o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Sylwester Ruszkiewicz
Sylwester Ruszkiewicz
|
aktualizacja

Więźniowie grożą politykom i urzędnikom. Zobacz, kto jest na liście

97
Podziel się

Okazuje się, że nie tylko Stefan W. - zabójca prezydenta Gdańska - odsiadując wyrok w Zakładzie Karnym, kierował groźby pod adresem polityków. Dotarliśmy do listy kilkudziesięciu osób, których śledczy monitorują ze względu na mowę nienawiści. Kierowana jest ona zarówno do znanych osób, jak i państwowych urzędników.

Więźniowie grożą politykom i urzędnikom. Zobacz, kto jest na liście
(East News, SZYMON STARNAWSKI /POLSKA PRESS)
bDYWVfTp

Patrycjusz G. w listopadzie 1998 roku został skazany na 25 lat pozbawienia wolności za zabójstwo. Od tamtej pory przebywał w kilku zakładach karnych, m.in. w Rawiczu, Strzelinie, Kłodzku, Brzegu, Kluczborku, Nowym Wiśniczu, Wołowie. Podczas pobytu w więzieniu notorycznie krytykował warunki w jakich przebywa, w tej sprawie skarżył się do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka. Kilka lat temu napisał książkę i założył bloga, krytycznego wobec Służby Więziennej. – Monitorujemy jego "twórczość”. Takie szkalowanie funkcjonariuszy Zakładów Karnych może nakręcić spiralę nienawiści. Nie możemy do tego dopuścić – mówi nam jeden z wysoko postawionych oficerów Służby Więziennej.

Obrażał prezesa Kaczyńskiego

Na tej samej liście obserwowanych osób jest Zbigniew S. Ten sam, który kilka lat temu ujawnił akta śledztwa z afery taśmowej. I próbował bezskutecznie dostać się do Sejmu, zakładając komitet wyborczy. W przeszłości wielokrotnie krytykował przedstawicieli wymiaru sprawiedliwości, używając obraźliwych słów. Ale nie tylko. Personalnie atakował również prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego czy ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobrę. - Mam potwierdzoną informację z najbliższego otoczenia Jarosława Kaczyńskiego, że nie kto inny, a on właśnie, sabotuje ewentualną decyzję Andrzeja Dudy o ułaskawieniu mnie. Poczekam do poniedziałkowego ranka na ostateczne posunięcie Prezydenta, ale jeśli Kaczyński stanie mi na drodze, to cała Polska dowie się o jego przeszłości. Kurduplu igrasz z ogniem! – pisał kilka lat temu.

bDYWVfTr

Według naszych informacji, Zbigniew S. przebywa obecnie w areszcie śledczym w Radomiu. W październiku 2018 r. apelował do wyborców, "by nie głosowali na przedstawicieli faszystowskiej partii PiS”. - W związku z tym zakładam protest głodowy. Nie będę jadł ani pił – napisał na swoim profilu, prowadzonym przez znajomych.

Zobacz także: Zobacz także: Tajna notatka o Stefanie W. Nitras: doszło do poważnych zaniedbań
bDYWVfTx

Na liście "mowy politycznej nienawiści" są również: Krzysztof S. – osadzony w Zakładzie Karnym w Wołowie, który w 2015 roku w korespondencji groził śmiercią prezydentowi Polski; Marek S. – osadzony w Zakładzie Karnym we Wronkach, który groził wyrządzeniem krzywdy pracownikom wymiaru sprawiedliwości poprzez oblanie kwasem; Sebastian K. – osadzony w areszcie śledczym we Wrocławiu, który podpalił biuro poselskie Beaty Kempy; Janusz S. – osadzony w Zakładzie Karnym w Nowogardzie, który kierował groźby wobec PiS oraz ministra Zbigniewa Ziobry; Marcin H. – osadzony w Zakładzie Karnym w Bielsku-Białej. Poszukiwał on osoby gotowej oblać kwasem prokuratora; Henryk K. – osadzony w Areszcie Śledczym w Mysłowicach, który poszukiwał osób do zlecenia oblania żrącą cieczą przedstawicieli wymiaru sprawiedliwości. Z kolei w Areszcie Śledczym przebywa Arkadiusz D., który po zabójstwie prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza popierał działania sprawcy Stefana W. Cała lista zawiera ok. 50 nazwisk skazanych. Wirtualna Polska posiada kopię dokumentu.

Będą nowe przepisy?

Przypomnijmy, że po tragicznych wydarzeniach w Gdańsku ruszyły rządowe prace nad nowymi przepisami, które mają pozwolić na izolowanie niebezpiecznych więźniów nawet po odsiedzeniu przez nich wyroku. Nad nowymi rozwiązaniami pracują wspólnie resorty zdrowia i sprawiedliwości. Jedna z propozycji zakłada wprowadzenie psychologicznych testów dla skazanych, którzy mają wyjść na wolność. A także możliwość umieszczania ich w szpitalu psychiatrycznym, jeśli zdradzają objawy chorób psychicznych.

bDYWVfTy

Kilkanaście dni temu w tej sprawie odbyło się spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego z przedstawicielami opozycji. - Rozmawialiśmy między innymi o tym, jak zapobiegać przestępstwom popełnianym przez osoby chore psychiczne, wychodzące na wolność z więzienia. Mam nadzieję, że wypracujemy razem z opozycją wspólną wersję odpowiednich regulacji prawnych, które będą miały zapobiegać takim sytuacjom w przyszłości - powiedział Mateusz Morawiecki.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDYWVfTS
Źródło:
WP Wiadomości
KOMENTARZE
(97)
ola
2 lata temu
a POpapaarncow nie ruszaja?
mm
2 lata temu
Dajcie jeszcze więcej przywilejów skazanym , a klawisze będą pytali o pozwolenie na wejście do celi.
azio
2 lata temu
A WSZYSTKO DLATEGO ZE WIEZIENIA TO WYLEGARNIE ZLA. SODOMIA PANUJE TAM.
bDYWVfTT
lol
2 lata temu
Wow oni w pace mają neta? W głowach się poprzewracało nie mają co robić to kopać rowy i je zakopywac tak codziennie od rana do wieczora.
bogu
2 lata temu
Pogonić tych śmierdzacych przestepców do roboty w kamieniołomie za miskę zupy to od razu złagodnieją
yulo
2 lata temu
to już nie można krytykować
Kris
2 lata temu
Politycy chcą sobie naszym kosztem załatwić darmową ochronę proste- namieszają, nakradną ,strach ich oblatuje
NSZ
2 lata temu
Prosimy o opublikowanie tej listy i podanie do publicznej wiadomości w prasie, radiu i telewizji, będziemy wiedzieć, czy wszyscy są na niej.
aksa
2 lata temu
Słownik by się przydał tym naukowcom ze Służby Więziennej
POlszewik
2 lata temu
Nie bez kozery w zakładach penitencjarnych PO dostało prawie 90% głosów...
dasdasd
2 lata temu
co onie moga niedlugo 3 wojna swiatowa atomuwki beda spadac
zipi52
2 lata temu
Ja bym więźniom stworzył luksusy - jednoosobowe cele z odpowiednimi książkami, odtwarzacz z doborem filmów itp. Żadnego kontaktu z innymi więźniami poza spacerem. Praca po 8 godz. dziennie i potrącenia z wynagrodzenia za luksusy w więzieniu. Trudne, ale jedyne do ograniczenia przepływu informacji politycznych do zera.
Społecznik
2 lata temu
Rozwiązanie jest prostsze niż się wydaje. "Walki" pomiędzy więźniami ze skutkiem śmiertelnym są dobrym rozwiązaniem. Ktoś kto nie rokuje powrotu do normalności i szkodzi społeczeństwu musi być skutecznie, definitywnie usunięty, bo jest zagrożeniem.
bDYWVfTL
33
2 lata temu
nikt nie jest bezkarny, warto być uczciwym czy to polityk czy to bandyta
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić