Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Artykuł sponsorowany

Zadbaj o komfort swój i najbliższych podczas codziennych dojazdów!

Podziel się

Samochód to najbezpieczniejszy środek lokomocji. Przekonali się o tym wszyscy na skutek ogólnoświatowej epidemii. Ze wszystkich środków transportu samochód najlepiej chroni przed możliwością zakażenia COVID-19, a także przed wieloma innymi zagrożeniami. Do tego zapewnia komfort, wygodę i wolność.

Zadbaj o komfort swój i najbliższych
Zadbaj o komfort swój i najbliższych (materiały partnera)
bEUlSNyZ

Samochód to najbezpieczniejszy i najwygodniejszy środek lokomocji, z którego zalet może korzystać cała rodzina. I to każdego dnia. Trzeba tylko odpowiednio zaplanować podróże. I wybrać taki model auta, który będzie niezawodny i niedrogi w utrzymaniu, a równocześnie bezpieczny, nowoczesny i komfortowy. Jest to możliwe.

Dlaczego samochód jest najbezpieczniejszym współczesnym środkiem lokomocji?

Zacznijmy od najbardziej aktualnego zagrożenia, jakim bez wątpienia jest COVID-19. Choroba przenosi się drogą kropelkową, a także przez dotyk powierzchni, na której znajduje się wirus. Przez to istnieje duże zagrożenie, że do zakażenia dojdzie w autobusie, pociągu, wagonie metra czy tramwaju.

 • Rodzinny samochód zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa dla całej rodziny. Trzeba jedynie pamiętać o tym, aby po wyjściu ze sklepu, stacji benzynowej albo innego miejsca publicznego wyczyścić dłonie środkiem dezynfekującym przed wejściem do auta.
bEUlSNzb

Warto pamiętać, że COVID-19 jest tylko jedną chorobą, którą można się zarazić podczas podróżowania komunikacją miejską. W typowym środku komunikacji miejskiej istnieje duże ryzyko zarażenia się grypą albo chorobami skórnymi po dotknięciu np. uchwytów.

 • Aby zwiększyć stopień ochrony zapewniany przez samochód, należy regularnie czyścić wnętrze samochodu (odkurzać je, prać tapicerkę, czyścić dywaniki, klamki, a także elementy deski rozdzielczej) oraz regularnie serwisować klimatyzację.
 • Warto stosować ozonowanie wnętrza kabiny i układu klimatyzacji. To świetny sposób na usunięcie wszelkiego typu szkodliwych bakterii i wirusów.

Współczesny, nowoczesny samochód chroni także przed wypadkiem, a jeśli już do niego dojdzie – przed jego skutkami.

bEUlSNzh
 • Systemy aktywnego wsparcia kierowcy chronią przed wypadkiem (w razie zagrożenia mogą samodzielnie zatrzymać samochód), a także zwiększają świadomość sytuacyjną kierowcy na drodze. Dzięki szeregowi kamer, czujników i głowic radarowych pozwalają one na bezpieczną zmianę pasa (kontrolują martwe pole w lusterkach), na bezpieczny wjazd i wyjazd z miejsca parkingowego, samodzielnie dobierają zmieniają intensywność przednich świateł (dbając o najlepszą widoczność dla kierowcy i chroniąc innych kierowców przed oślepianiem), ostrzegają o możliwej kolizji przy otwarciu drzwi samochodu (szczególnie ważne, jeśli w aucie wozi się dzieci), a także ostrzegają o niezamierzonej zmianie pasa ruchu.
 • Nawet najlepszy kierowca wspierany przez nowoczesne systemy może nie być w stanie zapobiec wypadkowi spowodowanemu przez innego prowadzącego pojazd. Nowoczesne samochody muszą chronić kierowcę i pasażerów przed skutkami wypadków. Systemy zamykają automatycznie okna, napinają pasy bezpieczeństwa, ostrzegają innych kierowców (poprzez światła awaryjne) i uruchamiają poduszki powietrzne (sterując ich stopniem napełnienia). Mocne konstrukcje współczesnych samochodów zaprojektowano tak, aby chronić kierowcę i pasażerów we wnętrzu tzw. klatki.

Dlaczego samochód jest najwygodniejszym współczesnym środkiem lokomocji?

Przede wszystkim dlatego, że jest nasz. To my decydujemy o tym, kiedy pojedziemy, gdzie pojedziemy i jaką trasą.

 • Nie musimy czekać na żaden środek lokomocji ani korzystać z przesiadek.
bEUlSNzi
 • Wnętrze współczesnego auta zapewnia komfort termiczny: latem dba o niego klimatyzacja, a zimą ogrzewanie.
 • W trakcie podróży możemy słuchać muzyki, rozmawiać z innymi osobami w samochodzie, podziwiać widoki zza szyby auta. Wyciszone wnętrze zapewnia komfort, a filtr kabinowy chroni przed przedostawaniem się do wnętrza auta szkodliwych pyłków, co jest szczególnie ważne dla alergików. W nowoczesnych autach można korzystać także z urządzeń elektronicznych, ładując je z wbudowanych gniazdek USB.
 • Nawet najbardziej komfortowy autobus nigdy nie będzie tak wygodny, jak własny samochód. Oczywiście im wyższa klasa pojazdu, tym lepsze warunki podróżowania. Wielowahaczowe zawieszenie i miękkie amortyzatory zapewniają komfortowe pokonywanie nierówności. Przestronne wnętrze i wygodne fotele sprawiają, że każda podróż jest przyjemnością.
 • Samochód pozwala nam zabrać ze sobą wszystko, czego potrzebujemy. Dowolną ilość bagażu, jaka się do niego zmieści. Trudno jest podróżować z dzieckiem i dwiema torbami, korzystając z komunikacji miejskiej.
bEUlSNzj
 • Nowoczesne systemy wsparcia, takie jak nawigacja samochodowa, ułatwiają planowanie tras, omijanie korków i jazdę po mieście i poza nim.

Uniwersalny samochód dla rodziny – ten kompromis zadowoli każdego

Bogate rodziny mają kilka samochodów. Mały samochód miejski, pozwalający na wygodne parkowanie i łatwą jazdę po miejskich uliczkach. Wygodną limuzynę do rodzinnych podróży. Dużego SUV-a do wyjazdów poza miasto, w celu uprawiania hobby.

Niestety większość rodzin musi zadowolić się jednym samochodem. Takim, który spełni wymagania wszystkich. Tak jest najczęściej w Polsce, w typowej polskiej rodzinie. Dla takiej rodziny najlepszym wyborem są samochody kompaktowe.

bEUlSNzk

Samochód kompaktowy to wielozadaniowy pojazd o wszechstronnych zastosowaniach. „Kompakty” to świetne samochody rodzinne, samochody dla młodych i starszych par, a także auta dla singla. Auta kompaktowe oferują wystarczającą ilość przestrzeni do przewiezienia 5 dorosłych osób i dużej ilości bagażu (zazwyczaj od 300 do 500 litrów).

Współczesne auta kompaktowe mogą pochwalić się wysokim poziomem komfortu, bardzo bogatym wyposażeniem, wysokim poziomem bezpieczeństwa, atrakcyjnym nadwoziem i zadowalającym poziomem komfortu.

Współczesne samochody kompaktowe cechują się także niskimi kosztami eksploatacji, tak, aby mogła je bez problemu utrzymać rodzina o średnich dochodach.

Najbardziej popularne samochody kompaktowe w Europie to Volkswagen Golf, Toyota Corolla, Ford Focus, SEAT Leon, Mazda 3, Peugeot 309 i Fiat Tipo.

Jak kupić wielozadaniowy, bezpieczny samochód rodzinny i cieszyć się komfortem każdego dnia?

Wyprzedaż rocznika 2020 to doskonała okazja do tego, aby kupić fabrycznie nowy samochód w bardzo atrakcyjnej cenie. Można zaoszczędzić od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. To nie jedyny plus. Kupując auto z wyprzedaży rocznika 2020, można stać się właścicielem pojazdu w najlepszej wersji wyposażenia, z gratisowym pakietem ubezpieczeń.

W związku z trwającą epidemią wielu importerów samochodów otworzyło wirtualne salony sprzedaży samochodów.

Jednym z najciekawszych i najlepiej zaprojektowanych jest wirtualny salon SEAT-a. Można w nim zapoznać się z poszczególnymi modelami samochodów, oglądając multimedia i prowadząc rozmowy na żywo z pracownikami wirtualnego salonu, którzy odpowiedzą na każde pytanie.

W wirtualnym salonie na klientów czeka SEAT Leon, wielozadaniowy, kompaktowy samochód rodzinny, dostępny w dwóch wersjach nadwozia: 5-drzwiowy hatchback i 5-drzwiowe kombi.

SEAT Leon może pochwalić się intrygującym wyglądem zewnętrznym i bardzo zgrabną sylwetką. Auto wykorzystuje najnowocześniejsze rozwiązania techniczne opracowane przez inżynierów koncernu Volkswagen.

 • Samochód jest wyposażony w szereg nowoczesnych systemów wsparcia kierowcy i systemów wsparcia bezpieczeństwa. Sterowanie wyposażeniem auta odbywa się poprzez 10-calowy ekran dotykowy.
 • Wnętrze samochodu jest przestronne i świetnie wykończone. Pasażerowie mają do dyspozycji klimatyzację, audio i komfortowe ogrzewanie.
 • Komfortowe zawieszenie wielowahaczowe zapewnia wysoki komfort podróżowania.
 • Nowoczesne jednostki napędowe z bezpośrednim wtryskiem paliwa i turbodoładowaniem (np. 1.5 TSI 130 i 150 KM) zapewniają świetną dynamikę, niskie zużycie paliwa i przyjemność z prowadzenia.

Wyprzedaż rocznika 2020 to świetna okazja do zakupu nowego samochodu z bardzo atrakcyjnej cenie. Warto z niej skorzystać!

bEUlSNzC
Artykuł sponsorowany
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić