miastach odbywała się wyborcza dogrywka samorządowa. Kandydaci partii rządzącej przegrali prawie we wszystkich miastach wojewódzkich. „Wielu z nas oczekiwało innych wyników. Zabrakło ikon politycznych z naszej strony” – skomentował dzisiaj Witold Waszczykowski w Sygnałach Dnia Radiowej Jedynki.

Witold Waszczykowski (poseł PiS): wielu z nas oczekiwało innych wyników wyborów
Witold Waszczykowski (poseł PiS): wielu z nas oczekiwało innych wyników wyborów (PAP)

Porażka kandydatów PiS w Gdańsku i Krakowie

Na stronie Państwowej Komisji Wyborczej pojawiają się kolejne, oficjalne wyniki II tury wyborów samorządowych. Kandydaci Prawa i Sprawiedliwości (partii rządzącej) przegrali prawie we wszystkich miastach wojewódzkich. W Gdańsku i Krakowie, gdzie wczoraj odbywały się wyborcze dogrywki, klęskę ponieśli właśnie kandydaci PiS. W Krakowie na kolejną kadencję został wybrany Jacek Majchrowski (KWW Jacka Majchrowskiego – Obywatelski Kraków, 61,94 % głosów), a Małgorzata Wassermann (PiS) zdobyła 38,06 % głosów w II turze. W Gdańsku na piątą kadencję z rzędu został wybrany Paweł Adamowicz (KWW Pawła Adamowicza Wszystko dla Gdańska 64,80 % głosów), a jego kontrkandydat Kacper Płażyński (PiS) uzyskał 35,20 % głosów.

„Wielu z nas oczekiwało troszeczkę innych wyników. Stało się, jak się stało, teraz jest czas żeby to przemyśleć” – przyznał Witold Waszczykowski, były minister spraw zagranicznych, obecnie poseł PiS. „Mogę powiedzieć, jako politolog i analityk, że po pierwsze jeśli się startuje w miastach, to kandydatem musi być osoba z tym miastem związana, czująca problematykę tego miasta” – podkreślił.

„Po drugie, jeśli czynimy z wyborów w kilku miastach propozycję, że ma to być ikona pojedynku w skali krajowej, to muszą to być politycy z górnej półki. Tacy, którzy są ikonami tej rywalizacji. Chyba zabrakło ikon politycznych z naszej strony. Ludzi, którzy mogliby taki pojedynek pociągnąć. Po tamtej stronie były takie ikony i elektorat na nie zagłosował” – dodał Waszczykowski.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(30)
Ron
4 lata temu
Waszczykowski ty łajzoTrzymaj się z daleka od Bydgoszczy Startuj sobie do parlamentu europejskiego ze swojej wiochy
Pjm
4 lata temu
Ale ciacho do bzyknięcia z niego
maciek
4 lata temu
kiedyś naprawiałem telewizory, ile razy byłem molestowany przez właścicielki ,nie jestem w stanie spamiętać
b-uc
4 lata temu
A k-3-ński ogłosił w TV zwycięstwo.
Lo
4 lata temu
Właśnie... Wielu tylko z Was! Ludzie wolą innych i innych wybrali, więc nie rycz tylko pora przemyśleć co nieco
lolo
4 lata temu
matołki ludzie maja dość i pis i po dlatego prawie w połowie polski wygrali bezpartyjni/lub z lokalnej parit . pewnie przy następnych wyborach wygra ktoś inny
Polacy nie te...
4 lata temu
Rząd PIS niczym się nie różni od PO. Nie tego Polacy oczekują. Po co komuś wypasione "Kurskiego" studia TV czy autostrady Morawieckiego /to samo PO/ ,jeśli zarabia 2tys. albo ma emerytury 1000 zł.Nie ma szans na nic ,tylko jak związać koniec z końcem.Tak samo jak za Komuny,związać koniec z końcem i zostać bez i szans. Więc dla kogo te studia i autostrady.Polacy nie tego oczekiwali.
j
4 lata temu
Witek z sanEskobart przyjechac zeby zabrac glos....
Gacia
4 lata temu
No to wszędzie Prezes musiałby kandydować 🤭
Lestek
4 lata temu
San Escobar czeka.... Tam na pewno wygracie... Bedzie 105 % poparcia.....
dfg
4 lata temu
. „Mogę powiedzieć, jako politolog i analityk, że po pierwsze jeśli się startuje w miastach, to kandydatem musi być osoba z tym miastem- to dlaczego nie zabrał całej tej swojej sfory do kraju z którym nawiązał stosunki dyplomatoła czyli San Escobar. Tam by sobie porządzili jakby chcieli
Tomek
4 lata temu
Nawet w San Escobar porażka, tego się nikt nie spodziewał.
cóż
4 lata temu
No taki mamy ten nasz kraj San Escobar
Makulala
4 lata temu
A ten pan BLAZEN nie w wilii na San ESCOBAR????
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić