Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Magdalena Nałęcz
|
aktualizacja

Wyniki wyborów 2019. Michał Dworczyk robi zastrzeżenie ws. obietnic PiS

7
Podziel się:

Wyniki wyborów 2019 nie pozostawiają wątpliwości - rządzący utrzymają władzę w kraju. Szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk zdystansował się jednak do obietnic, które w ostatnim czasie składało PiS.

Wyniki wyborów parlamentarnych 2019. Michał Dworczyk wyjaśnił, jak PiS zamierza spełnić swoją obietnicę
Wyniki wyborów parlamentarnych 2019. Michał Dworczyk wyjaśnił, jak PiS zamierza spełnić swoją obietnicę (PAP, Tomasz Gzell)

- W ciągu pierwszych 100 dni zostaną uchwalone ustawy albo przygotowane programy rządowe dot. małego ZUS, 13. i 14. emerytury, pakietu kontrolnych badań profilaktycznych, budowy 100 obwodnic i planu dojścia do równych dopłat dla rolników - powiedział 7 października Jarosław Kaczyński.

W poniedziałek szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk zastrzegł, że "w ciągu pierwszych 100 dni prac nowego parlamentu może nie udać się wdrożyć zapowiadanych pięciu kluczowych rządowych projektów".

- Nie ma jeszcze decyzji, który z tych projektów - część z nich to ustawy, a część programy - będzie realizowany jako pierwszy. (...) Natomiast (...) w ciągu pierwszych 100 dni zostanie rozpoczęta realizacja tych programów - stwierdził Dworczyk.

Zobacz także: Zobacz: Wyniki wyborów 2019. Co dalej z Mateuszem Morawieckim? Jacek Sasin odpowiada:

Jak zaznaczył, rządzący nigdy nie twierdzili, że w ciągu 100 dni te obietnice zostaną zrealizowane. - Część ustaw uda się pewnie uchwalić, część trafi do Sejmu jako projekty rządowe. Proces legislacyjny ma też swoją dynamikę, więc może się nie udać wszystkich tych projektów uchwalić w ciągu pierwszych 100 dni - stwierdził Michał Dworczyk.

PKW poinformowało, że po podliczeniu głosów z 91,92 proc. obwodowych komisji Prawo i Sprawiedliwość w wyborach do Sejmu zdobyło 44,38 proc. głosów. Oficjalne wyniki poznamy w poniedziałek wieczorem lub we wtorek rano.

Źródło: Radio ZET

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(7)
Jfud
3 lata temu
Ale podobny do Zełeńskiego, Prezydenta Ukrainy...
Paweł1976
3 lata temu
Kłamali Kłamią I BĘDĄ Kłamać
...
3 lata temu
A w nocy nie da się uchwalić? :D
Oby
3 lata temu
Cała nadzieja w senacie
mirek
3 lata temu
O czym to świadczy .Ze oszukali swoich wyborców .Obiecując a teraz się okazuje ,że to wszystko lipa .A naród uwierzył ,masakra
prawda wychod...
3 lata temu
''W poniedziałek szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk zastrzegł, że "w ciągu pierwszych 100 dni prac nowego parlamentu może nie udać się wdrożyć zapowiadanych pięciu kluczowych rządowych projektów".''
arturdeka
3 lata temu
i 100 nocy
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić