o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na

Wybory parlamentarne 2019. O wyniku PiS może zdecydować kilka ostatnich dni. Badanie dla WP

1
Podziel się

Wybory parlamentarne 2019. Zdecydowanie najbardziej zmobilizowani są wyborcy Prawa i Sprawiedliwości - wynika z badania Wirtualnej Polski przeprowadzonego na panelu Ariadna. Wszystko wskazuje też na to, że o wyniku wyborów mogą zdecydować wydarzenia ostatnich dni.

Wybory parlamentarne 2019. Najnowsze badanie
Wybory parlamentarne 2019. Najnowsze badanie (East News)
bEhMcQDF

Wybory parlamentarne już w niedzielę. Trwa ostatni dzień kampanii i ostra walka o każdy głos. Wszystkie ostatnie sondaże wskazują na wygraną PiS. Okazuje się, że ta partia może najbardziej liczyć na swoich zwolenników.

W badaniu przeprowadzonym dla Wirtualnej Polski aż 42 proc. osób stwierdziło, że najbardziej zmobilizowanych wyborców ma właśnie ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego razem z Solidarną Polską i Porozumieniem. Spora część badanych, bo aż 37 proc., nie ma zdania na ten temat. Jedynie 8 proc. ankietowanych wskazało na Koalicję Obywatelską.

bEhMcQDH

Na pytanie, które ugrupowanie polityczne ma najmniej zmobilizowanych wyborców, głosy rozkładały się podobnie. Według naszych ankietowanych najmniej zmobilizowani są sympatycy Federacji. Tak uważa 15 proc. badanych. Na drugim miejscu znalazła Konfederacja z 12 proc. Taki sam proc. badanych wskazało też w swojej odpowiedzi Koalicję Obywatelską.

Jedynie 5 proc. badanych uznało, że najmniej zmobilizowani wyborcy są wśród zwolenników PiS.

Zapytaliśmy także badanych, kiedy podjęli decyzję, że w najbliższych wyborach zagłosują na wybrane ugrupowanie polityczne. Najwięcej osób, bo 37 proc. odpowiedziało, że w ostatnim roku. Odpowiedź "ponad cztery lata temu" wybrało 18 proc. badanych.

bEhMcQDN

Aż 16 proc. podjęło taką decyzję w ciągu ostatnich kilku dni.

4 proc. ankietowanych natomiast zamierza podjąć decyzję przy urnie wyborczej, bo jeszcze nie wiedzą, na kogo zagłosować.

bEhMcQDO

Badanie zostało przeprowadzone dla Wirtualnej Polski na panelu Ariadna metodą CAWI na próbie 1029 osób w wieku od 18 lat w dniach od 8 do 11 października 2019 roku.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEhMcQEi
Źródło:
CEO
KOMENTARZE
(1)
Polak
2 lata temu
TYLKO NA PIS bede głosował,bo sa wiarygodni i dlatego bede głosował na PIS
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić