o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na

Wojsko na ulicach Piekar, ludzie zaskoczeni. "Nie ma wojny"

35
Podziel się

"Wojsko wkroczyło do Piekar Śląskich" czy "Żołnierze na ulicach!" - informują śląskie portale. Władze miasta potwierdzają, ale i uspokajają: to ćwiczenia, choć nietypowe, bo nie na poligonie, ale tuż przy blokach dużego osiedla.

Armia ćwiczyć będzie przy osiedlu w Piekarach Śląskich do 4 kwietnia
Armia ćwiczyć będzie przy osiedlu w Piekarach Śląskich do 4 kwietnia (Dziennik Zachodni/Polska Press/EN)
bErsFPtx

Choć władze Piekar od kilku dni zapowiadały, że na ulicach miasta mogą pojawić się ciężkie wozy wojskowe, to wielu mieszkańców było zaskoczonych widokiem z okien w piątkowy poranek.

- To wyjątkowa sytuacja i pierwsze takie manewry. Stąd nasze wcześniejsze komunikaty skierowane przede wszystkim do osób starszych, aby - widząc ciężki sprzęt - nie pomyślały, że to wojna - mówi Wirtualnej Polsce Sylwia Łysakowska z biura prasowego magistratu w Piekarach Śląskich.

Manewry są wyjątkowe, bo po raz pierwszy odbywają się na pokopalnianych nieużytkach, tuż przy blokach os. Wieczorka przy ul. Szmaragdowej oraz przy autostradzie A1.

bErsFPtz

- Dowódca 34. Śląskiego Dywizjonu Rakietowego Obrony Powietrznej w Bytomiu poprosił nas o pomoc w znalezieniu potrzebnego miejsca, a my się zgodziliśmy użyczyć ten teren - stwierdza urzędniczka.

Zdaniem samorządowców działania żołnierzy mogą być atrakcją dla mieszkańców.

bErsFPtF

Pod czujnym okiem lokatorów

Mundurowi zaczęli więc w piątek rano na osiedlowych uliczkach przygotowywania do ćwiczeń taktyczno-specjalnych pod kryptonimem "MARSZ-19". Manewry polegają na "przemieszczaniu się żołnierzy i sprzętu na nowe stanowisko, aby bronić wskazanego obiektu". Wszystko pod czujnym okiem mieszkańców.

W ćwiczeniach weźmie udział 300 żołnierzy - podaje dziennikzachodni.pl. Wojskowi przewożą na os. Wieczorka stacje radarowe, wyrzutnie rakietowe Newa i armaty przeciwlotnicze.

bErsFPtG

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Tomasz Siemoniak drwi z Beaty Szydło. "Coś niesłychanego"

bErsFPua
KOMENTARZE
(35)
arni
2 lata temu
pewnie szukają złotego pociągu :P
bartek
2 lata temu
i czym się to wojsko chwali starą T-55 z lat 60 po modernizacji śmiech na sali!!!
ehmm
2 lata temu
ja to widze cwiczenia PIS ktore bedzie chcialo przejac wladze w kraju po przegranych wyborach ....
bErsFPub
55 DP REZ.
2 lata temu
W okolicy wzgórze 310 - NAMIARKI w Bobrownikach - Było 17 obiektów militarnych - schrony bojowe i bierne,tradytory artyleryjskie, schrony amunicyjne i koszary gdzie dziś znajduje się przedszkole. W czasie II wojny światowej w kampanii wrześniowej ostrzeliwano teren III RZESZY w kierunku BEUTHEN - (BYTOM) z tradytora. Odcinek OBSZARU WAROWNEGO "ŚLĄSK" - PUNKT OPORU"BOBROWNIKI"- obsadzali żołnierze z będzińskiego 11 pułku piechoty,który został z braku miejsca w Będzinie w swych rodzimych koszarach im.Józefa Piłsudskiego detaszowany do Tarnowskich Gór gdzie pozostał do 1939 roku. W Będzinie pozostał 23 Pułk Artylerii Lekkiej z którego detaszowano II dyon artylerii do Żor gdzie bronili m.in.Rybnika w 1939 roku. Zagłębiacy przelewający krew za Polski Śląsk ! Wracając do wzgórza NAMIARKI - z błędu w projektowaniu trasy AUTOSTRADY A1 - "przecięli" w3.14$du wzgórze 310 niszcząc kilka obiektów i charakter samego wzgórza z jego unikalną formą ukształtowania z ARCHITECTURA MILITARIS.
marek
2 lata temu
Toż to szok,a w Belgii,Francji i Holandii normalnie,żołnierze chodzą z ostrą amunicją po ulicach, to efekt przyjęcia POkojowych "uchodźców".
Jan.
2 lata temu
Bzdura. Nic nie dzieje się bez przyczyny. Może sprawdzają jak ludzie reagują na widok armii w mieście. A może boją się że fala niezadowolenia z Francji przeleje się na resztę europy.
GIT
2 lata temu
Niech ćwiczą prawidłowo
trep
2 lata temu
tego typu ćwiczenia w Niemczech, Belgi czy Holandii to norma! NATO tak ćwiczy!
hanys
2 lata temu
ALARM! Polska zajęła ŚLĄSK! tUSK RATUJ!
patrzcie i PO...
2 lata temu
Lemingi w szoku, bo za rudego , to siemoniak tylko tablice mendelejewa zakupił i złożył w piwnicach, to był cały obraz polskiej armii.
wania
2 lata temu
Będą ćwiczyć tłumienie rewolucji .
cxv
2 lata temu
jak wojsko rozwija mi pod domem wyrzutnie rakietowe to jak mam to odebrac - wojna . przygotowanie do wojny , zła sytuacja militarna w RP, jest zabrozenie itp. Tak to wyglada ni tego nie zmieni .
Tomek
2 lata temu
Bez Miśka to już nie to samo.
bErsFPtT
R.I.P
2 lata temu
Tak się przyzwyczaja ludzi do wojska na ulicach.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić