oprac. Magdalena Nałęcz-Marczyk,oprac. Krystian Winogrodzki| 
aktualizacja 

Wybuch na Manhattanie. Eksplodowała bomba terrorysty z Bangladeszu. Są ranni

64

Eksplozja na nowojorskim dworcu autobusowym. Jak podała straż pożarna ranne zostały cztery osoby. Policja zatrzymała 27-letniego Akayeda Ullaha z Bangladeszu. Przy mężczyźnie znaleziono improwizowaną bombę i okablowanie. Nowojorscy funkcjonariusze poinformowali, że Ullah nie działał z inspiracji ISIS.

Dworzec znajduje się przy Times Square
Dworzec znajduje się przy Times Square (East News)

- To były dwa oddzielne wybuchy, dzieliły je sekundy - powiedział w rozmowie z CNN świadek zdarzenia. Jak poinformowała nowojorska straż pożarna ranne zostały cztery osoby. Nie ma zagrożenia życia dla poszkodowanych.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Bomba wybuchła o godz. 7:45 czasu lokalnego na nowojorskim dworcu Port Authority, w podziemnym przejściu. Policja zatrzymała osobę, która prawdopodobnie jest odpowiedzialna za sytuację i chciała dokonać samobójczego zamachu. Znaleziono przy niej okablowanie i improwizowaną bombę.

Podejrzany mieszka w USA od 7 lat, pochodzi z Bangladeszu. Ma 27 lat. Policja z Nowego Jorku podała, że zamachowiec nie przyznał się, że ma jakieś związki z ISIS. Komisarz James Patrick O'Neill zapowiedział oświadczenie w tej sprawie. Burmistrz Bill de Blasio twierdzi, że Ullah działał sam.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Port Authority Bus Terminal, na którym doszło do wybuchu, jest największym terminalem autobusowym Stanów Zjednoczonych.

Źródło: ABC News, nypost.com, CNN

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić