Katarzyna Bogdańska
Katarzyna Bogdańska| 
aktualizacja 

Wyrok ws. zabójstwa Ewy Tylman

42
Podziel się:

Poznański sąd wydał wyrok ws. tajemniczej śmierci 26-letniej Ewy Tylman. Adam Z. oskarżony o zabójstwo kobiety został uniewinniony.

Ewa Tylman zaginęła w listopadzie 2015 roku
Ewa Tylman zaginęła w listopadzie 2015 roku (East News)

Adam Z. nie zabił Ewy Tylman - tak orzekł dziś sąd w Poznaniu. Już się mówi o porażce prokuratury.

Adam Z. był oskarżony o zabójstwo z tzw. zamiarem ewentualnym. Oznacza to sytuację, gdy sprawca przewiduje możliwość popełnienia przestępstwa i godzi się na to.

Ojciec Ewy Tylman po ogłoszeniu wyroku nie wytrzymał i zaczął krzyczeć do Adama Z., jak może milczeć, gdy on stracił córkę. Sąd ostatecznie poprosił mężczyznę o opuszczenie sali.

Sędzia w uzasadnieniu wyroku powiedziała, że nie udało się jednoznacznie ustalić, co stało się nad rzeką. Dodatkowo Adam Z. zniknął z kamer monitoringu na zaledwie 5 minut i to za mało czasu, by dopuścił się zbrodni.

Sąd uprzedził, że istnieje możliwość zmiany kwalifikacji czynu na nieudzielenie pomocy, za co grozi do 3 lat więzienia. Od tego czasu Adam Z. był na wolności.

Ewa Tylman. Tą sprawą żyła całą Polska

Przypomnijmy, że 26-letnia Ewa Tylman zaginęła w nocy z 22 na 23 listopada 2015 r., gdy wracała po imprezie do domu. Odprowadzał ją kolega Adam Z.

Poszukiwania kobiety trwały wiele miesięcy. Włączyło się do nich m.in. wynajęte przez rodzinę Tylman biuro Krzysztofa Rutkowskiego. W lipcu 2016 r. z Warty wyłowiono jej ciało.

Według prokuratury, Adam Z. zepchnął Tylman ze skarpy, a potem nieprzytomną wrzucił do wody.

Prokurator chciał dla Adama Z. 15 lat więzienia, rodzina Ewy Tylman - dożywocia.

Nikt nie widział, co wydarzyło się nad Wartą. Nie nagrały tego też kamery monitoringu. Adam Z. nie przyznał się do winy. Jego obrońca przekonywał, że w sprawie nie ma dowodów winy oskarżonego i wnosił i o uniewinnienie.

Zobacz aktualne wiadomości na WIADOMOSCI.WP.PL.

Wiesz coś więcej na temat tego zdarzenia? Prześlij nam informację, zdjęcie lub wideo przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić