Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Filip Skowronek
|

"Wstawaj pan, bo nikt nie będzie pana dźwigać". Skandaliczne zachowanie lekarzy i pielęgniarek

47
Podziel się:

Pielęgniarki i lekarz stoją nad leżącym na podłodze pacjentem. "Wstań pan" - krzyczy jedna z pielęgniarek do pacjenta. Opublikowane w internecie nagranie z lubińskiego szpitala wywołało prawdziwą burzę w sieci.

"Wstawaj pan, bo nikt nie będzie pana dźwigać". Skandaliczne zachowanie lekarzy i pielęgniarek
(Youtube.com)

- Wstań pan! Nikt pana dźwigać nie będzie! - stanowczym głosem wydaje polecenia jedna z pielęgniarek. Stoi nad leżącym na szpitalnej posadzce półprzytomnym mężczyzną. Wokół jej koleżanki, również nie spieszą się z pomocą. "Trzeba iść prywatnie, żeby podnieśli, bo limit podnoszenia pacjentów na ten rok został już wykorzystany" - kpi jeden z komentujących. "Najpierw się uśmiałem, bo w punkt. Potem się zasmuciłem, bo w punkt" - odpowiada mu inny użytkownik.

Niektórzy zwracają jednak uwagę na niejasność przedstawionej na nagraniu sytuacji. Pokrzykująca pielęgniarka wyraźnie wspomina, że pacjent to stały "klient" izby (wytrzeźwień). Nie wiadomo też, dlaczego pacjent faktycznie znalazł się na posadzce. Osoba, która opublikowała nagranie twierdzi, że mężczyzna uderzył głową w kafle. Wcześniej zdiagnozowano u niego zagrażającego życiu guza mózgu.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(47)
kris
5 lata temu
Nie wiedziałem, że w kwietniu w Lubinie chodzi się w japonkach.
pacjentka
5 lata temu
Jako pacjentka ( trzeźwa!!!!!!!!!!!!!!!!) doznałam w szpitalu wiele upokorzenia i to ze strony lekarzy i pielegniarek.Zero intymności!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Najlepiej żeby jeszcze inni pacjenci sie naoglądali a także odwiedzający czy panowie konserwatorzy! Nic sie nie zmienilo od lat. Oczywiście nie można wszystkich wrzucać do jednego wora
loko
5 lata temu
Ilu hejterów podniosło kiedyś obcego, schlanego grubasa leżącego na chodniku lub trawniku?
Zniesmaczony
5 lata temu
Smutne to wszystko. Rozliczając podatek wpisałem ile zapłaciłem na NFZ, było to ponad 14,5 tys. zł. Od wielu lat nie byłem u lekarza, ale gdy chciałem zapisać żonę to musiałem ustawić się przed przychodnią po 6 rano, czekać na deszczu wśród chorych ludzi do 7-ej aż otworzą przychodnię, a i tak byłem czterdziesty. Co do szpitali - to ordynatorzy i ich zastępcy już dawno je sprywatyzowali, mają sprzęt i szpital za friko, a pacjenci są prywatni. Kasa leci, a inwestować nie trzeba. Jeżeli ktoś przyjdzie bez wpisowego - to dostanie kopa tak jak na filmiku. Smutna prawda.
Al-meh-red
5 lata temu
Jakby jeden z drugim znali chociaż odrobinę przepisy BHP dotyczące limitów podczas podnoszenia, dźwigania ciężarów w czasie wykonywania pracy, to by głupot w necie nie zamieszczali. Nikt nie będzie spasionego wieprza podnosił i narażał swojego zdrowia. Jak żre po 18, pije alko i jara szlugi, to CH mu w D.
xxl
5 lata temu
Myślicie że pielęgniarka która waży 60 kg ma siły by podnieść faceta 120 kg , spróbujcie sami .
Gg
5 lata temu
Niema to jak zobaczyc w filmie swoja gebe i czepiac sie ludzi za film.stare babska co jak od kawy i plotek sa oderwane sie znecaja na innych
obiektywny
5 lata temu
Reformy PIS przynoszą opłakane efekty. A ten filmowiec mógł pomóc ale wolał filmować.
Sorry pielegn...
5 lata temu
Pielegniarka
rena
5 lata temu
niestety tak wygląda polska słuzba zdrowia. Ja nie wiem ile zarabiają pielęgniarki ale dla mnie liczy się CZŁOWIEK. Większość ludzi w tym kraju zarabia mało ale i większość swoją pracę wykonuje solidnie. Opieka nad pacjentem to jest ich praca. Same to wybrały
jacek20000
5 lata temu
narąbany jak ,,, żenada klienta, który wrzucił, no tania sensacja, fakt, było zadzwonić na 112...
mile
5 lata temu
W ubiegłym roku kilka razy leżałem po operacjach w różnych szpitalach i wielokrotnie słyszałem takie słowa pielęgniarek, taki jest obecnie standard opieki medycznej.
gosc
5 lata temu
to jest ta dobra zmiana pani straszydlo
Pytam
5 lata temu
Dobry Samerytanin by go wziol i zapłacił , gdzie jest Chrześcijanizm w tym kraju?!?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić