Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Maja Kołodziejczyk
|
aktualizacja

Wizz Air likwiduje darmowy bagaż podręczny. Na pokład wniesiemy tylko mały plecak

16
Podziel się:

Najpierw Ryanair, teraz Wizz Air. Od 1 listopada na pokład wniesiemy tylko mały plecak o wymiarach 40x30x20 cm.

Wizz Air likwiduje darmowy bagaż podręczny. Na pokład wniesiemy tylko mały plecak
Wizz Air likwiduje darmowy bagaż podręczny. Na pokład wniesiemy tylko mały plecak (iStock.com)

Wizz Air – koniec z darmowym bagażem

Linia lotnicza Wizz Air w ślad za Ryanairem zdecydowała się na wprowadzenie sporych zmian w swojej politycy bagażowej. Od 1 listopada 2018 roku pasażerowie, którzy nie wykupią usługi Wizz Priority, będą mogli wnieść na podkład samolotu jedynie niewielki plecak o maksymalnych wymiarach 40x30x20 cm.

Wizz Air– co wpłynęło na zmiany?

Zdaniem linii lotniczych Wizz Air likwidacja darmowego bagażu podręcznego jest spowodowana późnieniami związanymi z kwestiami bagażowymi, które mają wpływ na ponad 10 tysięcy lotów rocznie. Według danych przewoźnika obecnie co trzeci pasażer linii Wizz Air rezerwuje podróż trwającą… trzy dni lub krócej. Krótszy czas podróży sprawia, że pasażerowie chętnie pakują się w bardziej przemyślany sposób, a co za tym idzie, ich bagaże są lżejsze. Wiadomo, że co trzeci klient wykupił bagaż rejestrowany, natomiast co siódmy wybrał bagaż na kółkach, który mógł zabrać na pokład.

Linie lotnicze Wizz Air – nowe zasady przewozu bagażu

Jak podaje oficjalna strona przewoźnika, zmiany wejdą w życie od 1 listopada 2018. Od następnego miesiąca wszyscy pasażerowie będą mogli zabrać ze sobą na podkład jedynie jedną sztukę bezpłatnego bagażu podręcznego, o maksymalnych wymiarach 40x30x20 cm. Podczas lotu należy ją położyć na podłodze pod fotelem. Pasażerowie, którzy zdecydują się na wykupić usługę WIZZ Priority będą mogli również zabrać na pokład dodatkową walizkę na kółkach, której wymiary nie przekroczą 55x40x23 cm. Należy również wspomnieć, że Wizz Air wprowadza najnowszy typ rejestrowanego bagażu o masie 10 kg. Ceny za dodatkowy bagaż zaczynają się od 7 euro.

Usługa Wizz Priority będzie zawierać bezpłatny mały bagaż o maksymalnych wymiarach 40x30x20 cm, nieco większą walizkę na kółkach, której wymiary nie przekroczą 55x40x23 cm, odprawę Priority i pierwszeństwo wejścia na pokład w cenie już od 5 euro.

Wizz Air – kupiłeś bilet wcześniej?

Wiadomo, że zmiany wejdą w życie dopiero 1 listopada. Wizz Air zapewnia, iż do rezerwacji ( bez wykupionej dodatkowej usługi Wizz Priority ) dokonanych przed 10 października zostanie dodany bezpłatny bagaż rejestrowany o masie 10 kg. Osoby, które wykupiły już na 1 listopada bagaż nadany otrzymają bezpłatne pierwszeństwo wejścia na pokład samolotu.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(16)
Mati z PN
4 lata temu
#WizzAir po #1listopada Cześć wszystkim podróżującym :) Pytanko mam, bo jak zwykle mimo dobrego przygotowania zawsze pojawiają się jakieś wątpliwości. Od 1 listopada weszły nowe zasady dot. bagażu już pal licho, że weszły ale moje obawy dotyczą "opisu" bagażu. A niestety nie ma jednoznacznej informacji dotyczącej nomenklatury. Mam Bagaż podręczny w WizzPriority czyli mniejszy 40cm x 30cm x 20cm i oczywiście większy 55x40x23 - i tego większego tyczą się wątpliwości. Na stronach jest napisane "Tylko pasażerowie z wykupioną usługą WIZZ Priority są uprawnieni do wniesienia do kabiny dodatkowej podręcznej walizki na kółkach o maksymalnych wymiarach 55 x 40 x 23 cm..." PYTANIE: Czy ktoś już po 1 listopada leciał z plecakiem o wymiarach odpowiadających walizce "na kółkach" w dokupionej opcji Wizz Priority? Będę wdzięczny za pomoc, wylot jutro o 16 z Kato do Katanii :)
Anna
4 lata temu
Ryanair teraz węgierski Wizz Air kto lata tym barachłem,Irlandzkie linie to typowy krętacz im bardziej czują smród (problemy w swoich liniach)tym więcej jest reklam i niby więcej tańszych lotów.Tak na prawdę jest wręcz odwrotnie nieraz przekonałam się że ceny przelotów na tej samej trasie mają o 100 -150 eur drożej (2 osoby) niż inne linie.Węgierski Wizz Air nie był tani ale teraz biorą "dobry" przykład z Irlandczyków.Fakt raz czy dwa miałam możliwość lecieć Ryanairem ale zrezygnowałam ponieważ : po pierwsze chciałam dolecieć i nie psuć sobie wakacji(rezerwacja hotelu itp),po drugie w razie braku lotu nie chandryczyć się z tymi kombinatorami co do zwrotu kosztów o czym można poczytać sobie w sieci wspomnienia nie tylko Polaków ale i Brytyjczyków.Myślę że te inne linie budżetowe powinny się zastanowić się nad takim postępowaniem i nie tracić swoich stałych klientów.Ceny mogą trochę rosnąć w związku z kosztami lotu ,ale nie można ludzi tak bezczelnie nabijać w butelkę.......
aaaa
4 lata temu
czyli damska torebka się nie mieści w normach. bzdura
barb
4 lata temu
co za glupi tytuł.... przecież bagaż darmowy wciąż jest!
Ostrzegacz
4 lata temu
Są kraje, gdzie zabiera się pasażerom paszporty i wszelkie dokumenty przed podróżą samolotem, są one przekazywane później do hotelu lub przewodnika. Przy powrocie do kraju do samo...
Lot niespotyk...
4 lata temu
Ważną zatoki więcej napoi wyskokowych
pinki
4 lata temu
nic nowego wszystko wróciło do stanu sprzed 2 lat jak dobrze pamiętam. O co całe halo???
pawel-qubaz
4 lata temu
Wina PiS-u!
walidus
4 lata temu
Nie 1 listopada, a parę miesięcy temu!
bąbel
4 lata temu
Ludzie bez krzyku :). Polak potrafi :) i zdoła spakować się na 4 dniowy wyjazd do tak małego dupslika :). Przecież nie powiedziano co można ubrać na siebie :). Potrafimy panowie z lotnictwa:).
olo
4 lata temu
jejku....olac te linie latac innymi
takitam
4 lata temu
Ale ja bym poszedl dalej. Niech ustala srednia wage pasazera i pasazer powinien moc wniesc bagaz adekwatny do roznic w wadze. Jak ktos wazy 70 kg a ktos inny 100 kg to ten co wazy 70 musi placic tyle samo ?
ko
4 lata temu
Niedługo będą ograniczenia w grubości tkaniny ubrań jakie mamy na sobie.
barpara
4 lata temu
teraz Może być Dalej..
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić