Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Kacper Krysztofik
|

Wieloryb "zaatakował" kuter rybacki. Cztery osoby zostały ranne

6
Podziel się:

U północnych wybrzeży Australii wieloryb, długopłetwiec oceaniczny, uderzył w kuter z ośmioma osobami na pokładzie. Cztery z nich zostały ranne. Szczęśliwie ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Wieloryb "zaatakował" kuter rybacki. Cztery osoby zostały ranne
(Wikimedia Commons CC BY)

Jeden z mężczyzn stracił przytomność, a trzech pozostałych odniosło rany twarzy oraz połamało żebra, po tym jak wieloryb uderzył w łódź rybacką w pobliżu północnego wybrzeża Australii.

9-metrowy kuter własnie kierował się w stronę portu w Whitsundays (stan Queensland) z ośmioma pasażerami na pokładzie, kiedy długopłetwiec oceaniczny uderzył w łódź od spodu, unosząc ją w powietrze.

Jeden z pasażerów statku, 71-letni Afrykańczyk, w wyniku uderzenia zwierzęcia w kadłub łodzi stracił przytomność. Szczęśliwie załoga statku szybko zareagowała, powiadomiła służby ratunkowe i zajęła się rannym pasażerem do ich przyjazdu.

Niedługo potem zjawiła się pomoc wraz z helikopterem, który eskortował kuter aż do brzegu, skąd ranni mężczyźni zostali natychmiast zabrani do szpitala

Każdego roku długopłetwce oceaniczne migrują z północy do cieplejszych wód wybrzeża australijskiego, gdzie łączą sie w pary, w celu wydania potomstwa.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(6)
Mój nick
5 lata temu
Kuter rybacki z pasażerem z afryki, no pewnie. A to był tajny podwodny zdalnie sterowany wieloryb urzędu emigracyjnego do przechwytywania nielegalnych "uchodźców".
.....
5 lata temu
.......zabrał mu krewetki ....
waz
5 lata temu
Wieloryb z KOD-u a statek z PIS.
bystrzak
5 lata temu
Komuś co napisał ten artykuł chyba coś się popieprzyło?! Bo po co niby wieloryby miałyby płynąć z północy do cieplejszych wód skoro właśnie na północ od Australii są bardziej cieplejsze wody? Ktoś chyba nie wie gdzie leży ten kontynent? Zrozumiałe by było gdyby wieloryby płynęły ze strony chłodniejszych wód antarktydzkich na południe, ale z północy? Przecież na północy znajduje się równik, a tam jest zawsze najcieplej.
.
5 lata temu
Chciał się połączyć w pare.
jarmoc
5 lata temu
ale to ze zabito mu dzieci 5 h czescniej niema informacji to ludzie niszcza zwierzeta maja wiecej rozumu od nie 1 czlowieka
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić