Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Piotr Białczyk
|
aktualizacja

Wyniki wyborów 2019. Kiedy PKW policzy głosy?

0
Podziel się:

Zakończyły się wybory parlamentarne 2019. PKW przekazała informację o przypadkach łamania ciszy wyborczej w całym kraju. Przedstawiciele Komisji Wyborczej zapowiedzieli też kiedy poznamy ostateczne wyniki wyborów parlamentarnych.

Wybory parlamentarne 2019. PKW podsumowuje głosowanie
Wybory parlamentarne 2019. PKW podsumowuje głosowanie (East News, Jan Bielecki/East News)

- Mogę potwierdzić, że między godziną 14 a 18 doszło w sumie do 11 przypadków łamania przepisów: 6 z Kodeksu karnego oraz 5 z Kodeksu wyborczego. W związku z dwoma zdarzeniami doszło do zatrzymania 2 osób - przekazał sędzia Wojciech Kręcisz.

Do pierwszego zatrzymania doszło w Dakowach Mokrych (woj. wielkopolskie). Tam jedna osoba próbowała wynieść karty do głosowania. - Druga sytuacja, znacznie bardziej drastyczna, odbyła się w lokalu w Dobroszycach. Tam doszło do rękoczynów, sprawca uderzył jednego z członka komisji. Napastnik został natychmiast zatrzymany - dodał sędzia Kręcisz.

Ponadto w jednej z komisji wyborczej członek składu pojawił się w lokalu nietrzeźwy - w wydychanym powietrzu znalazło się 0,53 mg alkoholu na decymetr sześcienny. - W komisji nr 178 w Łodzi jeden z członków komisji był uzbrojony. Broń była legalna, a ta osoba miała na nią pozwolenie. Po zdeponowaniu broni w mieszkaniu, wrócił do prac komisji - przekazał sędzia Kręcisz.

Wybory parlamentarne 2019. Kiedy poznamy oficjalne wyniki?

Państwowa Komisja Wyborcza nie przekazała kolejnych danych dot. frekwencji wyborczej. - Dane frekwencyjne uzyskamy wtedy, kiedy zostaną nam przekazane wyniki z 41 okręgów do Sejmu i 100 do Senatu. Czyli podamy je razem z oficjalnymi wynikami wyborów - przyznał przewodniczący PKW sędzia Wiesław Kozielewicz.

- Kiedy poznamy wyniki wyborów? Przebieg jest dwuetapowy (...) ale mogę zapewnić, że nie wcześniej niż późnym wieczorem w poniedziałek. Jednak najpewniej będzie to we wtorek rano - dodał sędzia Wiesław Kozielewicz.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

KOMENTARZE
(0)
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić