Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Klaudia Stabach
Klaudia Stabach
|

Zaatakował gazem łzawiącym, bo kierowca wymusił na nim pierwszeństwo

7
Podziel się:

Kierowca samochodu osobowego tak bardzo zdenerwował się wymuszeniem na nim pierwszeństwa przez miejski autobus, że postanowił pojechać za nim, wsiąść do pojazdu, wszcząć bójkę z kierowcą, a na koniec zaatakować gazem łzawiącym.

Zaatakował gazem łzawiącym, bo kierowca wymusił na nim pierwszeństwo
(Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY)

Do całej sytuacji doszło w Gdyni. Jak donosi portal trojmiasto.pl wszystko zaczęło się od tego, że mężczyzna prowadzący autobus wymusił pierwszeństwo na rondzie. Kierowca z subaru postanowił rozprawić się z nim za to i gdy tylko autobus zatrzymał się na przystanku, to ten od razu wsiadł do niego. "Zapytałem czy nie obowiązują go przepisy i chciałem zrobić mu zdjęcie. To go rozjuszyło, próbował wyrwać mi telefon i uderzył mnie w plecy, gdy odwróciłem się, bo nie chciałem mu go oddać. Dopiero wtedy - w samoobronie - użyłem gazu" - twierdzi mężczyzna. Jednak według jego opinii, to on jest tutaj najwięszym poszkodowanym. "Kierowca wysiadł i zaczął mnie okładać oraz kopać" - dodaje.

Policja zakończyła już przesłuchiwanie obu kierowców. Jak dowiedzieliśmy się, obaj złożyli zawiadomienie: kierowca subaru twierdzi, że został zaatakowany i pobity przez kierowcę autobusu, z kolei kierowca autobusu twierdzi, że został zaatakowany i spryskany w twarz gazem przez kierowcę subaru.

Pasażerowie, którzy w tym czasie podróżowali miejskim autobusem podtrzymują wersję kierowcy tego pojazdu. "Warto podkreślić, że za kierowcą autobusu murem stanęli pasażerowie, jeden z nich - nie wiedząc, że wszystko rejestrują kamery monitoringu - podbiegł do samochodu napastnika i wyrwał przednią tablicę rejestracyjną, aby pozostał dowód ataku - powiedział portalowi trojmiasto.pl Marcin Gromadzki, rzecznik gdyńskiego ZKM.

Policja bada sprawę, jak na razie żaden z kierowców nie usłyszał zarzutów.

źródło: trojmiasto.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(7)
daga
6 lat temu
już dawno mówię, że wszyscy kierowcy powinni przechodzić testy psychologiczne. Niestety nie każdy ma predyspozycję do prowadzenia pojazdu, co coraz częściej jest widoczne na drogach
kolo
6 lat temu
Ale urwał! ... Tablicę rejestracyjną. Dobry kozak :)
tom
6 lat temu
popieram kierowcę subaru, panuje totalne bezprawie, łamiący przepisy są bezkarni, zwróćcie uwagę na parkowanie samochodów, można zaparkować jak się chce na osiedlowym parkingu czy pod hipermarketem, nie w liniach, w poprzek i ważne że on zaparkował, ani Policja ani SM nie reagują, ale fotoradary poza miastem stawiają.
ona
6 lat temu
Kierowcy Subaru trzeba zabrać prawo jazdy dożywotnio i zamknąć go w PSCIHATRYKU
1~~
6 lat temu
Ten kierowca subaru ma nierówno pod sufitem.
jan
6 lat temu
wyrwał tablicę rejestracyjną aby był dowód .... hehe - no normalne zniszczenie mienia
gosc
6 lat temu
Musi mieć plecy w policji, partii lub mafii, upss przecież to jedno i to samo.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić