Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Krystian Winogrodzki
|
aktualizacja

Wiceprezydent Krakowa zdymisjonowana. Skandal z rządowym programem Mieszkanie+

0
Podziel się:

Zastępczyni szefa Krakowa Jacka Majchrowskiego została odwołana. Urząd Miasta zarzuca Elżbiecie Koterbie "niedopuszczalny konflikt interesów" przy budowie osiedla w ramach rządowego programu Mieszkanie+.

Spółka BGK Nieruchomości należy do rodziny wiceprezydent Krakowa Elżbiety Koterby
Spółka BGK Nieruchomości należy do rodziny wiceprezydent Krakowa Elżbiety Koterby (East News, ANDRZEJ BANAS)

Spółka BGK Nieruchomości wygrała konkurs na budowę nowego osiedla Spacerowa w Krakowie, które ma powstać w ramach realizacji rządowego programu Mieszkanie+. Firma zobowiązała się wybudować 30 bloków z tysiącem mieszkań, w których ma zamieszkać blisko 3 tys. osób. Projekt zakłada także wybudowanie szkoły, przedszkola i przychodni. Budowa osiedla miała się rozpocząć w przyszłym roku, jednak już są z nią problemy, m.in. z drogami dojazdowymi.

Zwycięskie konsorcjum jest powiązane z wiceprezydent Krakowa. Przedsiębiorstwo należy do rodziny Elżbiety Koterby. W związku z tym Urząd Miasta wydał oświadczenie w tej sprawie. "Prezydent nie ma powodów, aby powątpiewać, iż negocjacje zabezpieczały interes miasta, ale w tej sytuacji zaangażowanie prezydent Koterby może być traktowane jako niedopuszczalny konflikt interesów" - czytamy.

"Zważywszy na fakt, że to właśnie Elżbieta Koterba aktywnie uczestniczyła w imieniu miasta w rozmowach z inwestorem na temat tej gigantycznej inwestycji i jej skutków dla Krakowa oraz mieszkańców dzielnicy, prezydent Jacek Majchrowski podjął decyzję, o odwołaniu Elżbiety Koterby ze stanowiska zastępcy prezydenta Krakowa" - poinformowała w komunikacie rzecznik Monika Chylaszek.

Zobacz także: Zobacz także: Spektakularna historia upadku. Z globalnej marki stali się firmą z zaledwie jednym sklepem w Stanach Zjednoczonych

Źródło: rmf24/krakow.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić