oprac. Violetta Baran| 
aktualizacja 

Wielka Brytania. 39 ciał w ciężarówce w Essex. "To Chińczycy"

5

Wielka Brytania. Policjanci rozpoczęli proces identyfikacji 39 ciał znalezionych w naczepie ciężarówki w Essex. Z nieoficjalnych na razie informacji wynika, że to imigranci z Chin. Nadal nie wiadomo, jak długo przebywali w zamkniętej naczepie i gdzie do niej wsiedli.

Wielka Brytania. Migranci, których ciała znaleziono w naczepie ciężarówki w Essex, pochodzili z Chin
Wielka Brytania. Migranci, których ciała znaleziono w naczepie ciężarówki w Essex, pochodzili z Chin (East News, Rex Features/East News)

Ciała 39 osób - 38 dorosłych i jednego nastolatka - znaleziono w środę nad ranem w przyczepie ciężarówki w Grays w hrabstwie Essex. Z informacji telewizji ITV News wynika, że wszyscy pochodzili Chin. Policja potwierdziła tę informację i dodała, że ciała należały do 31 mężczyzn i 8 kobiet.

Na razie wciąż nie wiadomo, gdzie migranci wsiedli do ciężarówki, ani jak długo w niej przebywali.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Policjantom udało się ustalić, że kontener z ciałami przypłynął do Wielkiej Brytanii z Belgii. Prom wypłynął z Zeebrugge we wtorek ok. godz. 16.30. Do portu w Purfleet w południowo-wschodniej Anglii dotarł w środę, tuż po północy. Został tam załadowany na ciężarówkę, którą prowadził 25-latek, Mo Robinson, mieszkaniec Irlandii Północnej. Na nagraniu z monitoringu ujawnionym przez media widać, jak ciężarówka z naczepą, tuż po godzinie 1 w nocy wjeżdża na teren strefy przemysłowej w Grays.

- W tej chwili nie mamy pojęcia, jak długo kontener pozostawał w Belgii, mogą to być godziny lub dni, po prostu nie wiemy - stwierdził Eric Van Duyse, rzecznik belgijskiej prokuratury federalnej, która także wszczęła śledztwo w tej sprawie.

Szefostwo portu w Zeebrugge zapewnia, że na jego terenie nikt nie mógł wsiąść do kontenera. Teren, na którym one się znajdują przed załadunkiem na prom, jest monitorowany.

Według policji, migranci byli zamknięci w chłodniczym kontenerze co najmniej 15 godzin. Temperatura w jego wnętrzu mogła wynosić -25 stopni C. Według ekspertów migranci prawdopodobnie zamarzli w nim.

Brytyjska policja przeszukała dwa domy w Co Armagh, gdzie mieszka podejrzany o masowe morderstwo kierowca ciężarówki i jego rodzice. Nie informuje jednak o szczegółach.

Źródło: itv.com, dailymail.com

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić