oprac. Bartosz Goluch| 

Wybrano nowego prezesa Polskiego Radia. To sędzia Trybunału Stanu

10
Podziel się:

Andrzej Rogoyski został nowym prezesem Polskiego Radia. W przeszłości był wiceprzewodniczącym Trybunału Stanu. Na stanowisku prezesa zastąpił Jacka Sobalę, którego obowiązki pełnił od sierpnia tego roku.

Andrzej Rogoyski został wybrany prezesem Polskiego Radia
Andrzej Rogoyski został wybrany prezesem Polskiego Radia (PAP)

Pod koniec sierpnia Rada Mediów Narodowych zdecydowała o ostatecznym odwołaniu zawieszonego wcześniej Jacka Sobali z funkcji prezesa Polskiego Radia. Jego obowiązki tymczasowo przejął Rogoyski. W czwartek zdecydowano o mianowaniu go na stałe.

Jak informuje portal wirtualnemedia.pl, Rogoyski był jedynym kandydatem ubiegającym się o tę funkcję. Za jego kandydaturą zagłosowali związani z PiS Krzysztof Czabański, Joanna Lichocka i Elżbieta Kruk, natomiast od głosu wstrzymali się Juliusz Braun z Platformy Obywatelskiej oraz Grzegorz Podżorny z Kukiz'15.

Andrzej Rogoyski został trzecim prezesem Polskiego Radia od 2016 roku. Wcześniej tę funkcję piastowali Jacek Sobala oraz Barbara Stanisławczyk-Żyła.

Zobacz także: Zobacz także: Mel Gibson w nowym spocie Polskiej Fundacji Narodowej

Rogoyski trafił do Polskiego Radia z Trybunału Stanu, w którym zasiadał od marca 2017 roku. Jego kandydaturę na wiceprzewodniczącego TS zgłosiło Prawo i Sprawiedliwość. Rogoyski jest absolwentem wydziału Prawa Kanonicznego Akademii Teologii Katolickiej, ukończył też prawo na UW. Był szefem NZS na ATK, w czasie strajków studenckich stał na czele komitetu strajkowego. Od lat 90. prowadzi praktykę adwokacką. Przewodniczył również radzie nadzorczej Polskiego Radia.

Źródło: wirtualnemedia.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić