oprac. Arkadiusz Jastrzębski| 
aktualizacja 

Wybory prezydenckie 2020. Adam Bodnar o kandydowaniu

9
Podziel się:

Rozwiewam wątpliwości: nie wystartuję w wyborach - powiedział Adam Bodnar, Rzecznik Praw Obywatelskich Zaznaczył, że na tę decyzji ma wpływ szereg okoliczności.

Adam Bodnar, Rzecznik Praw Obywatelskich
Adam Bodnar, Rzecznik Praw Obywatelskich (PAP, Leszek Szymański)

- Zawarłem z obywatelami, parlamentarzystami i współpracownikami pewien kontrakt i zamierzam go wypełnić. Kadencja RPO twa pięć lat i kończy się we wrześniu 2020 r - powiedział dr Adam Bodnar na antenie TOK FM. - Najwyższa staranność i najwyższa sumienność wymagają od Rzecznika takiego postępowania - dodał.

Bodnar zapowiedział również, że nie będzie ponownie ubiegał się o funkcję RPO, aby uniknąć zagrożeń związanych z dłuższym pełnieniem jednej funkcji przez jedną osobę.

- Nie wykluczam w przyszłości zaangażowania w służbie publiczną, a tym jest także zostanie politykiem. Jestem jednak przede wszystkim naukowcem - zaznaczył rzecznik.

Zobacz także: Gazeta Wyborcza wskazuje potencjonalnego kandydata na prezydenta. Sienkiewicz zirytowany artykułem

Adam Bodnar odniósł się również do aktualnej sytuacji publicznej. Podkreślił, że większość opozycji w Senacie ma "fundamentalne znaczenie dla procedowania ustaw". - Mieliśmy w poprzedniej kadencji przypadki działania w bardzo szybkim tempie. Teraz to się zmieni, więc to dobra informacja dla obywateli - ocenił RPO na antenie TOK FM.

Komentując wystąpienie w Sejmie Antoniego Macierewicza i jego słowa o konieczności obrony wartości katolickich, Bodanar zauważył, że ochrona rodziny "nie stoi w sprzeczności z ideami lewicowymi".

- Debata ws. definicji małżeństwa w Konstytucji trwa. Z kolei w przypadku związków partnerskich nie ma potrzeby zmiany Konstytucji, a trzeba przyjąć ustawę - stwierdził.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić