Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Violetta Baran
|
aktualizacja

Wirus z Chin dotarł do Francji. Dwa potwierdzone przypadki: jeden w Paryżu, drugi w Bordeaux

13
Podziel się:

Koronawirus 2019-nCoV dotarł już do Francji. Minister zdrowia tego kraju Agnes Buzyn poinformowała, że u dwóch chorych stwierdzono zakażenie tym wirusem. Jeden z nich jest w szpitalu w Paryżu, drugi w Bordeaux.

Minister zdrowia Francji Agnes Buzyn: mamy dwa przypadki zakażenia koronawirusem z Chin
Minister zdrowia Francji Agnes Buzyn: mamy dwa przypadki zakażenia koronawirusem z Chin (East News, ALAIN JOCARD/AFP/East News)

- Pacjent z Bordeaux ma 48 lat, wrócił z Chin, był w Wuhan. Skontaktował się z lekarzem 23 stycznia - poinformowała mówi Agnes Buzyn. Jak dodała pacjent od wczoraj jest w izolatce w szpitalu w Bordeaux. Ustalono już, że od czasu przyjazdu do Francji utrzymywał kontakt z tuzinem ludzi.

Człowiek ten, jest z pochodzenia Chińczykiem. Na stałe mieszka w departamencie Żyronda. - W Wuhan był w podróży służbowej - stwierdziła minister Buzyn. Tuż przed powrotem do Francji był w Holandii.

O pacjencie z Paryża wiadomo o wiele mniej. - Wiemy, że ta osoba pojechała do Chin, ale nie wiemy, czy była w Wuhan - powiedziała minister.

- Prawdopodobnie są inne przypadki zakażenia wirusem w Europie - oceniła francuska minister zdrowia. - To jest pożar i musi być powstrzymany - dodała Agnès Buzyn.

Pierwsze przypadki zachorowania na zapalenie płuc wywołane koronawirusem 2019-nCoV pojawiły się pod koniec grudnia w Wuhan w środkowych Chinach. Wirus szybko się rozprzestrzenia. Zaraziło się nim już około 900 osób w Chinach, 26 z nich zmarło.

Poza Chinami koronawirusa wykryto też w Tajlandii, Korei Południowej, Singapurze i Arabii Saudyjskiej (po jednej osobie zakażonej w każdym kraju), a także w Wietnamie oraz Japonii (po dwa przypadki). Drugi przypadek zakażenia tym wirusem odnotowano także w USA. 63 inne osoby w tym kraju objęte są obserwacją.

W piątek potwierdzono także pierwszy przypadek zakażenia wirusem w Nepalu. To student, który wrócił na świąteczną przerwę do domu. Studiuje na uczelni w Wuhan.

Żródło: lefigaro.fr, lemonde.fr

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(13)
Mapa
2 lata temu
EC RF WC
Technicznabie
2 lata temu
Trzeba wiedzieć jakie argumenty stosują wszyscy którzy posiadają status osoby chorej psychicznie... można spróbować chwilę pomyśleć
Bbc
2 lata temu
Coś strasznego na dużą literę, znaczy znowu atakuje... Prawdopodobnie to nigdy się nie wydarzyło..
Piotr
2 lata temu
Co za wiarus można czuć się bezpiecznie... ponoć chłonie wszystko co jest na pełnym gazie..bez kitu ciągle mi nie można dac rady.
Zenek M.
2 lata temu
Zakładam sekte i ogłaszam koniec świata, przyjmuję tylko 18 latki i razem będziemy czekać na koniec w wielkim łóżku...
Jam Łasica
2 lata temu
Juz sa 3 potwierdzone przypadki we Francji i 1 w Australii w Melbourne
marek
2 lata temu
co pis zrobi z wirusem :-) opanuje ustawą :-)
pawel
2 lata temu
virus mutant wymknął się po cichu z laboratorium +++
Alan
2 lata temu
Epidemia strachu
Biznes
2 lata temu
Zobaczycie ze fundacja Billa Gatesa za kilka tygodni znajdzie antidotum na ten warius i beda sprzedawac szczepionki na ktorych zbija krocie.
Lekarz
2 lata temu
nie odbierajcie przesyłek z CHIN ,bo tragedia pewna
qqqq
2 lata temu
Kiedyś ludzie chorzy na grożne choroby i obszary na których ta choroba występowała byli izolowani ale to było w czasach ciemnoty. Teraz w czasach tolerancji i ogólnej akceptacji nie można ograniczać wolności jednostki a że przy tym umrze ileś tam ludzi to czy to ważne przecież i tak jesteśmy złem dla tej planety. Prawda? Nie można tak sobie strzelać do ludzi, poza tym to kosztuje. Prościej zatrudnić malutki wirusik i zostawić otwarte granice, jeszcze tylko oskarżyć nietoperze i reszta sama się zrobi.Proste.
tom
2 lata temu
no i się zaczyna, a pisałem wczoraj o przesyłkach z chin, dziś pisali z rana że zagrożenia nie ma a wieczorem.....
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić