Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Tomasz Molga
|

Wyniki wyborów 2019. Sławomir Neumann mówił: "rzygam Tczewem". Ludzie i tak na niego głosowali

5
Podziel się:

Wyniki wyborów parlamentarnych pokazują, że część wyborców gotowa jest wybaczyć największe obelgi. Mimo afery z taśmami Sławomira Neumanna, gdzie padły słowa o "rzyganiu Tczewem", na kandydata zagłosowało ponad 1000 mieszkańców tego miasta.

Wyniki wyborów parlamentarnych. Sławomir Neumann mówił, że "rzyga Tczewem", ale i tak dostał tam głosy.
Wyniki wyborów parlamentarnych. Sławomir Neumann mówił, że "rzyga Tczewem", ale i tak dostał tam głosy. (East News, Jacek Domiński)

Sławomir Neumann - jeden z liderów Platformy Obywatelskiej i lider listy POKO - zebrał w regionie ponad 21,5 tys. głosów (dane częściowe Państwowej Komisji Wyborczej)
. Uzyskał czwarty wynik w okręgu wyborczym Gdańsk. Wyprzedzili go Jarosław Wałęsa, Piotr Adamowicz i Agnieszka Pomaska. Kandydaci komitetu Koalicji Obywatelskiej uzyskali 41 proc. poparcia.

Wyniki wyborów 2019. Sławomir Neumann sponiewierał wyborców. I tak głosowali

Dokładnie 1182 osoby zagłosowały na Sławomira Neumanna z miasta Tczewa. Co należy uznać za wynik co najmniej zdumiewający. Zaledwie tydzień przed wyborami TVP ujawniło taśmy, na których polityk kompromitował się w oczach mieszkańców Tczewa (woj. pomorskie).

- "Rzygam tym Tczewem. Słowo honoru ci daję, rzygam Tczewem [...] Dlatego, mówiąc szczerze, nie chcę zajmować się Tczewem, bo tam są same p...by, naprawdę”- brzmiały słowa Sławomira Neumanna. Na taśmach zarejestrowano spotkanie, które miało miejsce w biurze Platformy Obywatelskiej w Gdańsku pod koniec 2017 r.

Zobacz także: Zobacz też: Publicyści o wyniku Koalicji Obywatelskiej

Po ujawnieniu nagrania wielu mieszkańców Tczewa poczuło się obrażonych. Sprawę relacjonował lokalny portal i tym doniesieniom towarzyszyło wielkie oburzenie. "Panie Neumann! Żałuję wszystkich głosów, jakie na pana oddałem! Jednocześnie cieszę się, bo teraz wiem co pan myśli o mnie i o innych mieszkańcach Tczewa! Już nigdy na pana nie zagłosuję! Po takich słowach powinien pan odejść ze sceny politycznej na zawsze!" - brzmiał jeden z wielu podobnych komentarzy.

Wyniki wyborów 2019. Wyborcy wybaczyli

A jednak znaleźli się tacy, którzy przełknęli zniewagę i oddali głos na polityka. Przypomnijmy, że przeprosił za swoje słowa. Tłumaczył, że nie adresował ich do mieszkańców Tczewa, ale do innych działaczy PO z tego miasta. - W PiS musi być pożar w związku z kryzysem w służbie zdrowia, skoro sięgają w brudnej kampanii do nielegalnych nagrań - mówił Wirtualnej Polsce, komentując opublikowane taśmy.

Dodajmy, że to nie jedyna afera, która wyborcy wybaczyli podczas głosowania. Marek Kuchciński (PiS), bohater afery z prywatnymi lotami rządowymi samolotami, uzyskał wysokie poparcie na Podkarpaciu. Aż 61 262 osób zagłosowało na Marka Kuchcińskiego w wyborach parlamentarnych 2019.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
WP Wiadomości
KOMENTARZE
(5)
Nie dziwi nic...
3 lata temu
Okiem opozycji polecam ,, Tylko m możemy kraść wiertarki auta i nie płacąc zjeść w sklepie czekoladę banana gdyż mamy swoje sądy Sądy Neumana Tylko my możemy robić przekręty wyborcze tylko przez nas może być Konstytucja łamana gdyż mamy swoje sądy Sądy Neumana Musi odzyskać władzę nasza jak rodzina grupa cwana pomogą nam w tym nasze Sądy Sądy Neumana.
Teleranek
3 lata temu
Poniewaz ludzie potrafią myśleć i wiedzą,ze mówił o paryjniakach ze swojego ugrupowania a nie o mieszkańcach.... Wiem, wiem TVP twierdzi inaczej...
Jjj
3 lata temu
Prawde mowil. Mieszkam nie daleko Tczewa. I glosowalem na niego.
70% dla POPiS
3 lata temu
Co w tym dziwnego? Polacy nie mają rozumu ani godności człowieka.
sceptyk
3 lata temu
"Syndrom sztokholmski - ofiara broni swojego oprawcę..."
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić