Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na

Więzili ją i wielokrotnie gwałcili. Zapadł wyrok w głośnej sprawie

52
Podziel się:

Dwóch mężczyzn uwięziło 24-letnią kobietę w garażu w małej miejscowości pod Fromborkiem. Swoją ofiarę bili i gwałcili. Sąd Okręgowy w Elblągu skazał sprawców okrutnej zbrodni, do której doszło w styczniu ubiegłego roku.

Więzili ją i wielokrotnie gwałcili. Zapadł wyrok w głośnej sprawie
(pexels)

24-latka umówiła się ze swoim znajomym w miejscowości Wielkie Wierzno koło Fromborka. Na miejscu okazało się, że czeka na nią dwóch mężczyzn: Łukasz T. i Artur K. W nocy z 13 na 14 stycznia 2016 roku mężczyźni uwięzili kobietę w garażu i wielokrotnie zgwałcili. Wypuszczając swoją ofiarę grozili, że ją zabiją jeśli doniesie o zdarzeniu policji.

W trakcie śledztwa prowadzonego przez prokuraturę w Braniewie ustalono, że tamtej dramatycznej nocy kobieta doznała także uszczerbku na zdrowiu w wyniku pobicia. Po pięciu miesiącach Sąd Okręgowy w Elblągu wydał wyrok. Mężczyźni, którym groziło nawet 15 lat pozbawienia wolności spędzą w więzieniu 5 lat. Wyrok nie jest prawomocny.

oprac. Filip Skowronek

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(52)
Alan
2 lata temu
Sprawcy powinni dostać po 50 lat odsiadki z ciężkimi robotami albo bezwzględne dożywocie z ciężką pracą do końca życia. JEŚLI TO RECYDYWIŚCI, TO SĄD POWINIEN ORZEC KARĘ ŚMIERCI, A SPRAWCÓW PUBLICZNIE POWIESIĆ KU PRZESTRODZE INNYCH. Dodatkowo zasądzić pozbawienie praw publicznych, konfiskatę mienia w całości i po 500 tysięcy zł odszkodowania dla pokrzywdzonej od każdego ze sprawców.
rochel57
5 lata temu
Pięć lat ? Wykastrować i pięć lat, to jeszcze OK.
Anarchista
5 lata temu
Porwanie, przetrzymywanie, bicie, gwałcenie, a do tego zastraszanie, czyli groźby karalne pozbawienia życia. W sumie 5 latek do odsiadki. A może wyjdą jeszcze wcześniej, za dobre sprawowanie? Oto państwo prawa wg polskich sędziów, świętych krów, nietykalnych nadludzi, którzy sądzą innych, a sami mają immunitety i dożywotnią pajdę w postaci gigantycznych uposażeń wypłacanych w ramach kuriozalnego wymysłu zwanego "stanem spoczynku". I dlatego ludzie się radykalizują.
J@
5 lata temu
5 lat za gwalt uszczerbek na cale zycie a 10 lat za posiadanie naturalnej rosliny. Chory kraj i wymiar sprawiedliwosci. Oby im w wiezieniu dziury rozpychali codzien pod prysznicem
5l
5 lata temu
Chore
tak
5 lata temu
5 lat to KPINA I SKANDAL, PONIŻENIE POWTÓRNE DLA OFIARY. Może jak sąd doświadczyłby takiego okrucieństwa to by przejrzał na oczy.
tak
5 lata temu
powinno się podawać imię i nazwisko sędziego opinii publicznej wówczas bardziej by się poczuwał do odpowiedzialności za swoją pracę
zibilbn
5 lata temu
Śmiech na sali ale z drugiej strony przy naszym sądownictwie mogło być gorzej bo mogło być tak że sędzia by orzekł ze to ta kobieta sprowokowała tych mężczyzn do takiego zachowania i wypuścić ich na wolność ale nie mieli wujka w kaście sędziowskiej i idą siedzieć co prawda tylko na 5 lat ale jak na nasze sądownictwo to nie jest chyba źle.
sredniowiecze...
5 lata temu
dobrze ze kler nie spalil jej za nierzad - ha ha ha
dex
5 lata temu
w anglii jeszcze gorsze wyroki wydaja, a recydywiste gwalciciela wypuszczaja na wolnosc, albo zmniejszaja mu po apelacji bezwzdledne dozywocie za gwalt z zabojstwem na mozliwosc ubiegania sie o warunek po 15 latach..
kl
5 lata temu
ziobro atakuje tylko peowcow......pezetperowcy esbecy i pedofile koscielni nadal nietykalni [ wszyscy razem jezdza z szyszko na polowania ]
kl
5 lata temu
ziobro atakuje tylko peowcow......pezetperowcy esbecy i pedofile koscielni nadal nietykalni [ wszyscy razem jezdza z szyszko na polowania ]
Śmiech na sal...
5 lata temu
Tylko czekać kiedy rodzice, chłopacy takich kobiet zaczną z bezradności brać sprawy w swoje ręce i obcinać sprawcom takich przestępstw jaja.
Tomasz
5 lata temu
Nie Sąd, ale Sędzia. Pan obrońca to,,załatwi".Dlatego jest jak jest.Kiedyś smyk bał się kary.Dziś? sanatorium. Dlatego zapłacę abonament RTV, jak bandyta w więzieniu też będzie płacił.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić